Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прочитане" на карта от SD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Прочитане" на карта от SD

    Здравейте, отдавна не съм се бъркал вътре в тези устройства. До колкото си спомням преди няколко години направих нещо на моя Garmin Nuvi 255W и го "хакнах", след което си слагах обновените карти без проблем на SD памет. Сега се ровя из темите и търся какво точно съм правил :-( . Повода да се ровя из темите, е че жена ми донесе един абсолютно същия Garmin Nuvi 255W (различен цят). Моят работи успешно с карта вкарана на SD памет, докато "новия" не може да я чете тази карта. Къде може да е проблема?

  • #2
    От: "Прочитане" на карта от SD

    Методите за защита на картите обикновенно работят с уникалния хардуерен код на самото устройство или просто формАта и версията на картите е несъвместима с новия фърмуеър на Гармин.


    Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
    Здравейте, отдавна не съм се бъркал вътре в тези устройства. До колкото си спомням преди няколко години направих нещо на моя Garmin Nuvi 255W и го "хакнах", след което си слагах обновените карти без проблем на SD памет. Сега се ровя из темите и търся какво точно съм правил :-( . Повода да се ровя из темите, е че жена ми донесе един абсолютно същия Garmin Nuvi 255W (различен цят). Моят работи успешно с карта вкарана на SD памет, докато "новия" не може да я чете тази карта. Къде може да е проблема?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: "Прочитане" на карта от SD

      На 255 няма какво да му хакваш, трябва да изтърбушиш самата карта.

      Коментар


      • #4
        От: "Прочитане" на карта от SD

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На 255 няма какво да му хакваш, трябва да изтърбушиш самата карта.
        Оказа се, че моят е Nuvi 200W, не 255W. На 200W бях инсталирал 2GB SD карта (памет) с 2012 US пътна карта. Новата US пътна карта (US 2018.10) е по-голяма от 2GB, затова турих 16GB (такава имам). 200W си работи с нея, но 255W на жена ми "не иска", все едно я няма. Дали 255W не може да работи с по-голяма памет, макар, че гледах на U Tube, че работи? Да отбележа, 255W работи с 2GB паметта с US 2012 пътна карта в нея.

        Когато включа 200W на компютъра ми показва, че има само някакви си килобайти свободна вътрешна памет. Всичко, което мога, снимки, езици, истории и т.н съм изчистил, какво още да му изхвърля за да не блокира?

        Бих искал да използвам един от двата в България и европа. Кой от двата да си взема, коя карта да инсталирам и трябва ли нещо да преправям по GPS-a?

        Има ли тук секция с пътни карти?

        Коментар


        • #5
          От: "Прочитане" на карта от SD

          Възможно е да не иска карта с обем по-голям от нещо си. Примерно 4гб. Или да иска стандартно SD (което е до 2гб) а не SDHC. Някъде в Гармин имаше таблица кой модел какво яде.

          Коментар


          • #6
            От: "Прочитане" на карта от SD

            Практиката показа, че тая таблица не е верна.

            Коментар


            • #7
              От: "Прочитане" на карта от SD

              И моя е капризен към големи карти, пък разправят, че размера нямал значение ...
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: "Прочитане" на карта от SD

                За да не вижда 255 карта без значение дали е 1, 2 или 3,7 гб означава само едно:
                Името на картата е грешно или картата не е отключена за този уред (в случая най-вероятно) или SD картата не е форматирана във FAT 32.
                255 чете картите от външна карта без никакъв проблем. И си работи много добре.
                От време на време не е лошо да се хард ресетват тези устройства. По принцип не са предвидени да работят с големи карти, но работят доста добре.
                Това, че 200 също работи с големи карти си е направо за похвала.
                За картата - пиши на лични. Иначе за този модел Европа последната е Сити Навигатор 2018.20 NT.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #9
                  От: "Прочитане" на карта от SD

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  За да не вижда 255 карта без значение дали е 1, 2 или 3,7 гб означава само едно:
                  Името на картата е грешно или картата не е отключена за този уред (в случая най-вероятно) или SD картата не е форматирана във FAT 32.
                  255 чете картите от външна карта без никакъв проблем. И си работи много добре.
                  От време на време не е лошо да се хард ресетват тези устройства. По принцип не са предвидени да работят с големи карти, но работят доста добре.
                  Това, че 200 също работи с големи карти си е направо за похвала.
                  За картата - пиши на лични. Иначе за този модел Европа последната е Сити Навигатор 2018.20 NT.

                  Здравейте, не знаех, че имам отговор. Как да го ресетна този 255W и евентуално как да отключа картата за този уред?

                  От къде да си сваля картата на европа? Аз изтеглих Garmin City Navigator Europe NTU 2017.10 UNOLCKED, но файла е над 4 ГБ. За съжаление и 200W не го чете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Прочитане" на карта от SD

                    Колега, при твойте устройства няма такъв проблем с големината на файла, така че не ти е това проблем. Спри се малко и прочети какво е написано до тук.
                    - картата форматирана фат 32, то друго няма как на 16гб
                    - на картата създаваш папка с име Garmin и вътре в нея слагаш файла с отключената карта с има gmapsupp.img
                    - ако пак не ти го вижда се обнонвява софтуера на гармина с програмката WepUpdater, може да си я изтеглиш и от сайта на гармин
                    - карта може да се свали от всеки популярен торент сайт
                    - може да направиш софтуерен ресет като на изключено устройство си слага пръстта в долният десен ъгъл на дисплея, включваш от коп
                    чето и продължаваш да държиш пръст на дисплея докато не ти излезе надпис за изтриване на потребителските данни, избираш да и оставяж да се рестартира нормално без да държиш нищо
                    - това няма да помогне за картите но може уреда да стане малко по- пъргав първоначално
                    Преди да продължим с упражненията уточни какво от това си направил до момента, папка, име на файла - какви са, нищо не казваш по този въпрос, може да изтриеш старата карта която е записана в уреда, за да ти освободи място, нали има такава и уреда работи сега, каква е тази карта, ще ти трябва ли ?
                    Вариянти има много, имал съм проблем с изкривено краче на карт рийдъра и не виждаше въобще, че има карта. Като го свържеш с компа и си вкарал картата в уреда, компа вижда ли, че има карта въобще?
                    Последно редактирано от Ясен; 10-12-17, 10:48.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X