Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА

    Здравейте колеги, решил съм да си слагам на турбо москвича електроусилвавтел на волана, всичко ще се напасне по механиката, остава ми само да разбера схемата на свързване на въпросния модул...Обърнах целия интернет за схеми, но уви има само за новите модули за управление, та въпроса ми е някой дали има тази схема или схема на цялата кола, просто за да се справя с окабеляването
    Колата, от която свалих електроусилвателя е Suzuki Wagon R+ с код на двигателя К10А, годината на производство не знам, но преполагам, че е от най-първите с такъв усилвател , имайки предвид огрмния модул за управлението....Самият усилвател е 1:1 с този на Opel Agila, даже на следващите сузукита е и със същия модул. Проблемът е, че аз съм със стария и за него няма инфо..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:qwertyui.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:6139707
    Въпросният модул има 2 букси, едната отива ком електромоторчето и съединителя му,има 4 кабела, тя е ясна. Интересува ме другата, която е с 12 кабела..така де, 11, защото единия не се използва.
    БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ !!!

  • #2
    От: Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА


    Аз бих ти препоръчал да се откажеш.
    Всичко което е за волана е

    Automotive Safety Integrity Level
    (ASIL) is a risk classification scheme defined by the ISO 26262 - Functional Safety for Road Vehicles standard

    Това е клас Д

    ASIL D, an abbreviation of Automotive Safety Integrity Level D, refers to the highest classification of initial hazard (injury risk) defined within ISO 26262

    Обикновено има една камара софт дето следи за сигурноста и чете разни датчици и т.н. така че според мене ще срещнеш трудности.

    Ама ти си знаеш наи добре

    Коментар


    • #3
      От: Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА

      Англичаните много слагат от някакъв Опел... мисля Корса или подобно на Дефендър. Щом масово ги слагат, по мой наблюдения по техни творения, значи е лесно. Пробвай да потърсиш там за инфо.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        От: Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА

        Опел Мерива също има електрически усилвател на волана. Мисля, че системата не е съвсем самостоятелна, а има връзка и с двигателя - положението на педала на газта и оборотите на двигателя.
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: Електроусилвател на волана - ТЪРСЯ СХЕМА

          контролера следи обороти на двигателя и скорост, знам го, просто не мога да открия схемата на свързване

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X