Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към каращите BMW мотори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос към каращите BMW мотори?

    Здравейте! Някой да е имал проблеми с abs module на R1200GS 2007?

  • #2
    От: Въпрос към каращите BMW мотори?

    Комай това се явява чест проблем, ама не карам БМВ, само чета.

    п.п.
    http://www.r1200gs.info/forum/2-gene...l#/topics/2802

    http://www.r1200gs.info/forum/14-mai...#/topics/17242
    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 02-12-17, 17:45.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос към каращите BMW мотори?

      Не съм чувал от познатите ми някой да има проблем.
      Ти имаш ли? В какво се изразява? С кой модел помпа е?
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос към каращите BMW мотори?

        Имам да, мотора е 2007 R1200GS. Абс модула мисля от 2002 до 2008 на всички Р модели е един и същ. Проблема, самия модул е с два ел. мотора, които създават налягането на спирачната течност. Единият ел.мотор е за предната спирачка, др. за задната, като спирачките действат и комбинирано. Та единия има прекъснала намотка, и не може да създаде достатъчно налягане и светва чек лампата и абс бързо и в червено, но от бмв нямат обслужване и части за модулите а само нови, които са безумно скъпи. Ако знаете части или модули на разумна цена, евентуално пренавиване на ел.мотори някъде и кординати ще съм благодарен.
        Това е модула: https://i.ebayimg.com/images/g/F0AAA...UBQ/s-l300.jpg

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос към каращите BMW мотори?

          ABS модулът може да се ремонтира.

          Като гледам снимката, твоят прилича на ABS III (ABS II е малко по-различен), ремонтират се: https://modulemaster.com/rebuilds/sh.../abs-fte-abs3/ , за 250 долара. Само че това е в гр. Москва - щат Айдахо - САЩ ... да явно има и такъв град в САЩ (сега от любопитство гледам, че има 5 града с име Москва в САЩ в 5 различни щата).

          По-важното, според мен не е нужно да го изпращаш до Москва, всеки един кадърен професионален електротехник, трябва да може да ти го поправи (такива все още има в България), особено, ако е само за пренавиване, мога да ти изпратя контакти на човек (който не познавам), занимава се с възстановяване на реле-регулатори, пренавива и намотки, отзивите за него са 100% положителни и като му гледам работата по снимките, изпипва нещата много добре и влага елементи с много добро качество.

          ПС: Трябва точно да установите проблема, ако има проблем със сензора за налягането, сензора трябва да се смени (само сензора), според московчаните от Айдахо, може да се купи отделно (само сензора).

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос към каращите BMW мотори?

            Проблема е установен, за пренавиване е ел. мотора, ще съм благодарен за контактите.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос към каращите BMW мотори?

              Здравейте! Поради ред причини, опити да се оправи абс модула, пренавивани мотори още един модул за части, носене на управлението на модула при ел. специалисти, и създаване на същите проблеми, реших да рискувам с абс емулатор. В е-бай едни поляци правия тази щуротия, която превръща мотора от abs в non abs. Поставяш тъй наречения абс емулатор и забравяш за досадните проблеми с тези модули, мотора си прави всички останали чекове и всичко е наред, без мигащи чек и абс светлини. Имаш надеждни спирачки които няма да те оставят на сред пътя Ако някой бере подобни проблеми нека ми пише ще му обясня по- подробно!

              Коментар


              • tran4o
                tran4o коментира
                Редактиране на коментар
                Колега,как да се свържа с теб?

            • #8
              Здравейте,аз съм нов във форума .Карам BMW R1150RT и засегнатия проблем във тази тема ми е болката.Трън в очите ми е ABS-а.Дефекта е от преди мен.Някой специалист е решил да прави нещо,но не го е довършил,а само е влошил положението.Молбата ми е,ако някой може да помогне,ще съм много признателен.Няма да остана длъжен на никого.

              Коментар


              • #9
                Поразгледай из Youtube има клипчета със решения на проблема.
                Някой ми беше казал, че тук в България се ремонтира въпросният модул, но не знам колко е достоверна информацията,
                Споменаха се цена около 300 лв.
                В момента имам R1200RT и нямам подобен проблем, Надявам се , че няма и да възникне.
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X