Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лек или тежък джип за офроуд?

    Темата която искам да обсъдим е кога и къде,в смисъл в коя ситуация е по-добре да ти е тежък джипа и в коя да е лек(като килограми говоря). Аз карам витара къса база с 215/90 гуми и тунинговите бавни колела в раздатката и дъм виждал доста пъти как големите батковци са като котви в калта с по-големи гуми по-големи двигатели и тн. Но се питам кога това е предимство кога недостатък.
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

  • #2
    От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Лек.
    Когато ще спиш в него, или ще транспортираш хора, товари - при спасителни акции, има смисъл от тежък.
    Но за кеф- лек.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Тежък е добре само ако дърпаш нещо. И то на твърда настилка.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
        Темата която искам да обсъдим е кога и къде,в смисъл в коя ситуация е по-добре да ти е тежък джипа и в коя да е лек(като килограми говоря). Аз карам витара къса база с 215/90 гуми и тунинговите бавни колела в раздатката и дъм виждал доста пъти как големите батковци са като котви в калта с по-големи гуми по-големи двигатели и тн. Но се питам кога това е предимство кога недостатък.
        Ако офроуд разходките са на до 100-200км и приоритета ти е супер дупер проходима машина за мерене на пи_ки си вземаш къс.
        Ходите събото неделно с аверите и после поствате във фейса какви яки непревзимаеми дерета сте преодоляли.

        Ако ходиш по надалеко по асфалта до стигане на мястото за офроуд и си по улегнала натура с по голямо семейство си вземаш дълъг.
        След разходката показваш снимки от чудесни места на хапка пийка с приятели или само отмора.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Общо взето когато се налага да имаш мощност в наличност-тогава ти трябва тежък джип. Не, че ти трябва, но мощните джипове са тежки. Заради по-сериозните железа по трансмисията, оттам трябва и по-корава рама, та всичко става тежко.
          В много големия процент от случаите голямото тегло е само недостатък. Което се компенсира с възможността да се въртят по-големи гуми, а също и от по-сериозната мощност на двигателя.
          Плюс е само когато ще теглиш нещо тежко. Тогава трябва тегло да натиска гумите за да не буксуват.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Лек или тежък джип за офроуд?

            На база 30 год. ми опит с 8 джипа, от които 3 имам и сега, съм възхитен от проходимостта на най-малкия - къс МП Пинин, 118 кс, ръчни скорости, супер селект, с LSD отзад. Без повдигане, с гуми 215/70 R16, с 2 души, 2 раници и 2 пушки, ходи където си поиска.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Лек или тежък джип за офроуд?

              От моя опит за проходимост са необходими : гуми, клиранс, мощност. Всичките три фактори колкото по големи са, толкова по тежки са. И по скъпи..." За това винаги има една Лада, преди нас на баира".

              Аз лично имам една тежка и една лека според времето и терена. За икономия. Леката дори не съм и сменил гумите от новия внос.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #8
                От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Най-добре лек, мощен и с големи гуми джип, но ако изключим супер тунинговани джипки или някакви франкенщайни, такива нещо няма.


                Коментар


                • #9
                  От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Я дефинирайте лек и тежък първо.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    Лек или тежък джип за офроуд?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Я дефинирайте лек и тежък първо.
                    За мен до около 1500-1600кг напълно оборудван и подготвен джип си е наистина лек. Тежките почват от 2 тона.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Мойто патрул беше 1800 кг.
                      Хъ ся де - лек ли ще дойде?
                      Това с гуми лебедки джекове и пълен резервоар.

                      ПП Настоящото ми возило също е под 2т, но не помня колко точно. Нещо около 1850 ми се върти в главата.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Мойто патрул беше 1800 кг.
                        Хъ ся де - лек ли ще дойде?
                        Това с гуми лебедки джекове и пълен резервоар.
                        Зависи от гледната точка . Примерно от камбанарията на собственик на Самурай , тежък си..., но от друга гледна точка си лек. Та така...според мен.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Еее, това е грубо, кви са тия мощности... Човека съвсем ще се обърка.
                          Мнението на над 90% от участниците във форума е че джипа трябва:
                          1. да е с рама- за да има буксирни точки, дето да те сеца трактор с удар, като се окопаш
                          2. тегло над 2 тона- за да може да се окопаш хубаво
                          3.двигател до 118кс- за да не можеш да се извадиш сам от калта
                          4.задължително дизел- за да си щастлив зимата
                          5 еле па ако е под 100 коня да е в малкия данък- за да останат пари за гуми
                          6.кални 31ци не трабва да може да ги буксува дори и на сняг- за да е сигурен и да не се притесняваш че ще занесе, ако запали
                          Успееш ли да изпълниш тези точки, може да се чустваш истински подготвен офроудър.

                          Ама ако оставим фолклора на форума, колкото по-лек и мощен, толкова по-добре.
                          Офроуда навсякъде се бори за ниско тегло и много коне...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            Ако е много лек гумите не работят. Не толкова просто колкото изглежда.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              Значи по общото мнение има смисъл примерно при тежки зимни условия да се олекотява допълнително. Примерно задната седалка,резервната гума и тн да си останат в гаража. Говорим за еднодневна разходка.
                              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X