Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
    Май доста хора четат техническите характеристики на автомобилите като дявол евангелието!
    Като прочетохте, примерно че 1,4 три цилиндъра разполага със 101 к.с., що не дочетохте реда до края за да видите, че тая умопомрачителна мощност е налична само при х000 оборота? После нали идва логичния въпрос при едни други обороти с колко мощност разполагаме? И тогава вече по - любознателните ша се сетят, че то не било число ми графика. Така и с въртящия момент. И че е мн. хубаво таралясника да има висок въртящ момент, ма той да е еднакъв при всички обороти и скорости да не ни требват.
    А иначе лек или тежък - нема значение важното е да е УАЗ
    Много добро мнение. Скоро имах един случай с едно ауди SQ7, което се рекламира като мега бърз икономичен дизел и се случи следното: Аз съм с порше каейн с 2013 година, което е с мотор 4.8 400к.с. и 500 НМ а аудито е с 4.1 435к.с. и 900Н.М. и до около 140км/ч ме изтегли 1 кола и след това сякаш дръпна ръчната и остана 3 коли назад до 220км/ч. А същото ауди с мерцедес S500 сякаш забрави да тръгне. Та мисълта ми е, че характеристиките на хартия далеч не са всичко, както колегата е обяснил.


    Коментар


    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
      Много добро мнение. Скоро имах един случай с едно ауди SQ7, което се рекламира като мега бърз икономичен дизел и се случи следното: Аз съм с порше каейн с 2013 година, което е с мотор 4.8 400к.с. и 500 НМ а аудито е с 4.1 435к.с. и 900Н.М. и до около 140км/ч ме изтегли 1 кола и след това сякаш дръпна ръчната и остана 3 коли назад до 220км/ч. А същото ауди с мерцедес S500 сякаш забрави да тръгне. Та мисълта ми е, че характеристиките на хартия далеч не са всичко, както колегата е обяснил.
      Това на коя писта?
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Тракия сигурно.

        Коментар


        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Да на Тракия, но както и да е извинявам се, че оцапах с малко офтопик иначе доста интересната тема.

          Коментар


          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Той колегата, презумирам, имаше предвид че не е особено умно
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Е, те тия двамата джигити, сигурно и ще набият някоя лелка с малко седанче, че не е скочила в канавката, за да не пречи на паткомеренето им.

              П.П. Не съжалявам за офтопика!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Момчето даде просто пример,че скоростите и диференциала и настройките играят огромна роля.

                Коментар


                • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Момчето даде просто пример,че скоростите и диференциала и настройките играят огромна роля.
                  Ми не.
                  Проблема е, че повечето хора с лев в джоба, особено ако са и в неразумна възраст (това не важи за Гагич ), си мислят, че са безсмъртни докато не изкривят някой билборд.
                  За това, от тази гледна точка, в гората поразиите за тях и други случайнопребиваващи околни са сведени до минимум, и от забавните простотии най-много щетата да е само финансова.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Той колегата, презумирам, имаше предвид че не е особено умно
                    Да разбрах какво имаше предвид, но тъй като имам самочувствието на изключително разумен шофьор в 99% от времето в което шофирам, а то е много, не ми се влизат в дебати, колко е опасно да се кара с 200. Само да подчертая, че не става въпрос за подържане на такава скорост, а просто достигане и отпускане на газта, което се случва за много малко разтояние на празна магистрала. Но нека не започваме с безсмислени критики, всеки си има глава на раменете.


                    Коментар


                    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Естествено. Няма идеални хора
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Лек или тежък джип за офроуд?

                        Никога не съм отричал, че карането с висока скорост е много рисково, но не винаги означава безрасъдно. Например в Германия, когато пътните условия позволяват и на аутобана свалят ограничението, колкото и бързо да караш все има кой да те изпревари и може би има по-малко катастрофи от България. Естествено културата на шофьорите е на много високо ниво. Иначе понякога там е стряскащо да се кара като през 10 секунди някой те изпреварва с 200 и най-често си карам в средна или дясна лента с ниска скорост.



                        Много офтопик стана...

                        Коментар


                        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Е, Германия.
                          Тоо ако нашите магистрали приличаха поне малко на техните

                          Иначе си прав, скоростта сама по себе си не е опасна
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            По темата за Ауди и Порше мога само да намекна че при тези скорости основен принос за различното представяне има аеродинамиката и то не по съвсем интуитивен начин. Предавателната кутия и на двете най-вероятно е била автоматична и работеща в режим близък до оптималния за двигателя.

                            ---

                            А по лекия и тежкия 'Жип - абсолютно сигурно е че е по-лесно да спасяваш затънал лек джип с тежък, отколкото обратното.

                            От последните ми 20 разходки поне 15 са били с единствена цел изваждане на някой 'Жип от някоя дупка. Предвид че повечето които съм вадил са осезаемо по-тежки от 1700кг УАЗ, разликата силно личи. И още по-поучително е сравнението с 3500кг Савием който няма лебедка а известно време нямаше и гуми, и предно. В мерките на темата може да се брои че няма и двигател. Следствие - малко трудно потегляше на кал, ама веднъж потеглил повличаше към асфалта и злополучния аджамия.

                            Коментар


                            • Лек или тежък джип за офроуд?

                              Аз като човек също като Ясен, имащ тежък(патрол) и лек(ГАЗ 69) джип, моето мнение твърдо е, че не мога да определя с точност кой е по-добър ако трябва да ги сравнявам в стоков вид(патрола е далеч от сток). Иначе и аз с патрола съм потъвал до степен, че съм го оставяш в киреча и съм се прибирал, а ГАЗката никога не е била проблем да се извади.

                              Коментар


                              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                2300 е мойта Фронтера,окопавал съм я ,но с ровене около нея и подлагане на къси шини винаги е излизала,не съм я оставял.Иттересното е ,че на едни и същи места съм минавал ,но и затъвал в сходни условия.Понякога изглежда безнадеждно и с ровичкане около нея ,понякога спадане на гуми,мръсна газ и като чудо,изкача като тапа.Та всичко е относително спрямо теглото .Гледам маници минават понякога с лекота ,там където големите не могат и обратно.Трудна е ситуацията за бас.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X