Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Не че нещо ама гранда е семейно комби. Създадено е за може футболните майки (т.е. лелките от предградията) да водят децата на френски и балет.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
      Като въртящия момент няма значение тогава и мощността не трябва да има, бидейки негова производна?
      Именно мощността е това което има значение. Иначе то във физиката всичко на всичко е производно.

      Цяла една дълга тема е обявените на табелката коне, магарета и биволи колко са използваеми в конкретната ситуация. Там се намесват фактори като еластичност на двигателя, адекватно подбрани предавателни числа на трансмисията и адекватното им избиране от магарето което държи лоста.

      Коментар


      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Мощност е параметър на мотора ( константа е от изх. вал до колелата с някакви загуби от триене / КПД / на трансмисията ) , въртящият момент е параметър на мотор + трансмисия . Ако гледаме само мощност , вземаме една шкода фабия 1.4 / 3 цилидъра / 101 кс / ( много мощна бе ! ) и като решим да изпреварим автобус / камион на баир слизаме на 3-та предавка ( изпитано ) с 6000 об. и-и успяваме за 200-300 м да изпреварим . Ако гледаме само въртящ момент трябва да караме само трактор . Аз предпочитам висок въртящ момент и ме кефят дизелите . По темата - лек джип - затова нивата има слава на все-всъдеход и има мнения - карах нива минавах навсякъде , взех си диско / нисан и т.н. ... ( примерно ) и затънах в първата пряспа.

        Коментар


        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Аз пък си мисля, че най-голямо значение за постигането на всичко останало има обемът на даден двигател и отчасти видът гориво. Ненапразно скоростните кутии при малообемните високофорсирани двигатели станаха с по 10-тина степени(по физика имам 4 и сигурно ми е много, щото вече нямам спомени от този омразен ми предмет).

          П.П. Днес разглеждах и аз една Фабия ама още по-наточена - !.4 TSI -180к.с.. Само дето не можах да пробвам изпреварване на автобус по баир.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Рисковите изпреварвания са единствено и само самоцел и тип шофьор. Нагледали сме се на дизелови изпреварвания...
            1.4 TSI 100-140 km/h ги прави за около 4-5 секунди. Ако търсите изпреварване за 2 секунди, то със сигурност е необмислено или просто ви е нужно RS6.

            Малките наточени бензини обаче нямат нищо общо с темата.

            Коментар


            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Нещо се отклонихте. Нали за това е темата:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шерп.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5775592
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Нещо се отклонихте. Нали за това е темата:
                [ATTACH=CONFIG]940585[/ATTACH]
                Това не е ли терен за ски-бягане ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  На мен ми изглежда на "тежък" джип тегли "лек". Мотора на лекия е само 40 к.с., но това не му пречи в калта.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    То лекия и плува, та не знам до колко е в графа "джип" или "всъдеход", освен ако няма воден офф.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      То лекия и плува, та не знам до колко е в графа "джип" или "всъдеход", освен ако няма воден офф.
                      То в някои ситуации офроада си е разновидност на плуването.
                      Извън майтапа, дори принципно има сходства в определени условия.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        Абе тоя тука лек ли или тежък?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DRRP.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5775594
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          И това офрлойд ли е, или петролна криза?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            ЕКО, без вредни емисии !
                            ... освен ако магарето не е яло развалени трънье.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              Май доста хора четат техническите характеристики на автомобилите като дявол евангелието!
                              Като прочетохте, примерно че 1,4 три цилиндъра разполага със 101 к.с., що не дочетохте реда до края за да видите, че тая умопомрачителна мощност е налична само при х000 оборота? После нали идва логичния въпрос при едни други обороти с колко мощност разполагаме? И тогава вече по - любознателните ша се сетят, че то не било число ми графика. Така и с въртящия момент. И че е мн. хубаво таралясника да има висок въртящ момент, ма той да е еднакъв при всички обороти и скорости да не ни требват.
                              А иначе лек или тежък - нема значение важното е да е УАЗ
                              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                              Коментар


                              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                                ...
                                А иначе лек или тежък - нема значение важното е да е УАЗ
                                С 300D OM617.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X