Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lassa iceways или Riken suv snow

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lassa iceways или Riken suv snow

    Привет съфорумци!
    Ще купувам зимни гуми в размер 215/65 16. Автомобилът е Кия Спортидж 2008г. 2.0 бензин.
    Колебая се между двата модела, тях ги има под ръка, тук в Плевен. Има и др модели, но като цена , качества и шарка, тези ми допаднаха.
    Riken-а повече ме впечатлява като шарка. Но Ласа като че ли са по-доказана марка.
    Абе с една дума-чудя се. Та ще ми е полезно някой ако има впечатления да сподели.
    Поздрави и благодаря на включилите се!

  • #2
    От: Lassa iceways или Riken suv snow

    Рикена са евтини китайски буклуци.Не че ласата е чудо ама като няма риба и рака е жаба.Примерно.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Lassa iceways или Riken suv snow

      Колега, колко рикена си карал? Той човека, ако има пари за висок клас гума, няма въобще да ги гледа тези...
      Аз съм много доволен от Рикена, 2 ра година на мини купъра на жена ми, абсолютно никъв проблем!
      На Корейския ми шкаф, миналата година карах с Хайфлай, пак никъв проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Lassa iceways или Riken suv snow

        Отиваш или гледаш популярен сайт за гуми в нета.Най-популярният.Там има 3 марки като тая същата на една цена.Гумите са еднакви,шарката е еднаква,имената различни.
        Нисък клас боклуци.Тази година както всяка друга си купих гуми за мен както и за автопарка на фирмата.
        Като взех и от същите тия боклуци.Така се случи,че от един и същи размер взех за две коли като едната е скъпа съответно и гумите и бяха скъпи,а за другата гледах най-евтиното.
        Сравнявайки двете гуми евтината беше по-тънка и по не еластична(разбирай лигава).
        Аз лично за моят малкият варел(пунтото) взех гиславеди.При моят размер на цена от 240лв за четири броя.Като това е най-евтиният вариант от ставащите за нещо гуми.
        Има по-евтини ама като дойде зимата и има лед и сняг отгоре няма спиране/ тръгване,защото няма тракшъни и абс-и.В дълбок пресен сняг всичките копаят.
        Пък на мен ми се живее...
        А има една приказка за един дето ....
        Ама всеки си преценява.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Lassa iceways или Riken suv snow

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Рикена са евтини китайски буклуци.Не че ласата е чудо ама като няма риба и рака е жаба.Примерно.
          Сигурен ли си?Не знаех че България граничи с Китаи??????За Сърбия по съм съгласен???!!!!Карам ги на ДУКАТО с по 3,000+кг. (дават му 1400) за 1 година съм доволен.
          Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

          Коментар


          • #6
            От: Lassa iceways или Riken suv snow

            До колко ти е лимита за парите? Ако мога да измисля нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Lassa iceways или Riken suv snow

              От ласата съм много доволен на малък размер(175/65/14) като имам още 2 с дот 09 и все още се държат добре. Също съм доволен от Сава и Матадор, матадора е обаче малко в горната част на средният клас. За теракана си взех Максис виктра сноу, щото германеца от който я взех е карал с такива и се налагаше да взема само 2.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                От: Lassa iceways или Riken suv snow

                Пети или шести комплект ласи 225/45/17 зимни на Е-60,държът се повече от прилично.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Lassa iceways или Riken suv snow

                  Карам Аутлендъра с Lassa Snoways 3 в размер 215 60 16 втора зима, доволен съм много от гумите. Бордът е дебел, стабилна гума на мокро, копае добре и в снега. На магистрала със 150-160 също е комфортна, заради по-дебелите бордове не се лашка наляво-надясно. Препоръчвам я без колебание.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:811_840.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5773781

                  Коментар


                  • #10
                    От: Lassa iceways или Riken suv snow

                    Вероятно Ласата ще бъде, така като гледам. Има хора доволни и от Раикен. Те и двете ще вършат работа, но нали все гледаме за парите, които давме да вземем най-доброто. Да не говорим, че пък за тези пари "най-добро" няма, но да върши работа.
                    До сега на автомобили с предно съм изтъркал 3 коплекта kumho l'zen , доволен, но до някъде. При леки наклони със сняг и отдолу лед са ме предавали из кварталните улички. Връщам се, маневри, обиколни пътища.
                    За протокола в момента кията е с Continental crosscontact sport, водят ги всесезонни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Lassa iceways или Riken suv snow

                      С Kumho I'zen kc15 като за мъгла (но нови на година и меки) само на задно, че ми бяха замръзнали хъбовете и не можах да ги включа, съм се качвал до "Офелиите" по добре навалял снощен и отъпкан само от минали автомобили сняг.

                      ... ся Коко келеша пак ше ме прати при рибарите !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Lassa iceways или Riken suv snow

                        В крайна сметка, днес се сдобих с 4бр. Lassa iceways 2. Разликата в цената от Riken е 15лв. на гума и реших да взема ласите. Изглеждат добре. Дават им 71dB шум. Сега чакам сняг.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Lassa iceways или Riken suv snow

                          Добро решение.Сподели после отзиви!
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Lassa iceways или Riken suv snow

                            Задължително ще дам отзиви. Още тази сутрин започвам да ги търкалям на дълго, но пусто с тоя сух асфалт. Е, поне ще видя тия децибели, които и дават на евро етикета, как звучат наистина.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Lassa iceways или Riken suv snow

                              Гумата звучи добре на асфалт, почти недолавям разлика в шума от летните. За съжаление снегът в Плевен бе символичен и нямам още впечатления. Онзи ден с "радост " открих, че в гумарната при монтажа им, са ги напраскали на 3.4 атм. Направих си ги на 2.2, както пише на колонката на кията.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X