Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет при избор на автомобил 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: съвет при избор на автомобил 4x4

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Ако не се чисти, т.е. снега е ... да кажем дълбок, то МПС-то което е по-високо ще е предимство, че като легне по корем върху снега и гумите загубят сцепление, няма значение 4х2 или 4х4.

    Ако се чисти, но пък от много "драпане" нагоре-надолу настилката се залежда, пак гумите ще са по-големия фактор, не толкова задвижването на всички колела.
    Като на лед всички са равни и пързалката е за всички .
    Би било хубаво да се помисли за опесъчаване или обработка на въпросния участък.

    Мисълта ми е че няма особено смисъл да задълбаваш в работата и разликите в различните 4х4. Едва ли ще ти трябва нещо с принудително включване на 4х4.
    Общо взето няма значение какво 4х4 е?

    Коментар


    • #17
      От: съвет при избор на автомобил 4x4

      Първоначално публикуван от sisqokn Преглед на мнение
      хубаво,а някой да каже какво 4x4 ми трябва основно за градско каране от всички изброени автомобили или може би някой друг ?
      Ето де, Чавдар ти е казал:

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ами ако някой ти каже, че за градско каране изобщо НЕ ти трябва 4х4, освен ако не живееш на някой стръмен баир, където зимата сняг не се чисти?
      А аз щях да попитам, защо ти е 4х4 за градско, освен ако не живееш постоянно в Чепеларе, Боровец или Пампорово ?

      Първоначално публикуван от sisqokn Преглед на мнение
      Точно заради това искам 4x4,на стръмно съм и е ад падне ли сняг
      На колко па стръмно да си, и колко пъти в годината няма да е изчистено ако си в град ?!

      Напиши си в профила от къде си. Няма да ти идваме на гости.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: съвет при избор на автомобил 4x4

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ето де, Чавдар ти е казал:



        А аз щях да попитам, защо ти е 4х4 за градско, освен ако не живееш постоянно в Чепеларе, Боровец или Пампорово ?



        На колко па стръмно да си, и колко пъти в годината няма да е изчистено ако си в град ?!

        Напиши си в профила от къде си. Няма да ти идваме на гости.
        Изрично помолих без излишен спам,ако имаш нещо по темата да казваш казвай,ако ли не,не ми ръси мозък защо какво и да ми обясняваш глупости

        Коментар


        • #19
          От: съвет при избор на автомобил 4x4

          Ами такава тема си пуснал. Искаш нещо, ама не знаеш какво, а и не казваш нищо конкретно, пък и киселееш.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: съвет при избор на автомобил 4x4

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Ами такава тема си пуснал. Искаш нещо, ама не знаеш какво, а и не казваш нищо конкретно, пък и киселееш.
            Написал съм какво искам-4х4 за градско и да не е много голям джип с 4 врати,кое не го пише на Български?въпроса ми беше за какво 4х4 да гледам и съответно какъв джип,а не дали ми трябва или не!

            Коментар


            • #21
              От: съвет при избор на автомобил 4x4

              Признавам си чистосърдечно, че до сега в града за 20 години каране, никога не съм усетил липсата на 4х4 с лека кола. Ако съм се бутал някъде из преспите, то е било заради собствена грешка, а не заради условията и колата.
              Както хората са ти писали вече, на лед никакво 4х4 не те оправя. За останалото...не е ли по-добре да се разбереш с някой да мине да си изхвърли пепелта от печката на въпросната улица, вместо да си купуваш кола 4х4... Повишеният разход си е фактор във всички случаи. Няма 4х4 , което да не харчи средно поне 1-2 литра отгоре спрямо същото купе с предно предаване. А има и други разходи като например виско муфа (масово разпространена), която е една чанта пари и много често е за смяна още при покупката на колата...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: съвет при избор на автомобил 4x4

                И така, лека-полека катерейки се по спиралата, стигнахме пак до възможно най-евтиния "истински" джип - Киата на Пенчо. Евтин за купуване, евтин за поддръжка и с мъжко парт-тайм задвижване, особено подходящо за зимни условия.

                П.П. За неосведомените - KIA Sportage I от последните около 2003-та година. Двигател по желание и три варианта на базата.
                Последно редактирано от коко келеша; 02-12-17, 14:14.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: съвет при избор на автомобил 4x4

                  Първоначално публикуван от sisqokn Преглед на мнение
                  Написал съм какво искам-4х4 за градско и да не е много голям джип с 4 врати,кое не го пише на Български?въпроса ми беше за какво 4х4 да гледам и съответно какъв джип,а не дали ми трябва или не!
                  Давай по-спокойно. Вслушването в съвети на препатили има смисъл даже и когато са малко, много малко встрани от твоя проблем. Осъзнаването че тук никой с нищо не ти е длъжен и каквото пише го пише от добро желание също помага.

                  Засега е ясно че си си наумил да е 4х4 "за градско". Докато не разбереш какви са възможностите и разликите между различните системи за задвижване няма да ти стане ясно защо няма такова нещо като "4х4 за градско".

                  Всяка система за задвижване 4х4 добавя някакви възможности. Ако цялата ти мъка е някоя наклонена улица, вземай кое да е с основно задвижен преден мост и допълнително, автоматично задвижване на задния. Било то механично или с електроника. Всякакви други системи ще изискват допълнително мислене при шофиране и няма да ти помогнат повече на наклонената улица.

                  Коментар


                  • #24
                    От: съвет при избор на автомобил 4x4

                    И според мен няма смисъл да .... киселееш, както казва Джоу.

                    Не виждам нищо лошо в това да кажеш къде се намираш, в какъв район и за кой град/село става на въпрос. Повечето населени места се чистят и с добри зимни гуми не виждам драми, или поне такива са ми наблюденията. Предполагам повечето хора ще се съгласят, че в близките години не са виждали хора бутащи автомобили из града заради сняг ?!?! Виж на някое по-забутано място, било вилна зона, някои квартал с някое баирче или нещо такова, почистването може да не е на ниво. Та в тази връзка се пита дали става на въпрос за 50-100м или за няколко километра?

                    Понеже за 50-100м тоя снежен ад, едва ли продължава повече от седмица, което не е особено смислено да се взима заради това цял автомобил с всичките му разходи и т.н. Е нали ако е за крастата кажи си ще разберем

                    От друга страна ако е за по-голямо разстояние вероятно нещо малко по-голямо, може да е по-подходящо.

                    Иначе казано, добре е да си изясниш концепцията и идеята за какво ще е нужно и за какво ще се използва, да си дадеш сметка дали ще минаваш много километри, евентуално за някакъв комфорт и т.н.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #25
                      От: съвет при избор на автомобил 4x4

                      Ако под 4х4 за градско имаш впредвид автомобил, който е с малки габарити и с 4х4, моето предложение е Honda HR-V, къса база(точно 4 метра). И двата двигателя стават без проблем на газ, а през лятото си сваляш кардана и караш само на предно.
                      Джъсти, дайхатсу и панда аз не бих си взел, понеже ми малеят.

                      Колегите правилно те насочват и не мога да разбера защо се цупиш ...

                      п.п.
                      Сега се сетих, че търсеше кола с 4/5 врати. Дългата база на HR-V-то не е много по-дълга - 4,11 метра
                      РенеГАД
                      VW Golf V Variant 1.9 TDI
                      Honda HR-V 1.6i 4WD
                      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                      Коментар


                      • #26
                        От: съвет при избор на автомобил 4x4

                        Голф 4х4.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: съвет при избор на автомобил 4x4

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          Ако под 4х4 за градско имаш впредвид автомобил, който е с малки габарити и с 4х4, моето предложение е Honda HR-V, къса база(точно 4 метра). И двата двигателя стават без проблем на газ, а през лятото си сваляш кардана и караш само на предно.
                          Джъсти, дайхатсу и панда аз не бих си взел, понеже ми малеят.

                          Колегите правилно те насочват и не мога да разбера защо се цупиш ...

                          п.п.
                          Сега се сетих, че търсеше кола с 4/5 врати. Дългата база на HR-V-то не е много по-дълга - 4,11 метра
                          Искам 4х4 защото като падне сняг искам да имам проходима кола,миналата година беше ад, и ти благодаря че говориш по темата,за хондата един колега ми каза че имало някаква част,не помня каква ,която струвала 1200-1500,иначе ми харесват много.просто искам като натрупа сняг да имам проходимост,това е

                          Коментар


                          • #28
                            От: съвет при избор на автомобил 4x4

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А бе, май-май, човека иска нещо по-голЕмо и черно за пред кафето. Малко като тия дето непременно искат голЕм и черен "професионален фотоапарат" щото нали-и... той сам снима. Друже, купувай едно Audi All road за каквото ти стигнат парите и започвай да се возиш. Хем е с добро 4Х4, хем става и за пред кафето.

                            П.П. Може и в чешки вариант - Шкода Октавия 4Х4.
                            Чешкият вариант ще му е по изгоден откъм окачване - макферсън-и, Олроуд-ът е на алуминиеви "кокали" и въздушни възглавници.

                            Коментар


                            • #29
                              От: съвет при избор на автомобил 4x4

                              за хондата един колега ми каза че имало някаква част,не помня каква ,която струвала 1200-1500
                              Някой знае ли коя е?

                              Коментар


                              • #30
                                От: съвет при избор на автомобил 4x4

                                Ако е дизелова, вероятно е демпферния маховик. Но това е скъп консуматив при всички модерни дизели. За бензиновите не се сещам за такова нещо което да е едва ли не обичайна слабост и да струва толкова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X