Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Хюндай туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход на Хюндай туксон

    При мен, показанието за среден разход е с половин литър по-малко от реалния разход
    Според мен за тази динамика (добре се ускорява), на това тежко купе, машината си е доволно икономична
    Последно редактирано от Niki 76; 09-12-17, 18:32.
    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

    Коментар


    • #17
      От: Разход на Хюндай туксон

      Абе то и от град до град има разлика, а и задръстванията си се различават.
      Моя тусон зимата загрял в града е средно 11, а студен на късите е 12л - имам само шелска карта та от там сипвам обикновена нафта.
      (Ама за някои хора мога да покажа доказателство, че гори 2/100; 5/10000 - колкото кажете) Лятото минах 2000 км само с предно - на отиване Лукоил, на връщане Шел - е 90 км разлика даде в полза на шел - ама такЪво нЯщо като 6 - 6,5/100 не съм чувал и виждал, ама може всички познати с кия и туксон да грешим някъде, знам ли. Например колегата има 2.0 субару дърто комби и твърди, че на газ е 7/100 в задръстването зимата, а лятото пада на 5 - има ги всяк'ви

      cecoa1 и аз имам октавия 4х4, но няма нищо общо с тусона - с едната мога да вдига по-високи скорости, а с другата не става. Тусонската кутия е до някъде предназначена да компенсира бавните. Не случайно повечето суфове и джипки са скопени от към големи скорости по магистралата и не случайно са с по-високи разходи на гориво.

      Коментар


      • #18
        От: Разход на Хюндай туксон

        Онзи ден, жената, Враца-София-Враца, по компютър направи средно 5.7 L/100
        Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

        Коментар


        • #19
          От: Разход на Хюндай туксон

          Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
          Онзи ден, жената, Враца-София-Враца, по компютър направи средно 5.7 L/100
          Честито колега,
          при мен Тусона под 7.0л. никога не е падал. На магистрала около 9. В София лято 10, зима и до 14л. при студ и къси разстояния. За сметка на това е като магаренце - катери се почти навсякъде. Колегата diduu е прав - скоростната кутия е разчетена повече за лош път и скорост 80-90, а не за магистрала.

          Коментар


          • #20
            От: Разход на Хюндай туксон

            Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
            Онзи ден, жената, Враца-София-Враца, по компютър направи средно 5.7 L/100
            Как го правят това нещо другите жени? Моята в която и кола да я сложа прави 30% по-висок разход от мене.

            Коментар


            • #21
              От: Разход на Хюндай туксон

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Как го правят това нещо другите жени? Моята в която и кола да я сложа прави 30% по-висок разход от мене.
              Ако е от типа - газ спирачки, нищо чудно.

              Коментар


              • #22
                От: Разход на Хюндай туксон

                То може, но за 5,7, скорост над 80км/ч, само на спускане.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Разход на Хюндай туксон

                  Здравейте и от мен, моя туксон под 9 при мен не пада жената успява да го свали на 8-8.5 ама при нея скоростомера замръзва между 100-120

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разход на Хюндай туксон

                    Не знам защо хората гледат по компютър, това е за ориентир и не винаги е точно. На моето СантаФе 2.0 113к.с. дизел, меря от пълно до пълно. София 8,5-10; кротко извънградско до 90км/ч 6,3-7; магистрала 8,5 с климатик.
                    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разход на Хюндай туксон

                      На мен досега само на една кола не ми е показвал вярно БК - на волвото /Д5/... На СФ2 /V6 бензин/ и на ix55 /V6 дизел/ може да се каже, е разликата "пълно-пълно" и по БК е незначителна /пренебрежителна/. На бившия ми пасат 1.9ТДИ 131кс и сега на кадито 20ТДИ 110кс също е под 0.5л/100 отклонението...

                      Чета "Хюндай туксон", "тежко купе", "джип" и си викам "Божке, това същата тема ли е?"
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X