Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за настолен газов котлон.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за настолен газов котлон.

    Близо 13 години ползвам газов котлон Янтра 2.Първия го ползвах близо 11 години ,но го махнах заради лош външен вид
    вследствие на дълга употреба.Замених го със същия модел.
    Но втория не изкара и две години и се появи теч на газ от разпределителя.Почиствах го един път ,но не изкара много време.Ако някой е разглобявал подобен знае как е устроен, за другите ще опитам да обясня.Разпределителя на входящата газ е конусен отвор в които влиза друг конус с два отвора за регулиране количеството газ.Проблема е че няма никакво уплътнение ,а се разчита на точната изработка на двата конуса.На новия котлон вследствие на замърсяване или износване започва да пропуска газ към врътката за регулиране и ако поднесеш огън се пали.Доста неприятен ефект.На стария не съм имал такъв проблем.Явно изработката е била по точна.
    Затова ,ако някои ползва подобен модел котлон ,но със по-сигурна конструкция моля да ми препоръча.Котлона се ползва на терасата с цел по-голяма безопасност.
    Мерси предварително.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Препоръка за настолен газов котлон.

    Мда, ще я следя и тая тема. Нашият е още по-стар и с лош вид наистина, работи на село от 5-6 години. Тогава направо скопих единия гьоз, на дупката отгоре сложих едно кръгло чугунче от стара печка и така се ползва. Отвреме навреме се повдига въпросът за нов котлон и аз все отлагам решението, щото и аз не знам какъв да взема...

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка за настолен газов котлон.

      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
      Близо 13 години ползвам газов котлон Янтра 2.Първия го ползвах близо 11 години ,но го махнах заради лош външен вид
      вследствие на дълга употреба.Замених го със същия модел.
      Но втория не изкара и две години и се появи теч на газ от разпределителя.Почиствах го един път ,но не изкара много време.Ако някой е разглобявал подобен знае как е устроен, за другите ще опитам да обясня.Разпределителя на входящата газ е конусен отвор в които влиза друг конус с два отвора за регулиране количеството газ.Проблема е че няма никакво уплътнение ,а се разчита на точната изработка на двата конуса.На новия котлон вследствие на замърсяване или износване започва да пропуска газ към врътката за регулиране и ако поднесеш огън се пали.Доста неприятен ефект.На стария не съм имал такъв проблем.Явно изработката е била по точна.
      Затова ,ако някои ползва подобен модел котлон ,но със по-сигурна конструкция моля да ми препоръча.Котлона се ползва на терасата с цел по-голяма безопасност.
      Мерси предварително.
      Вкъщи сме на газ поне от 25 години. След две Янтри, първата кара много, втората се уморих да сменям горелки, сега сме с котлон на ВМЗ Сопот. Ползва се повече от 12-13 години, последната е вече на метан. Нося го на профилактика от време на време в един сервиз тук. Майстора винаги много ми ги хвали тия котлони, има резерни части, доста по-мощен е от Янтрата. Ако намерите такъв - препоръчвам.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка за настолен газов котлон.

        Ползвам газов котлон на Елеком от 5-6 години. Дават го с мощност 4.5 киловата и наистина е доста мощен. Разбира се винаги можеш да си го намалиш. Корпусът му е от неръждавейка, съответно не ръждясва и не прегаря с времето. Като се наслои мърсотия с времето, търкам с домакинска тел и става като нов. Работи отлично.

        Тъща ми има Sonashi. Но той създава повече проблеми. Чувствителен е към качеството на газта. На третата година му прегоря стойката за поставяне на тенджера, защото е направена от тънка емайлирана ламарина.

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка за настолен газов котлон.

          Тези на Елеком ги гледах в нета още преди.Но неръждавейката ми е малко скъп, а и не знам тези ламарини за поставката на тенджерата дали са устойчиви.Освен за готвене лятото на котлона има и една голяма тенджера пълна с буркани със сладко,лютики и т.н.
          По скоро ще се насоча към по-евтиния вариант, но ще търся да го видя на живо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_2757.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5773572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_2753.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5773571
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка за настолен газов котлон.

            Аз говоря за този моделНатиснете снимката за да я уголемите

Име:product_20099.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5773587

            Има и двойни. 20-тина литра тенджера пълна с вода няма проблем. Поставката за тенджера е поръждясала за тези години, но е далече от разпадане.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка за настолен газов котлон.

              Двойният е на едната снимка.Точно за тези ламаринки отгоре питах.Сигурно ще се насоча към единичен от по-евтиният вариант ,че за двоен нямам място.Сегашния стои върху стар хладилник в който е бутилката.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка за настолен газов котлон.

                Провокиран от темата си спазарих от ОЛХ за 50 лева за резервен този руски газов котлон . Имам 2 такива които работят в нас и на село от 1988 година . Тогава ги донесох от СССР . Преди десетина години реших да изненадам жената и купих нов лъскав след два дена жената ми постави ултиматум или връщаш стария котлон или докато си жив ще мааш консерви А мене от това ме е страх повече и от възможността за ядрена война с руснаците та си върнах в кухнята стария руски котлон . Няма друг котлон който да гори така хубаво като този . Форума странно орязва снимките . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4646.JPG
Прегледи:1
Размер:270.4 КБ
ID:5774108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4650.JPG
Прегледи:1
Размер:387.4 КБ
ID:5774107
                Последно редактирано от sek.1; 06-12-17, 06:08.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка за настолен газов котлон.

                  Колеги, нещо ново по темата ще каже ли някой?
                  При мен ножът опря до кокала - демек семейният съвет ми даде срок до края на седмицата да сменям Янтрата - мноо грозна била вече... Лошо че преди 5-6 дена минах през Сопот, па как хич не се сетих по въпроса и ей го сега нямам много време за мислене

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка за настолен газов котлон.

                    Ако външният вид е проблема - гледай Campingaz . Те поне са лъскави и симпатични:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvoen-kotlon-200s-kit-cg.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5796251

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка за настолен газов котлон.

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Ако външният вид е проблема - гледай Campingaz . Те поне са лъскави и симпатични:

                      [ATTACH=CONFIG]966126[/ATTACH]
                      Това от къде може да се купи? Защото в сайта им не го видях.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка за настолен газов котлон.

                        Вчера един апапин /много неща съм купил от него през годините - бойлер, климатик и т.н./ ме оферира с един Белцер, китайше. Отдавна ги продавал и нямало оплаквания. Видях го в магазина - солиден изглежда сравнен с Янтрата, хеле па с турския до него... А двойният си е направо туч. После разбрах, че и една оправна колежка две години вече експлоатира същия, доволна при това.
                        Има ли ги тия машини по другите краища на България, работят ли? Че май ще го вземам тия дни...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка за настолен газов котлон.

                          Ползван един внесен от Холандия. За 20лв. го взех преди 4-5г в отлично състояниe. Няма нищо общо външния му вид с грозните тенекиени модели с външни самонарезни болтове разпространени у нас. Беше за СNG и му замених дюзите с такива от българските за LPG. Работи перфектно. Нещо подобно като от линка, само че копчетата му са отпред и е със стъклен капак.

                          http://kamini-zvezda.com/product-ite...%D0%BD-kh-100/

                          П.П доста техника имам втора употреба и бяла и черна. Доволен съм и не съжалявам. Пак бих си взел, но това може да се разисква в нова тема.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка за настолен газов котлон.

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            ... един Белцер...
                            Benzer ли?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14642259_1850359348532847_1444012437726303003_n-570x533.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5796423

                            Ако е такъв, същите са на Елеком, аз съм с такъв от 6-7 години някъде.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка за настолен газов котлон.

                              Охоо, същия. Даже и цените разгледах сега, за мен от магазина ще е екстра. Има там и със защита, десет лева горница, ама ще си ги спестя тоя път.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X