Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

    Здравейте, колеги. Ще ме извинявате за глупавото заглавие, но просто не можах да измисля по-добро, описващо проблема.
    Колата е Бора.

    Лятото карах със зимни гуми, които и без това щях да хвърлям и в движение се чуваше постоянно един ритмичен звук - без значение дали си на скорост или не, вярно когато колата не е на скорост се чуваше по-добре. Звукът е ритмичен, аз го оприличавам на звук подобен все едно намаляваш на скорост, но по-тихичко. Както казах гумите бяха зимни и лоши и очаквах след като ги сменя тоя странен звук да изчезне. Преди месец купих 4-ри чисто нови гуми и ги монтирах. Първите 400-500 километра този звук го нямаше, но след това отново се появи. Когато намаляваш, когато не си на скорост, се чува най-добре - тоест, когато скоростта се променя - колкото по-бързо се движиш, тези ритмични шумове са по-бързи и обратното.

    Не мога да си обясня каква може да е въпросната причина за този звук. Новите гуми ги сложих на железни джанти, които бяха проверени да не са криви, балансирани са и пак се чува. Малко преди да ги сменя обслужих цялата предница + стенд. Мислих си да отида да ги балансирам още веднъж, но не знам дали това ще помогне.

    Дайте съвет каква може да е причината за този звук.

  • #2
    От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

    Лагер на някоя от главините.

    Коментар


    • #3
      От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

      Пробвал ли си да заклатиш колата с движения на волана в ляво и дясно-звука променя ли се?
      п.п. какъв мотор е VW?
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

        С промяна на посоката звука не се променя.

        Бората е 1.6, АКЛ и беше с калпавата скоростна кутия, която скъса нитове на диференциала и сега е с кутия от 1.6 16V.

        Звукът е един и същ - както на скорост, така и на свободна - все едно има нещо залепнало на гумата.

        Коментар


        • #5
          От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          Лагер на някоя от главините.
          + крив спирачен диск, + запецнал водач на накладка (при мен имаше такова нещо), + кофти "афтърмаркет" накладки, + разхлабени гайки на джантите, +..., + ... и т.н. ... до елементарно камъче, заклещило се в грайферите на старите и пак такова в сменените гуми...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

            Първоначално публикуван от ivanovkbg Преглед на мнение
            С промяна на посоката звука не се променя.

            Бората е 1.6, АКЛ и беше с калпавата скоростна кутия, която скъса нитове на диференциала и сега е с кутия от 1.6 16V.

            Звукът е един и същ - както на скорост, така и на свободна - все едно има нещо залепнало на гумата.
            Заради това питах за кутията ама ти вече си минал по тоя път. Вдигай на крик последователно всяко от колелата, на скорост-газ на място и се ослушвай.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #7
              От: Ритмичен шум/звук в движение - баланс на гуми или друго?

              Колеги, здравейте.

              Старите гуми ги износваше и накъсваше и от вътре и от вън. Откакто съм сложил новите гуми съм минавал два пъти стенд(на различни места) и тази вечер забелязах, че започва пак да ги износва от външната страна по края на протектора.

              Препоръчайте ми читав сервиз в София, където цените не са много високи и качеството да е на ниво, където могат да я погледнат. Тук, наблизо в Студентски, имам Q-Service от които в Карнобат бях доволен, но не знам тук как са. Някой ходил ли е в Q-Service Top Drift на Никола Габровски?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X