Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките на Jeep xj

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачките на Jeep xj

    Здравей те колеги,имам черок xj 2.5I.Проблема е че като натисна спирачките и ми спират първо задните колела,а в този сняг не е добре.Преди два месеца ревизирах помпата поради тази причина,но без резолтат.Някои имал ли е подобен проблем?Благодаря
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: Проблем със спирачките на Jeep xj

    Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
    Здравей те колеги,имам черок xj 2.5I.Проблема е че като натисна спирачките и ми спират първо задните колела,а в този сняг не е добре.Преди два месеца ревизирах помпата поради тази причина,но без резолтат.Някои имал ли е подобен проблем?Благодаря
    "Кантар". Или е махнат, или не работи?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачките на Jeep xj

      Как изглежда и къде стои?
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
      Toyota Hilux III

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачките на Jeep xj

        Регулатор на спирачното усилие на задния мост (в народа - "кантар"). Обикновено се намира на шасито около задния мост и с лостова система е свързан с моста, а с тръби или маркучи - към спирачките на задния мост.

        И на 5-10 година обикновено спира да работи и/или протича и някой знайко го маха и го заменя с къс спирачен маркуч.

        Друг вариант е колата да е повдигната откъм окачването при което този механизъм трябва да се пренастрои и това или не е направено (ама тогава напълно изчезват задните спирачки) или е направено зле.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачките на Jeep xj

          Джипа е повдигнат,но отзад няма или не виждам такъв механизъм.Под купето има тръбичка след нея маркуче което отова в един квадрат на моста
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
          Toyota Hilux III

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачките на Jeep xj

            Proportioning valve май му викат на "кантара" хамериканците и при XJ се намирал под главния спирачен цилиндър в двигателния отсек.
            Тука има снимки http://www.lunghd.com/Tech_Articles/..._Valve_Mod.htm
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачките на Jeep xj

              Благодаря за инфото
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
              Toyota Hilux III

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                И аз имам подобно нещо

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MasterCylinder.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5773583

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PropValve1.jpg
Прегледи:2
Размер:40.7 КБ
ID:5773584

                и нямам кантарен клапан, за разлика от по-новите (а може да е и заради модела на спирачната система), и имам обратният проблем със задните спирачки.

                Сега разбрах за какво е, и явно ще трябва да се профилактира, щото в бързината съм останал с впечатление, че е прост трипътник, но сега си връщам лентата и е логично вътре да има нещо, след като всъщност не е трипътник.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                  Не знам дали има значение по какъв ъгъл е?След повдигане на джипа трябва ли да се промени и ъгъла на кантара или само да се ревизира
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                  Toyota Hilux III

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                    Ако имаш кантар би трябвало да има реглаж на листчето/щангичката която е закачена за моста и го отваря и затваря според положението му.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                      Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                      Не знам дали има значение по какъв ъгъл е?След повдигане на джипа трябва ли да се промени и ъгъла на кантара или само да се ревизира
                      Това боднатото отгоре да не е някакъв соленоид с датчик, който да получава сигнал от нещо, отчитащо натоварването на задния мост?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Това боднатото отгоре да не е някакъв соленоид с датчик, който да получава сигнал от нещо, отчитащо натоварването на задния мост?
                        Не това пищи при голяма разлика в налягането (въздух в спирачките)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                          Така тук кантар няма! Има регулатор на налягането! Това което е на снимката, и проблема не е в него, 99% от чероците с барабани отзад го имат този проблем, решава се с смяна на барабани, накладки, спирачни цилиндри и реглаж на челюстите, но доста по евтин вариант е минаване на дискови спирачки от гранд 95-99г. и премахването на въпросния клапан за налягане.
                          Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                          NV 231 - COMMAND-TRAC
                          3" lift

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                            Гумичката от буталото вече е отстранена,обезвъздуших но не виждам някаква разлика.Когато натисна леко спирачката първо заковават задните колела,а когато натисна силно и рязко заковават и четирите
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                            Toyota Hilux III

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със спирачките на Jeep xj

                              Обезвъздуши системата по класическия начин.Ако не смени помпата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X