Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Траялен шампионат 2018

    Идеята за два стандартни класа ми харесва. Само трябва да се обмисли как точно да се разделят.
    Ротацията на съдии също е логична. В клас стандарт са най големите проблеми. С риск да засегна някого, но там всички се вземат за големи карачи и професионални състезатели. Забравяме че това е хоби и идеята на тези събития е да си починем от ежедневието. Може аз да бъркам, но на никой във трудовата книжка не пише "Професионален състезател по офроуд" .
    Последно редактирано от borko_ruse; 16-01-18, 17:45.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • От: Траялен шампионат 2018

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Идеята за два стандартни класа ми харесва. Само трябва да се обмисли как точно да се разделят.
      Ротацията на съдии също е логична. В клас стандарт са най големите проблеми.
      Точно за това го предложих
      Обмислете го,нека се коментира и тук от състезателите и на срещата на организаторите го решете!
      Последно редактирано от borko_ruse; 16-01-18, 17:47.
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • От: Траялен шампионат 2018

        Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
        Идеята за два стандартни класа ми харесва. Само трябва да се обмисли как точно да се разделят.
        Ротацията на съдии също е логична. В клас стандарт са най големите проблеми. С риск да засегна някого, но там всички се вземат за големи карачи и професионални състезатели. Забравяме че това е хоби и идеята на тези събития е да си починем от ежедневието. Може аз да бъркам, но на никой във трудовата книжка не пише "Професионален състезател по офроуд" .
        Изобщо не е така. Никой състезател от Стандарт не се мисли за голям карач. Точно обратното - някои съдии се мислят за професионални съдии и искат всичко да им е платено - ядене, пиене, спане . . .и т.н. А и допускат и грешки. Освен това - Стандарт е най-оспорван - защото силите са изравнени , и една малка грешка на професионален съдия променя всичко - това води до изнервяне. Затова трябва да се обърне внимание на съдийството. Все пак кучето скача според тоягата. Състезателите се съобразяват с правилата.
        Последно редактирано от borko_ruse; 16-01-18, 17:46.
        Samurai Gemax

        Коментар


        • От: Траялен шампионат 2018

          Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
          Точно за това го предложих
          Обмислете го,нека се коментира и тук от състезателите и на срещата на организаторите го решете!
          За сегашният Стандарт е ясно горе-долу,какво може и какво не може.
          Ако се направи Стандарт Оригинален,какво точно ще се иска при него?
          Малко хора си карат джиповете,както са излезнали от завода.Обикновено малко лифт и малко по-големи гуми.
          Без рязане на калници,и метални брони.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Траялен шампионат 2018

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            За сегашният Стандарт е ясно горе-долу,какво може и какво не може.
            Ако се направи Стандарт Оригинален,какво точно ще се иска при него?
            Малко хора си карат джиповете,както са излезнали от завода.Обикновено малко лифт и малко по-големи гуми.
            Без рязане на калници,и метални брони.
            Това ще определи началството като се съберат да правят правилника!
            Според мен трябва да се върне правилника за клас Стандарт от 2013-2014г. Тогава дори ни бяха забранени агресивни гуми!Карайме си с шосейките.
            Ако има ограничение в гумите,няма защо да правиш боди-лифт и да режеш калници!
            "АСК ЗАГОРА 4х4"
            0897937797....по всяко време!

            Коментар


            • От: Траялен шампионат 2018

              Всяка идея явно за 5 години се изопачава. Така като ви чета най-добре е да се закрие всичко.

              Коментар


              • От: Траялен шампионат 2018

                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                Изобщо не е така. Никой състезател от Стандарт не се мисли за голям карач. Точно обратното - някои съдии се мислят за професионални съдии и искат всичко да им е платено - ядене, пиене, спане . . .и т.н. А и допускат и грешки. Освен това - Стандарт е най-оспорван - защото силите са изравнени , и една малка грешка на професионален съдия променя всичко - това води до изнервяне. Затова трябва да се обърне внимание на съдийството. Все пак кучето скача според тоягата. Състезателите се съобразяват с правилата.
                Първо ако имаш проблем с някой съдия то кажи кой е и го докажи с факти но не слагай всички под общ знаменател.
                Второ Вие състезателите ходите по състезанията да карате и се кефите а ние съдиите идваме да работим и ви обгрижваме.
                Трето кажи ние за какво трябва да гледаме в трасето
                - как преминават състезателите
                - как да изгоним от зоната нахални състезатели които много държат да видят как преминава конкуренцията
                - как да опазим зоните от подивяла публика и агитки на други състезатели или семкаджии от летящ или търкалящ се джип към тях
                След излизане от зоната нали подписвате съдийския лист, че сте съгласни с това което е констатирал полевия съдия при вашето преминаване по трасето. Ако не си съгласен тогава не подписвай иначе замълчи.
                Винаги съм казвал, че не искам да ми плащат за тази работа и да ми плащат храната но ще се радвам ако ми се поемат транспорта и нощувките като при командировка поне да не съм на загуба.
                По отношение на нов клас това води до още съдии които и без това не достигат и се налага да се ползват некомпетентни и корумпирани такива.
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • От: Траялен шампионат 2018

                  Още нещо:много ми е неприятно и обидно шампионите в траяла да ме снимат с камери,фотоапарати и да ми засичат времето заедно със съдиите.
                  Това започна още през 2013 и продължава и до днес.
                  Да не би съдиите да ми спестят нещо.
                  Те се знаят кои са,но не им прави чест.
                  Последно редактирано от Пламен Исаев; 17-01-18, 21:39. Причина: замяна на "конкуренция" с шампиони

                  Коментар


                  • От: Траялен шампионат 2018

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    Първо ако имаш проблем с някой съдия то кажи кой е и го докажи с факти но не слагай всички под общ знаменател.
                    Второ Вие състезателите ходите по състезанията да карате и се кефите а ние съдиите идваме да работим и ви обгрижваме.
                    Трето кажи ние за какво трябва да гледаме в трасето
                    - как преминават състезателите
                    - как да изгоним от зоната нахални състезатели които много държат да видят как преминава конкуренцията
                    - как да опазим зоните от подивяла публика и агитки на други състезатели или семкаджии от летящ или търкалящ се джип към тях
                    След излизане от зоната нали подписвате съдийския лист, че сте съгласни с това което е констатирал полевия съдия при вашето преминаване по трасето. Ако не си съгласен тогава не подписвай иначе замълчи.
                    Винаги съм казвал, че не искам да ми плащат за тази работа и да ми плащат храната но ще се радвам ако ми се поемат транспорта и нощувките като при командировка поне да не съм на загуба.
                    По отношение на нов клас това води до още съдии които и без това не достигат и се налага да се ползват некомпетентни и корумпирани такива.
                    Последно казвам - нямам претенции към никой съдия. Просто исках да обърна внимание, че могат да се намалят разходите, за да има състезания. Платени съдии, рекламни тениски и др. не от крайна необходимост неща. Като не може без това, търсете спонсори. Състезателите си плащат и ако трябва и повече ще плащат. Съдиите ако се чувстват на загуба - да се разменим - те да се състезават, да си плащат всичко , а ние можем да съдийстваме и да ни поемат разходите ? Все пак състезанията са между състезатели , а не между съдии. Така, че компромиси трябва да има от всички за да се случват нещата. Затова съм предложил да не се поемат разходите на съдиите и да не се правят рекламни тениски. За да може да има състезания и с намален бюджет. От мене толкова
                    Samurai Gemax

                    Коментар


                    • От: Траялен шампионат 2018

                      Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                      Последно казвам - нямам претенции към никой съдия. Просто исках да обърна внимание, че могат да се намалят разходите, за да има състезания. Платени съдии, рекламни тениски и др. не от крайна необходимост неща. Като не може без това, търсете спонсори. Състезателите си плащат и ако трябва и повече ще плащат. Съдиите ако се чувстват на загуба - да се разменим - те да се състезават, да си плащат всичко , а ние можем да съдийстваме и да ни поемат разходите ? Все пак състезанията са между състезатели , а не между съдии. Така, че компромиси трябва да има от всички за да се случват нещата. Затова съм предложил да не се поемат разходите на съдиите и да не се правят рекламни тениски. За да може да има състезания и с намален бюджет. От мене толкова
                      Пак да повторя, че няма платени съдии. Ние не само се чувстваме на загуба а сме на реална такава. И аз имам предложение. Нека свободните от каране състезатели да съдийстват на колегите си за да няма излишни харчове но тогава всички ще трябва да прочетете и научите правилника.
                      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                      0896 846 246

                      Коментар


                      • От: Траялен шампионат 2018

                        [QUOTE=бай Матьо;3242920]Борко даваш класификация за нещо на което не си присъствал,аз мисля,че тази година момчетата се доказаха,ще могат да правят
                        Последно редактирано от the twin; 20-01-18, 12:28.

                        Коментар


                        • От: Траялен шампионат 2018

                          [QUOTE=the twin;3268838]
                          Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                          Борко даваш класификация за нещо на което не си присъствал,аз мисля,че тази година момчетата се доказаха,ще могат да правят
                          Какво?
                          Това ми изказване беше по повод пародията в Исперих.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • От: Траялен шампионат 2018

                            Защо няма да има в Самоков на Ридо Траялен шампионат 2018 г.?

                            Коментар


                            • От: Траялен шампионат 2018

                              Привет,кога ще е срещата и колко и къде ще са състезанията тази година!?И дали ще има Траялен шампионат 2018 година!??
                              Христо Георгиев-0889022988
                              Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                              Коментар


                              • От: Траялен шампионат 2018

                                Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                                Привет,кога ще е срещата и колко и къде ще са състезанията тази година!?И дали ще има Траялен шампионат 2018 година!??
                                Ще има !
                                А на срещата,която ще е на 10/11.02.2018г. ще уточним колко състезания ще има и кои ще са те в шампионат 2018г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X