Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Дедо Гошо , мощност се дига с повече гориво , не с чип Преди време бях поразвъртел кранчето на газовата на УАЗа ...и той фъркаше кат лека кола. ...но.. като засякох разхода 45/100 ...бърже пак навих кранчето
    Когато помпата е механична, надуваш малко турбото и увеличаваш цикловата порция на помпата и си готов, като съотношението въздух/гориво пак трябва да е точно за да не се много обедни или обогати сместа (знаем какво става при едното и другото).
    Когато помпата е електронна цикловата порция я определя компютъра и там идва чипа и ония корифеи с компютрите, но вероятно пак трябва да се надуе малко и турбото.
    Съответно и в двата случая разхода на гориво е на горе, а степента на износване се повишава ма няма пълно щастие.

    И те така.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #17
      От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Дедо Гошо , мощност се дига с повече гориво , не с чип Преди време бях поразвъртел кранчето на газовата на УАЗа ...и той фъркаше кат лека кола. ...но.. като засякох разхода 45/100 ...бърже пак навих кранчето
      С риск да изглежда както заяждане но не съм съгласен с теб и аз преди развивах крановете и съм стигал до 30 газ по асфалта и 50 в гората но никак не мога да кажа че вървеше повече просто идва един момен ткъдето няма кои да изгаря газта и просто си заминава през аспуха ... Сори за отклонението от темата ,а по нея мисля си че този комп не подлежеше на ремап така ,че варианта е паурбокс което мен не ме кефи и бих заложил на механично гнп и без това главата на тази попма не се знае в какво състояние е ..
      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

      Коментар


      • #18
        От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

        За паурбокс,иде реч.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          За паурбокс,иде реч.
          Не се занимаай с глупости !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

            Дедо Гошо, без да съм спец по въпроса си мисля че:

            1. Управлението на Кията е основно по налягане на турбото т.е. МАП сензора. Другото е датчика за температура, с него и без него - все тая.
            2. Самата турбина поне както усещам колата е малка и във високите обороти не достига налягане.
            3. Паурбокса има за цел да "излъже" компа ...и може би ще го направи успешно обаче без въздух /разбирай турбина/ ефекта ще бъде черни облаци зад колата.

            Всичко горенаписано е мое скромно непрофесионално мнение. Дано пък да греша и да се получи нещо смислено
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #21
              От: Чип тунинг на Киа Спортаж 2000тди 83кс.

              Щом го има за 90-коньова Мазда (чип, не бокс), значи трябва да има и за КИЯ.
              Но щом нямаш управление на турбото от компа, ще трябва и то да се понатегне та да качиш чак 30 коня. А колко ще изкара вече е Божа работа и зависи от много неща, включително и от задкормилното устройство.

              И да, чипа не се препрограмира, а се сменя в компа.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X