Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

    Младежи само да ви подскажа че за да се въдят тия микроорганизми трябва да има вода в горивото.
    Те живеят и се множат на границата между водата и горивото(не е задължително да е нафта). Няма добавки които да ги убиват като се сложат в горивото.
    Лечението е пълно дезинфекциране на обема със подходящият химикал. Скъпо и трудоемко!
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

      За някои изобщо не е задължително да има вода. Въдят си се и в съвсем суха нафта.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

        Особено в биодизела ....
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

          Абе аз карам (ама вече много рядко) с отработено олио, ама преди две години като си точих резервоара си изтече абсолютно чиста нафта и квото там имаше, а и като източих всичко налях 4-5л. кироселин да мога по-лесно да обезмасля там където щях да лепя, но и с него никакъв боклук не излезе.

          Приятел с Вито бра много ядове, и като си свали резервоара вътре беше пълно с некви лайна, та верно може и да са били такива гадове.

          Виве, що не му дадеш от добавката, че сега тамън му е чист, та да си спести още едно сваляне по-натам.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

            Нещо си се объркал, аз не раздавам добавки. Има си магазини за тая работа.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

              Е поне го свЕтни кво да си земе.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                Така....вчера бях обслужен откъм ремъци,филтри,моторно масло.
                Хубав горивен филтър,оказа се (според майсторите) ,че има спукан маркуч към филтъра и от там джипката
                смучела въздух.........както и да е.....
                Тръгвам до тук добре ,след 20 мин. пътуване сред задръстването на града - хоп ТИ ДА ВИДИШ - изгасна.
                Няма палене ....върти ....Цъ - системата каза НЕ.
                След точно 15 мин . висене хоп ТИ ДА ВИДИШ - пали все едно нищо не е станало.
                И така работа 10 до 15 мин и щрак стига толкова аванта - стоянка 15 мин.
                Върнах я в сервиза (с човека от автовоза вече станахме добре познати)....и чакам диагноза ....само че не знам каква.
                Лошото е ако диагностиката покаже - Нищо.Все пак имам надеждата да го направи.
                След разговор на чашка с мой приятел ,подобен проблем при неговата кола бил решен със смяна на датчика на коляновият вал.
                Някакви други идеи ....разбира се чакам диагнозата от четенето на компа.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                  Първоначално публикуван от tiger2000 Преглед на мнение
                  - хоп ТИ ДА ВИДИШ - изгасна.
                  Няма палене ....върти ....Цъ - системата каза НЕ.
                  След точно 15 мин . висене хоп ТИ ДА ВИДИШ - пали все едно нищо не е станало.
                  ...
                  Лошото е ако диагностиката покаже - Нищо.Все пак имам надеждата да го направи.
                  След разговор на чашка с мой приятел ,подобен проблем при неговата кола бил решен със смяна на датчика на коляновият вал.
                  Някакви други идеи ....разбира се чакам диагнозата от четенето на компа.
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ако е KJ-моделът, има 1001 причини - датчици за колянов вал, MAF / MAP / EGR / и т.н., затова - диагностика.
                  Важното е все пак с какво се прави. Ако си около София - дядо Владо или Еди Рангелов, двамата са от форума.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Важното е все пак с какво се прави. Ако си около София - дядо Владо или Еди Рангелов, двамата са от форума.
                    От Пловдив съм

                    Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                      Първоначално публикуван от tiger2000 Преглед на мнение
                      От Пловдив съм
                      Не смея да препоръчвам дилъра "БалкОн стар" или както сега се казва, аз самият го заобикалям отдалече, ама специално пловдивския му клон доста са го хвалили тука във форума, за разлика от софийския. Една диагностика и САМО диагностика, без поддаване на каквито и да било уговорки да правят ремонти, едва ли е чак толкова скъпа.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Не смея да препоръчвам дилъра "БалкОн стар" или както сега се казва, аз самият го заобикалям отдалече, ама специално пловдивския му клон доста са го хвалили тука във форума, за разлика от софийския. Една диагностика и САМО диагностика, без поддаване на каквито и да било уговорки да правят ремонти, едва ли е чак толкова скъпа.
                        Така има леко развитие на нещата..тази вечер един приятел ,който притежава същият модел кола и е изпатил със сищият проблем е намерил решениие на проблема като е сменил пробката за обездушаване на горивният филтър с месингова,защото пластмасовата прпускала въздух и не се затягала....утре ще и видя положението.

                        Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                          Симптомите са като за датчик на колянов вал.
                          При диагностиката може да покаже датчик за разпределителен вал , но вие сменете този на колянов вал
                          Успех!
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Чероки 2.5 crd sport 2002

                            Слушай Еди и не се занимавай с глупости. Същия проблем имах, изписваше датчик разпределителен вал, Дядо смени датчик колянов вал и проблема изчезна.
                            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X