Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на SUV

    Здравейте
    Искам да си купя SUV втора ръка. Можете ли да ме насочите за кои точно марки/модел си струва човек да гледа?
    Нямам намерение да го използвам за офроуд на нещо повече от поляна или лош селски път.
    Трябва ми нещо, което да не се разваля лесно и да има поносими разходи за поддръжка/консумативи.
    По възможност - автоматик.

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Помощ за избор на SUV

    ... и да харчи малко, нали ?!

    Точно за това което искаш има бая навалица.

    Харесай се нещо, и ли няколко неща, и тогава може да ги обсъдим, че така е много хипотетично.

    ... ааа, и какъв ти е бюджета ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на SUV

      Хонда ЦР-В, Хюндай Тусон, Киа Спортидж след 2007-ма, за да са "само" на по 10 години.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на SUV

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

        Харесай се нещо, и ли няколко неща, и тогава може да ги обсъдим, че така е много хипотетично.

        ... ааа, и какъв ти е бюджета ?
        Ами аз точно това се чудя - от кои марки/модели да започна харесването?
        Иначе за бюджета - ако ми се струва много, ще гледам за по-стара година

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на SUV

          Първоначално публикуван от mooncow Преглед на мнение
          Ами аз точно това се чудя - от кои марки/модели да започна харесването?
          Иначе за бюджета - ако ми се струва много, ще гледам за по-стара година
          Абе, пич, ти не разбираш въпроса май...
          Има Crv за 4000 лв. има и за над 60 000 лв.
          Ориентирай колегите за тавана на сумата, която си решил да отделиш, за да могат и колегите да се ориентират какво да ти препоръчат като марки, година на производство и т.н.
          А ако аз не съм те разбрал правилно и бюджета е неограничен - погледни RR . Имат и нов модел , Velar, убиец е

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на SUV

            Сега... първо да уточним, че джипа не е ТАНК а и да беше пак би се развалял. Това е важно, защото много хора си мислят, че SUV моделите са по-здрави от обикновените коли.
            Иначе докато не дадеш бюджет няма как да получиш предложение за модел.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на SUV

              Да, ама лунната крава не ще да споделя.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за избор на SUV

                Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                Сега... първо да уточним, че джипа не е ТАНК а и да беше пак би се развалял. Това е важно, защото много хора си мислят, че SUV моделите са по-здрави от обикновените коли.
                Иначе докато не дадеш бюджет няма как да получиш предложение за модел.
                Здравейте
                Примерно 10-11 хиляди е бюджета

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на SUV

                  Според мен за тези пари Хонда ЦРВ двойка/ до 2006г. ги произвеждат/ бензин или дизела е с верига има добра автоматика, но трябва да гледаш за читав екземпляр. Иначе жената и дъщерята 7години се опитват за счупят е дна/само дето е "ръчка"/ и автомобилчето държеливо се оказа . Съвета ми е да търсиш за 8-9 000 и си оставиш 1-2000лв. за първоначално вкарване в кондиция - ремъци, филтри, накладки, евентуално гуми и др. "дреболий". Късмет и успех в търсенето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на SUV

                    Колегата е прав. Трябва да си оставиш пари за да вкараш джипката в ред. Просто няма как да е перфектна все пак е втора ръка. Хонда CR-V e много добър избор. Имат и много хубав дизелов двигател 2,2 с верига. За нея трябва да внимаваш за ръжди ако е внесена от Германия или е карана много дълго тук. Иначе се кара като кола и вози много приятно. Освен това разхода е много добър, защото 4Х4-то не е постоянно зацепено. Трябва обаче да покараш автоматика и да прецениш дали ти харесва, че имам някакъв спомен, че кутията е CVT.
                    Освен тази Хонда добър вариант би била ТоЙоТа RAV4. Там системата 4х4 е доста по-проходима но мястото е по-малко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на SUV

                      Първоначално публикуван от mooncow Преглед на мнение
                      Здравейте
                      Примерно 10-11 хиляди е бюджета
                      Значи търсиш нещо до 8-9 хиляди и останалите пари отиват за регистрация и първоначално облужване + разни ремонти.
                      Това как и колко ще се разваля зависи повече от начина по който е стопанивана до сега, от колкото от марката и модела.
                      Поносими разходи за ремонт и поддръжка е много разтегливо понятие. За едни депферен съединител за 2500лв е поносимо, за други шарнири за 25лв са скъпи....
                      Ако искаш цялостно обслужване (масла, ремъци, филтри, и тн) да е под 200лв и разхода в града да е под 8/100 - такъв съв аз поне не се сещам да има...
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за избор на SUV

                        здравейте,

                        Понеже темата е отворена и по-горе е спонет Хюндай Туксон, можели да споделите по обстойно за модела 2009 -2010 г. 2.0 бензин .
                        Благодаря Ви предварително!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X