Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

    Здравейте! Благодаря на всички за мненията и съветите. Смених маслото в скоростната кутия с пълна машинна смяна. Маслото е fuchs АТF, на основа Декстрон 4. Количество 10л. До сервизната смяна на маслото ми оставаше пробег 14000км. Старото масло беше светло, без миризма, и според персонала в сервиза в идеално състояние, което от своя страна говори добре за кутията. Така и така, се даваха пари за колата, профилактично, макар и ненужно може би, смених маслото и на преден и заден диф, и на раздатката. Няма стружки в никой от горепосочените агрегати. След смяната на маслото няма разлика в работата на автомата. Превключването на предавките е все така плавно. Може би една идея по плавно, ако не си въобразявам, в режим типтроник. Ами това е, доволен съм, че направих пълна смяна. Надявам се колата да е доволна и да ме слуша.
    Поздрави!
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • #47
      От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

      Е дай подробности около процедурата де, виж се къв си ся [emoji16]

      Коментар


      • #48
        От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

        Машината работи под налягане. Има цикъл за промивка на кутията и всички други елементи свързани с нея . За целта се ползва добавка. Цена на труда с машината е 90 лв. Добавката за промивка - 30 лв. Маслото за кутията е по 30лв. за литър. Използваха се 10л. За Диференциалите общо 3л. За раздатката използваха 2л. по 41лв.,при необходимо количество 1.5. л.. Време почти два часа.
        Поздрави!
        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

        Коментар


        • #49
          От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

          Здравейте! Колеги, искам да си сложа напречни греди на Киата, която е с надлъжни рейки. Някой ако има такива монтирани, моля ако има време да измери височината им. Гаража ми е от комунистическо време и не съм сигурен дали ще влезе колата с напречните греди в гаража. Не искам да ги купувам предварително, а после да ги продавам. Не можах да намеря по сайтовете данни, за това моля ако някой ползва напречни греди да даде инфо за размерите им. Благодаря предварително.
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #50
            От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

            Благодаря на колегата писал ми на ЛС. Ще стане работата. Сега вече търся напречни греди за КИА Соренто. Благодаря!
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X