Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

    Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
    Един въпрос. Тераното е парт тайм, и си го минавам на ГТП нормално. Киата все някога е на преглед. Трябва ли някаква специална програма да има пункта за ГТП, или си минавам на валовете като обикновена кола?
    В магазина продават и брави и заключващи системи. За прегледа - питам валовете стават ли за 4х4 и ако е положителен отговора минавам.

    Коментар


    • #17
      От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

      Да, да. така е. Винаги като отида с Тераното и момчето ме пита да ли е с постоянно включено 4х4, че имал програма. Ама като не знам, а и Камен добре е обяснил по горе.
      Но е голямо удоволствие да шофираш този автомобил.
      Поздрави!
      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

      Коментар


      • #18
        От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

        Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
        ... Аз доработих моята раздатка с допълнителни режими задно предаване бавни, задно предаване бързи, 4х4 50:50 бързи. Задни бавни е екстра за маневриране с лодка, каравана на асвалта.

        Успехи!
        Камен
        Камене, чия разработка са екстрите към раздатката?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

          Благодарение на колеги, КИАта вече е стеглич:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171225_114343.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5776626
          А Дядо Коледа. освен на детето подаръци, имаше в чувала и тези гуми за КИАта

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171225_115228.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5776627

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171225_115338.jpg
Прегледи:1
Размер:236.3 КБ
ID:5776628

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171225_115356.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5776629
          DOT 3217

          И сега един въпрос: Знае ли някой дали имам предпазител (едва ли), или някакъв друг достъп до кабела захранващ автоматичната антена? Искам да го прекъсна, т.е. да му сложа прекъсвач. Проблема е, че при всяко палене и гасене, тя излиза и се прибира. А при това движение прескача по един зъб, което ме дразни. Не се наемам да я свалям и ремонтирам. Предпочитам да я прекъсна.
          Поздрави!
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #20
            От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

            По принцип антената се управлява от самия касетофон. Намери описание на изводите на касетофона. Един от тях трябва да се казва ANT, PWR ANT, remote antena или нещо от сорта. Като прекъснеш този кабел, антената трябва да се прибере сама. Като го съединиш - се разпъва. Слагаш му един прекъсвач и си готов.

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

              Днес пихме кафе с Милчо и трябва да кажа , че КИЯ-та е много лачена. Със здраве да си я кара много дълго време.

              Коментар


              • #22
                От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                Благодаря! Но и твоя Спортидж много ми хареса, особено как е повдигнат. Отзад все едно гледах Тераното.
                Поздрави! И весело посрещане на Новата Година!
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • #23
                  От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                  Със здраве да си я караш! Аз я карам вече 8ма година .... е имаше някои проблеми, но се решават и то не скъпо. А за антената- пусни радиото и след това я издърпай ръчно цялата, малко почиатване, малко смазване и си работи отлично. Вярно, че през зимата ще замръзва и ще тракне, няма да се покаже цялата, но пък като се размрази си е отлична. Пожелавам ти това да са ти най-големите ядове!
                  Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                    Първоначално публикуван от бетона Преглед на мнение
                    .......Пожелавам ти това да са ти най-големите ядове!
                    Благодаря! Антената е клеясала в първо с второ звено. Ръчно, със смазване, и всички други опити за сега неуспешни. За това търсих кабела , но решението е сваляне на гумата и подкалника. Проследяване на кабела до вътре в купето, неговото прекъсване на удобно за мен място и монтаж на прекъсвач.
                    Весело посрещане на Новата Година!
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                      ЧНГ и от мен бъдете живи и здрави!

                      Мойта антена спираше да се прибира на 1/3 преди ДМТ. Навих волана, свалих 3 щипки от подкалника и на спряно радио изключих буксата. Сега си хваща доволно радио без да щрака и бръмчи антената при всяко палене и гасене.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                        Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                        Благодаря! Антената е клеясала в първо с второ звено. Ръчно, със смазване, и всички други опити за сега неуспешни. За това търсих кабела , но решението е сваляне на гумата и подкалника. Проследяване на кабела до вътре в купето, неговото прекъсване на удобно за мен място и монтаж на прекъсвач.
                        Весело посрещане на Новата Година!
                        Какво има да проследяваш ? Преди мен колега ти каза че кабела е на букста на касетофона. ANT или може да е вързана към синия кабел remote . Този кабел трябва да прекъснеш . Успех .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                          Антената би трябвало да се управлява от радиото,пускаш излиза,спираш и се прибира.
                          Какво общо има с палене и гасене,ако радиото е спряно?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                            Моето радио се включва и изключва при всяко палене и при всяко вадене на ключа. Това имах на предвид.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                              Проблема е, че не е CD или авторадио, което да извадя лесно, а голяма мултимедия Кенууд. Нея не мога да я извадя, за това ще процедирам по обратния път , от антената към купето, по метода на колегата Муцев. Ако не е на стендбай, на всяко палене,гасене и завъртане на ключа, антената се прибира и излиза. По ръководството на мултимедията , кабела захранващ антената е син/бял, но не мога да го открия вътре. Така, че в събота в хубавото време ще действам по горния метод. Благодаря за мненията и успешна Нова година!
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар


                              • #30
                                От: Още една KIA 2.5 170 к.с. АТ

                                Вади се лесно. Изваждаш хоризонталните ластнички до скоростите, след това вертикалните лайстни и вече се виждат винтовете за панелите за радио , парно, чекмедженцата...... Не е трудно, но трябва да внимаваш да не надраскаш лаистните.
                                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X