Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

    Здравейте, от известно време чувам неприятен стържещ и притракващ звук под капака около ролките. В началото мислих, че е водна помпа, понеже с дългата отвертка се чуваше най- силно от там, обаче след като свалих ремъка и запалих, пристъргването продължаваше да се чува. Отидох при единствената ролка, която се въртеше без ремък, а именно коляновият вал. Ето какво се е случило- така наречения балансьор/ фланец/ демфер на коляновия вал се е отделил от основата си и се метка свободно. Лошото е, че докато мотора работи, той се измества назад, продължава да се върти без да боксува и опира в блока, където вече е направил малък жлеб и самия ръб на балансьора е изпилен. Ето и нагледно:



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171124_2212011.jpg
Прегледи:1
Размер:303.0 КБ
ID:6139579

    Та какви са ми вариантите сега? Може ли да купя някакво яко индустриално лепило/ силикон/ тип гума- метал (препоръчаха ми полиуретаново или епоксидно) и да закрепа временно положението. Ако не стават тия варианти, какво ще стане ако го отрежа и разкарам за известно време? Ще направи ли мизерии по вала или другите възли по ремъка? Реално вибрация в ролката поне видимо не виждам.
    Идеята за временен вариант е докато поръчам и дойде от щатите, защото там е около 100$ а тук наште американски магазини ще ми обявят сигурно 500лв, които няма как да им дам за един фланец. За втора употреба не виждам смисъл, при положение, че може да се изкоруби по всяко време. Снадката там е някаква много странна гума, която с времето се напуква и умира. Та дайте идеи за временно спасение, че не ми се кара така, да продължава да прорязва железото в блока.
    Последно редактирано от baha; 25-11-17, 00:20.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

  • #2
    От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

    Интересно. Аз имам същите симптоми (звук) на "Либито" ми. Ще следя темата.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

      Точковане?Кви са вариантите и има ли възможност,въпреки гумата!Каквото и да е лепило няма да издържи,опитвах да блокирам виско със всякакви мазгочи и накрая го изкормих на струг ,щото нищо не можа да свърши работа.Центробежните нотаварвания при обороти там ,както и при демпферната шайба при тебе са много големи.На един дизел имах такава шайба с гумена отливка ,но така го и продадох без проблеми.Виж има ли вариант за точковане на кръст в правилната позиция ,без да има замятане,че това вече ще е кофти.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

        Поръчвай нов и не си троши колата.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

          Че ще поръчвам е ясно, но за 2 седмици да я спра от движение е трудно. Точковане няма как, прилича ми на алумин и трябва с аргон, но баланса ще отиде. Гледах някакви индустриални лепила и ще пробвам. Може да предложите магазин с такива лепила.
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #6
            От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

            Течен метал и почистване с ацетон...,с такова съм лепил скоростна кутия и свърши работа.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

              Е това е невероятен течен метал супер скъп но е един път , ползвано и проерено !
              http://bg.farnell.com/devcon/10761/d...0gr/dp/1711538
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                Е това е невероятен течен метал супер скъп но е един път , ползвано и проерено !
                http://bg.farnell.com/devcon/10761/d...0gr/dp/1711538
                То ще му струва като половината ремонт. Но ако кажеш че това нещо оцелява на мястото на гумата на демпферен маховик, аз ще го ползвам за други цели.

                Коментар


                • #9
                  От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                  Ехее, 65€ за 1 опаковка, то нов Мопарски демфер е 120$ от ибей. Чудя се дали алтернативите на Dayco и Crown са ок за по 65$? Иначе чакам Loctite да ми кажат дали имат лепило което би свършило работа на ок цена докато пристигне новия от щатите.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    То ще му струва като половината ремонт. Но ако кажеш че това нещо оцелява на мястото на гумата на демпферен маховик, аз ще го ползвам за други цели.
                    В далечината 1990 г. възстановихме легла за клапани на парна бутална водна помпа на един Български танкер , скоро го ползвах по предписание на Мерцедес за запълване на язви по лицето на цилиндров блок от камион .
                    Лепил съм и разширителен съд за Гранд Чероки 2,7
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                      Леглата на клапани са интересно нещо, другите приложения си ги представям и не дават намек че ще устиска на демпфера.

                      Клапаните откъм парата ли бяха или откъм водата?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                        Вода под налягане около 10 bar. с температура около 100 С , за миенето на товарните танкове ...!
                        Но тези клапани не са като на автомобила , а като плочки с пружини
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                          Ясно. Интересен материал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                            Някои такива шайби работят и с датчик, така че точковане и метал не е стават, а и изобщо не бих го вързал твърдо на никаква.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

                              Не си прави експерименти. Едно разблансиране може да ти строши двигателя.
                              Колко па да й искат на тая шайба.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X