Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плуг Подметач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Плуг Подметач

    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
    Името точно определя за какво е предназначен този плуг.
    На последно време се наблюдава една тенденция тази обработка да се пренебрегва....първо място почвено климатичните условия и релефа ..
    .... според "джоба" си.
    От близо 20 години(откакто се занимавам с това) такова съоръжение - не съм видял , нито в нашия, нито в съседни на нас (а те са много) дворове.
    Целта на тази междинна обработка не ми е ясна!Ако става въпрос за размитане на боклуците, частично нарязване на остатъците и заравяне на част от биомасата - добре подготвена дискова брана , с дълбочина на обработката - 10-15 см , върши същата работа.
    Не намирам идеята 1, 2 или повече машини (малки трактори - до 80 коня) да се разтакават из полето, да тъпчат и да се правят ,че работят .
    За мен си е харчене на нафта.
    С една дума - безмислено.

    Ако си гледаш градината от 3 декара и от "приватизацията " ти е дошъл един "Болгар" , заедно със всичките му прикачни простотии , що да не пробваш ?
    Най вече по малко нафта дърпа.

    Ползата - не знам каква е ...
    Нама да го ползвам- определено.

    Коментар


    • #17
      От: Плуг Подметач

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      .....
      А при руснаците .......
      ,

      Нямаш си и на идея колко бъркаш !!!
      Там работят само жените ...
      Никога , АМА НИКОГА НЕ СА БИЛИ ЕТАЛОН ЗА ПОДРАЖАВАНЕ!

      Коментар


      • #18
        От: Плуг Подметач

        Пробвай в суша да дисковаш и после да сееш върху дискованото и ще разбереш за какво е подметача.
        Просто в суша дисковата брана не се забива а се търкаля по полето като валяк .....не вади никаква пръст (как да зарови сеялката семената тогава????)

        Коментар


        • #19
          От: Плуг Подметач

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          ,

          Нямаш си и на идея колко бъркаш !!!
          Там работят само жените ...
          Никога , АМА НИКОГА НЕ СА БИЛИ ЕТАЛОН ЗА ПОДРАЖАВАНЕ!

          Рашидо, вземи се успокой малко, тъй и тъй не знаеш и няма да разбереш какви идеи имам и къде съм бъркал през живота си дотука. Нито па с каква информация работя, с какви хора съм се срещал и какъв опит имам. Създал си нова тема, в първото си писане по нея задаваш въпрос и казваш че ти е интересно, после четирима човека сме седнали и сме написали по нещо и ти накрая се репчиш, що така? Ся, верно че още в първи пост ни предупреди че си един вид градско чадо ама па дай си сметка, че нещо ако го няма у ваше село и никой не е чувал за него, нали не значи че у нашто село също не сме чували за него!? Ей го например - и сеенето с тороразпръсквач /на ИФА, да речем/ звучи несериозно, ама при определени условия някои хора така са си спасявали сезона, макар и за сметка на нисък добив. Викай пази Боже и берекет версин.

          П.п. А и тая глупост дето си я изръсил - за трите декара градина и Болгара с неговите простотии. Нали се сещаш, че разни акули и октоподи по същия начин говорят за таквиз кат тебе и Живко Костадинов, дето само им се пречкате да не могат да си пуснат джонитата с ДжиПиЕсчетата по права линия. Като у Канада.
          Последно редактирано от jordanov sv; 30-11-17, 10:56.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X