Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смислен застраховател на имот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смислен застраховател на имот?

    Някой може ли да препоръча застраховател, на когото да се разчита за адекватно покритие на щети?

    Имотът е реставрирана селска къща в планината, на практика построена наново преди няколко години. Основната ми грижа е за късо съединение - къщата не се обитава постоянно, а целогодишно има включени уреди (аларма, мишегони, радиатори да поддържат положителна температура през зимата). В общите условия на всички компании дотук, положението с този въпрос е параграф 22 - покриват щети от късо съединение, но не и когато е причинено от неизправна ел. инсталация или уред. Очевидно в изправна инсталация и уреди къси съединения не се очакват, така че остава винаги отворена вратичка за неизплащане на щетите - виновен си си сам и толкоз.

    Последно си общувах напоително с няколко дами от най-голямата компания с немско име на пазара. Убеждаваха ме напоително, че при нова инсталация не биха имали претенции към мен в случай на проблем - но не се навиват да променят условията на договора, нито реагират на предложението да изпратят оторизирано лице да провери инсталацията.

    Другият тънък момент е, че предлагат застраховката с 45% отстъпка - но ако се наложи да покрият щета, за следващите 3 години минавам на пълния размер премия, а тя и с отстъпка изобщо не е най-малката на пазара. На практика означава за щети до 800-900 лв. да си трая, защото тези пари ще им ги върна в следващите три години.

    Който има да сподели съвет или опит, нека казва...
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    От: Смислен застраховател на имот?

    Оправи си инсталацията и я застраховай за друго. Токът не енай- големия проблем.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Смислен застраховател на имот?

      Тя по презумпция инсталацията си е читава (според автора) .
      Проблема са "нечитавите уреди" според застрахователя .
      А според производителите на такива "качествени" уреди - проблема идва от източника на захранване с електричество.
      Което води до енергото(каквото е в райна), което осигурява доколкото може тая благинка.
      И те "гарантират" такива параметри ....ама доколкото могат , според природните условия .
      Или пак сме в началото ....
      Абе пиша си тука разни ...
      Съвет не мога да дам - винаги когато застана с/у енерго или застрахователи - все те са прави . Аз съм на колене .
      Или по лошо - палците на куб - къде е вазелина?

      Коментар


      • #4
        От: Смислен застраховател на имот?

        Имам подобен казус. За застраховател не ми е минавало през ум. Нямам им вяра.
        Видеорекордера е в стара кутия от комп, върху която има още една ламаринена кутия. Между двете върти вентилатор, и охлаждането е през стените на външната. Алармата и тя е в метална, то си е стандартно. Захранване през UPS, ама май ме излъгаха, че дава галванично разделяне като има ток. С компресор от 12 волта изкарвам въздуха от тръбите на водната инсталация. Предполагам това ти е дерта за отрицателните студове. В кенефа наливам антифриз. Жицата на нета минава през оптика.
        Точно ми е актуално с мишегоните как да процедирам. Хем да не гори, хем да не спира ултразвук... Мислех да изкарам пиезото извън мишегона, а останалото в метална кутия. Ама си е разправия и време.
        Може да звучи смешно, ама стаята с централата е заприличала на Космическата станция. Кутии и кабели навсякъде!
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-11-17, 22:57.

        Коментар


        • #5
          От: Смислен застраховател на имот?

          Мисля, че се вкарваш в по-голям филм от нужното.

          Ако все пак искаш провери си инсталацията с оторизирана фирма и ги накарай да ти напишат един протокол. За уредите които работят гледай да са нови и да им пазиш документите и толкова. Застраховаш и си гледаш живота.

          Ако толкова си се наплашил, си сложи оптикодимни датчици и централа и едно реле да спира тока. Може и смс известяване.

          А ако пък си си прокарал инсталацията 3 проводникова, едни дефектнотокови защити намаляват риска от пожар в пъти.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Смислен застраховател на имот?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Мисля, че се вкарваш в по-голям филм от нужното. .....
            Колегата даже и не знаеше ..ти го вкара в "Матрицата" - там поне оскар ще вземе - за най-проблемен казус.
            По презумпция никой не поема отговорност !
            Това е загуба на пари .
            Те и застрахователите като правиш каско - им се ще колата да е в техен гараж , заключена и със СОТ и да си плащаш всички разходи по време на престоя ..за гаража и т.н.
            И в никакъв случай да не се кара ....!
            Като минат 5 години и колата морално остареее - все им е тая .

            Коментар


            • #7
              От: Смислен застраховател на имот?

              МАй имаше някакво пожароизвестяване, което при сигнал от датчик автоматично гаси тока. Не знам кой ги продава, но имам спомен да съм виждал някъде такова нещо да се предлага.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Смислен застраховател на имот?

                Не се продава, а се прави. Всяка централа си има изходи за управление на различни неща.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Смислен застраховател на имот?

                  Ами аз мога да споделя от опит, не мой а на чичо ми. Малко преди наводнението 2014, им се запали втория етаж и изгоря покрива от климатик, ами от ДЗИ си платиха и толкова.

                  Не че не е възможно да вземат да овъртат, то всички са ..... Ей на при мен на фирмения обект, имах застраховка, сградата беше ипотекирана и имах кредит, та от банката искаха задължително такава, ама така и не съм гледал тогава за к'во точно става на въпрос, та се оказа подзастраховане и ми метнаха някакви кирливи 2000лв. Виж за на баща ми къщата (за наводнението говоря) платиха добра сума.

                  Не казвам, че ги препоръчвам просто споделям.

                  То не отдавна някъде пишеше за ... някакъв завод за хартия ли, печатница ли беше ... май за Костенец ставаше на въпрос. Та там уж всичко било наред със застраховката, запалили се и над 2 години ги мотали, та в крайна сметка фалирали хората Не успели да възстановят оборудването и да държат персонала.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смислен застраховател на имот?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Имам подобен казус... С компресор от 12 волта изкарвам въздуха от тръбите на водната инсталация. Предполагам това ти е дерта за отрицателните студове. В кенефа наливам антифриз.
                    Не е по темата, ама може ли подробности? Изкарваш... въздуха? Или продухваш инсталацията за максимално изкарване на водата? Щото при мен местното ВиК изнесе шахтата с водомерите на нивото на улицата и целият долен етаж се оказа по-ниско от нея. Преди, когато шахтата беше ниско, развивахме тръбата след водомера и източвахме оттам, ама сега станаха "скачени съдове" и си остава вода в тръбата от водомера до къщата. Не се е спукало още, ама няма и как да видим леки течове - тръбата до шахтата е заровена покрай къщата на неизвестна дълбочина...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смислен застраховател на имот?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Не е по темата, ама може ли подробности? Изкарваш... въздуха? Или продухваш инсталацията за максимално изкарване на водата? Щото при мен местното ВиК изнесе шахтата с водомерите на нивото на улицата и целият долен етаж се оказа по-ниско от нея. Преди, когато шахтата беше ниско, развивахме тръбата след водомера и източвахме оттам, ама сега станаха "скачени съдове" и си остава вода в тръбата от водомера до къщата. Не се е спукало още, ама няма и как да видим леки течове - тръбата до шахтата е заровена покрай къщата на неизвестна дълбочина...
                      Намери най-ниска точка и си сложи кран за източване.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смислен застраховател на имот?

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Намери най-ниска точка и си сложи кран за източване.
                        Значи - копане и нова шахта. Аз затова питам за споменатата врътка с компресор.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смислен застраховател на имот?

                          И дефектнотокова има, и пожароизвестяване - от последното файдата е скромна, понеже съм на 3 часа път, а в селото я има 2-3 души, я не, особено през зимата. Възможен вариант са ей такива пожарогасители, но тук вносителите ги продават с неколкократна надценка.

                          Въпросът на темата е за застрахователите - кои са по-склонни да плащат, кои не, и с кои елементи в договора да се внимава.
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смислен застраховател на имот?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не е по темата, ама може ли подробности? Изкарваш... въздуха? Или продухваш инсталацията за максимално изкарване на водата? Щото при мен местното ВиК изнесе шахтата с водомерите на нивото на улицата и целият долен етаж се оказа по-ниско от нея. Преди, когато шахтата беше ниско, развивахме тръбата след водомера и източвахме оттам, ама сега станаха "скачени съдове" и си остава вода в тръбата от водомера до къщата. Не се е спукало още, ама няма и как да видим леки течове - тръбата до шахтата е заровена покрай къщата на неизвестна дълбочина...
                            Изкарвам водата разбира се, моя грешка.
                            Аз също имам сифони по тавана на мазата, където замръзва. Има ли такова нещо и кранче в най-ниска точка, в моя случай шахтата - не те спасява. Едва ли има инсталация без обратен наклон нейде! Разпиля ми се инсталацията на половината къща от такива псевдо източвания. Освен това в шахтата си е кофти да вадиш водата от цялата инсталация, още повече, че кранчето е досами земята.
                            Значи технологията е - надувам от произволна чешма с въздух, и после обхождам всички възможни кранове и рязко пускам водата. В тръбите се компресира въздух, и продухва каквото има по сифоните. Като да си издухаш носа! Малко пипкава работа е, ама вече колко години къщата не се отоплява и проблеми не съм имал. Компресорче за кола и захранване от компютър. Добре е да има мощен резистор последователно до компресора, примерно халогенка от фар, иначе може да изгори я компресор я захранване. Докато изтичаш да отвориш крановете един по един и компресорът повече не може да надува.
                            Последен се източва кранът в най-ниската точка!
                            Минусът е, че тръбите почват да ръждясват отвътре. Ама е решение пред спукването от студ. Чак азот или СО2 да им търся да продухвам - не ми се занимава.
                            Ако не ме е шубе да пипам изгнили тръби мислех да монтирам отклонение от самата шахта, колкото да имам някаква вода като си отида за малко. През магнетвентил. Ама пусти изгниляк - не дава да го пипнеш!
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-11-17, 19:32.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смислен застраховател на имот?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Значи - копане и нова шахта. Аз затова питам за споменатата врътка с компресор.
                              Не е нужно да е пълноценна шахта/зидана ,метър на метър да речем/ ,хващаш най-ниската точка монтираш кран за източване. Отгоре го захлюпваш с тръба ф110-150 пвс според дълбочината на изкопа. Ако не може да се бръкне с ръка да се отвори/затвори заради дълбочина с някаква арматура или пръчка да може да се отвори и затвори крана. Изхода на източената вода си го избираш според терена и постройките.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X