Обява

Свий
Няма добавени обяви.

12V реле за 220V верига?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 12V реле за 220V верига?

    Здравейте, директно към въпроса - може ли да се използва реле предвидено за 12 волтова инсталация ( автомобилно ) с 220 волтова такава, като естествено контролът си остава 12 волтов?
    Товарът, който мсля да вържа е 200-300 вата ( 1-1,5 ампера ), но лошото е, че веднага на входа има два големи кондензатора, дето докато се напълнят смучат колкото може да поеме трафа и греца преди тях.

  • #2
    От: 12V реле за 220V верига?

    Ако пуснете снимка на релето много ще ни помогне.
    Иначе трябва боб да хвърляме
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: 12V реле за 220V верига?

      Стандартно автомобилно реле - 12В 40А ... ето такова

      Коментар


      • #4
        От: 12V реле за 220V верига?

        Комутацията на релето не зависи от мощноста на товара
        Реле за стартер от японските , държи много ампери - ама за малко .
        Искаш с висок волтаж, да комутираш ладово реле- подбор на съпротивления...
        В случая - комутация на 12 волта - превключва 220§ нещо си .
        Всички стават.
        Само да не са хавтомобилни....
        Там с изолацията работите не са в час .
        Не , че не съм правил простотии ...ама не ги ползвай за нещо важно - стават бели.
        Последно редактирано от Rachido4x4; 23-11-17, 22:35.

        Коментар


        • #5
          От: 12V реле за 220V верига?

          AZ2150W-1AE-12DEF в комет ти е лев и четиресе

          Коментар


          • #6
            От: 12V реле за 220V верига?

            Токовете при 220в са леко казано страшни.За целта (за да вържеш попа)ползвай и контактор на 220в,като го управляваш със 12в авто реле.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: 12V реле за 220V верига?

              Мен ми притеснява основно да не искри или пък да вземе да окъси 220те към 12те... иначе хич не ми е за отговорна работа.. просто искам да направя един разклонител, който да се управлява от ресивъра, като за момента имам само един активен съб за там, но по-натам имам планове за усилватели за втора и трета зона.
              Минах днес през магазина, но имаха 220 волтови релета само за монтаж на платка и с габарит на половина на автомобилното и не ми вдъхнаха особено доверие.

              Коментар


              • #8
                От: 12V реле за 220V верига?

                Ресивъра няма ли 220 изход?

                Коментар


                • #9
                  От: 12V реле за 220V верига?

                  http://www.hit-electronics.com/el-ma...2r-1a-12dc.htm

                  Това би трябвало да е вида реле, който ти трябва, ако съм разбрал правилно темата....
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 12V реле за 220V верига?

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Ресивъра няма ли 220 изход?
                    Няма, има 2 програмируеми ( смарт ) тригъра на 12В ( 0,1А )


                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    http://www.hit-electronics.com/el-ma...2r-1a-12dc.htm

                    Това би трябвало да е вида реле, който ти трябва, ако съм разбрал правилно темата....
                    На хартия - да, но е за платка и не знам дали при моя висящ монтаж длаи няма да се окаже по-лош вариант от автомобилното ( доста по-здрави конектори и по-голям габарит ).
                    Последно редактирано от _kalata_; 23-11-17, 23:14.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 12V реле за 220V верига?

                      Автомобилните релета имат твърде малко разстояние на отворените контакти и искренето при изключване лесно може да продължи няколко секунди или минути. Т.е. до разрушаване на контактите.

                      Изолацията между намотка и контакти също не е цвете, в общия случай.

                      АК101 ти е дал решението, има и подобни на които силовите контакти са изведени от другата страна на корпуса (не към платката) на сериозни обувки. В бойлера ми има такова и безгрижно си комутира 10 ампера.

                      А ако искаш да стане истинско потърси solid state relay - има такива с галванично (оптично) разделени управление и силова верига, с или без zero cross, за 10, 20 или колкото искаш ампери. А на входа се подава напрежение между 3 и 20 волта да речем и текат някакви милиампери.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 12V реле за 220V верига?

                        Проблемът на автомобилното е, че има голяма вероятност изолацията в основата да не издържи 220-те волта и да пробие. Те са си за напрежение на намотката 12 волта и напрежение на контактите пак 12. Самата намотка на практика няма значение на колко се управлява. Откъм страната с 220 волта са сложни нещата...
                        А това, че е за платка, в твоя случай е улеснение- една универсална платка и на нея си фиксираш каквито ти душа иска изводи, на където си искаш. Само гледаш да е от по-дебелите.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 12V реле за 220V верига?

                          Значи притесненията са ми били на място .
                          Ще трябва да пообиколя магазините за нещо по-подходящо.
                          Благодарско на всички включили се.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 12V реле за 220V верига?

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            Значи притесненията са ми били на място .
                            Ще трябва да пообиколя магазините за нещо по-подходящо.
                            Благодарско на всички включили се.
                            Няма никакъв проблем да ползваш автомобилно реле за 220в.По призумция тези за авто ползване са предвидени за по голям ток,съответно тока за котвата на 12 волта е по голям.Релетата са по масивни и т.н

                            Не изчетох цялата тема,но ако искаш да защитиш говорителите от пукане и брум при първоначален пуск ,има други решения.

                            п.п Пропуснах,гледай да не е от металните ,като ладово от фаровете.

                            Всичко по горе е валидно ако имаш такова ,ако ще копуваш,не се занимавай с глупости.Вземи точното което ти е необходимо.

                            Последните година две,от както навлезна диодното осветление,на 220 в.залепва всичко дето се продава,промишлени контактори дори ми залепиха на 10 диодни пури.А автомобилните релета 40 А държат за сега.
                            Последно редактирано от Roninn; 24-11-17, 07:32.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: 12V реле за 220V верига?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Последните година две,от както навлезна диодното осветление,на 220 в.залепва всичко дето се продава,промишлени контактори дори ми залепиха на 10 диодни пури..
                              Това пък защо?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X