Обява

Свий
Няма добавени обяви.

12V реле за 220V верига?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 12V реле за 220V верига?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Ще прекара 225 Ампера но във вечните контакторни полета.
    Ставаше въпрос за това дали има с бобина за 12 волта - за това е примера. Иначе за амперите си абсолютно прав ��.

    П.П.: Сега го доразгледах линка - конкретния контактор си е 9А, а описанието по-долу е за тази серия контактори които са за посочени токов диапазон. Аз поне така го разбирам. Иначе към тази марка съм с резерви....
    Последно редактирано от l.m; 24-11-17, 20:42. Причина: Допълнение
    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

    Коментар


    • #32
      От: 12V реле за 220V верига?

      Разбира се че има.За по сериозни неща има основи на дин шина,отгоре се забодва реле каквото си искаш.Като се наложи да управлявам пожарогасителна или асансьорна или плунжери и други подобни,ми се налага управлението да е 12в.24в.36в.48в.52в. 220в.230в. та само забивам във основата бобината за правилното напрежение и сме Ок.

      п.п Относно линка,то е видно че е грешка с тези ампери.

      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: 12V реле за 220V верига?

        Защо толкова години се бяга от ssr реле не знам, знам че ,,проблемите" с управление на подгряване,ключ маси,лебедки и др силови интерпретации продължават, знам че има AC/DC и че Паджеровод и Ясен дадоха за пореден път решения.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: 12V реле за 220V верига?

          За машините които ние произвеждаме, купуваме релета от Комет и ТМ електроникa (магазина се намира на Шипченски проход и ул Хубавка, до офиса на Първа Инвестиционна Банка).
          На място можеш да си подбереш реле, което да ти върши работа като мощност и габарити.
          И не се престаравай с презапасяването. Габаритите нарастват бързо.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #35
            От: 12V реле за 220V верига?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Защо толкова години се бяга от ssr реле не знам, знам че ,,проблемите" с управление на подгряване,ключ маси,лебедки и др силови интерпретации продължават, знам че има AC/DC и че Паджеровод и Ясен дадоха за пореден път решения.
            Може би заради разликата в цената
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • #36
              От: 12V реле за 220V верига?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Защо толкова години се бяга от ssr реле не знам, знам че ,,проблемите" с управление на подгряване,ключ маси,лебедки и др силови интерпретации продължават, знам че има AC/DC и че Паджеровод и Ясен дадоха за пореден път решения.
              Кой бяга от тях?За определени приложения имат недостатъци.За друг тип пък,без тях нестава.Има машини роботи ,за производство, попаднал съм на такива релета със опит за замяна със подобни тип контактор,и причината не беше икономия а доставка ,чакане един месец,това значеше 24 човека във отпуск да си ходят,от първия път не стана,опуках още няколко датчика покрай това реле,на втория ден всичко работеше.
              Във мойта основна работа,ползвам всеки ден датчици със ssd релета,преди бяха механични ,със ssr са със една идея по дълговечни,но пък внасят едни 8-10 ома допълнително съпротивление върху моите баласти,което автоматично ми скъсяват обхвата на работа във дължината на кабелните линии.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: 12V реле за 220V верига?

                Става ползвам ладово реле доста години в инкобатор.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #38
                  От: 12V реле за 220V верига?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Защо толкова години се бяга от ssr реле не знам, знам че ,,проблемите" с управление на подгряване,ключ маси,лебедки и др силови интерпретации продължават, знам че има AC/DC и че Паджеровод и Ясен дадоха за пореден път решения.
                  Ами и те както всичко останало в тая галактика, наред с предимствата си, имат и недостатъци.
                  Един от недостатъците им, е не много малката утечка в изключено състояние. За някои приложения е без значение, за други е проблем.
                  Друг недостатък е комутация на товара при всеки полупериод, с малко фазово отместване спрямо преминаването през нула, на синусоидата на мрежовото напрежение. Което е съпроводено със съответните смущения.
                  Някои такива релета има склонност за странно държание при реактивен товар.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: 12V реле за 220V верига?

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    .
                    Някои такива релета има склонност за странно държание при реактивен товар.
                    Абсолютно,поради същата причина опуках няколко позиционери на робот струващ малко над седем цифрена сума.Чак като закачих осцилоскоп,стана ясно кое как да преправя,във случая се управляваше някакъв нагревател със АС .

                    ААА...сетих се и още нещо...гръмна по късно и ssr релето,оказа се че новото иска доста по голям радиатор...Та иска си мислене,преди това мерене ,ама като няма време,началника вика ...машината губи пари и договори....действай в движение.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: 12V реле за 220V верига?

                      Вчера така и така имах път към елимекса, та отнесох и едно реленце за 220 с управление на 12.
                      Та така като го въртя и гледам, основната разлика ще да излезе разделението на управлението от контакторната част. От към площ на пъпките и разстояние между тях изглежда да няма някакви особени разлики... обаче в автомобилното няма абсолютно никакво физическо разделение между двете вериги...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171129_055313.jpg
Прегледи:1
Размер:240.0 КБ
ID:5773599

                      Както някой каза - определено не е добра идея да се използва в комбинация със скъпа техника.
                      А цялото ми питане беше породено от това, че в чекмеджето ми се мотаеха няколко автомобилни реленца и нито едно високоволтово .

                      Коментар


                      • #41
                        От: 12V реле за 220V верига?

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Ами и те както всичко останало в тая галактика, наред с предимствата си, имат и недостатъци.
                        Един от недостатъците им, е не много малката утечка в изключено състояние. За някои приложения е без значение, за други е проблем.
                        ....
                        Прав си
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: 12V реле за 220V верига?

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          Вчера така и така имах път към елимекса, та отнесох и едно реленце за 220 с управление на 12.
                          Та така като го въртя и гледам, основната разлика ще да излезе разделението на управлението от контакторната част. От към площ на пъпките и разстояние между тях изглежда да няма някакви особени разлики... обаче в автомобилното няма абсолютно никакво физическо разделение между двете вериги...


                          .
                          Колега, няка как иначе да бъде с новозакупените реленца.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X