Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пагони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пагони

    Четиризвездният си е Генерал. Над него няма.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Пагони

      Има - генерал на армията. Званието е конституирано, но към момента нямаме персонално удостоен във него.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Пагони

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не бъркаш. В нашата армия знаци за рода войска не се носеха на пагоните, а само на петлиците.
        Позачудих се, защото имам смътен спомен, че след като се уволних (няколко години след това) съм виждал български офицери с вензелите на пагоните, точно както е показано на картинката. Трябва да поровя из гардеробите за някоя стара униформа на татко, той се пенсионира 2001-ва май.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #34
          От: Пагони

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ....
          Благодаря тов ми трябваше а и е вярно !
          А Wikito бърка броя на звездите тук там ги няма - тука там ги дублира или пък генералмайор с две звезди?

          Коментар


          • #35
            От: Пагони

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            Благодаря тов ми трябваше а и е вярно !
            А Wikito бърка броя на звездите тук там ги няма - тука там ги дублира или пък генералмайор с две звезди?
            Това са пагоните на руската армия.Такива бяха и в българската(и аз такива ги знам 95та-96та), но е напълно възможно в последно време са се променили.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #36
              От: Пагони

              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
              Благодаря тов ми трябваше а и е вярно !
              А Wikito бърка броя на звездите тук там ги няма - тука там ги дублира или пък генералмайор с две звезди?
              Баш така са си. Пак си имат вензели (по средата с вертикална линия-черна или червена, а на генералските си има дъбово листче), но металните им части са на пагоните
              Последно редактирано от dido uzunov; 24-11-17, 20:09.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #37
                От: Пагони

                Няма петолъчки вече в българските, за руските не знам. Звездичките са с четири върха.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Пагони

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Няма петолъчки вече в българските, за руските не знам. Звездичките са с четири върха.
                  Водят се ромбове и са два вида-големи и малки, а до тях от вътре откъм копчето се слагат металните знаци от вензелите. Оставил съм си една парадна униформа за спомен от офицерските ми години.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пагони

                    Морските още са с петолъчки. Поне до преди 2 години бяха.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пагони

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Няма петолъчки вече в българските, за руските не знам. Звездичките са с четири върха.
                      На войнишки жаргон - „болтове”. От там и „болтовете” като нарицателно за офицерския състав.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пагони

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        ...или пък генералмайор с две звезди?
                        В момента, генерал-майор си е точно с две звезди.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пагони

                          е добре де
                          Това вярно ли е ?
                          Или това - леитенант.

                          Разминават ми се бройките -.
                          Не споря ако през моя пасивен военен живот (уво 8 8 , не съм има вземане даване с армията и нещата са се получили с бонус +1 "звезда" (айде ромбче, да не се втеляваме)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пагони

                            Верни са и двете. В момента генерал с една звезда е бригаден генерал, следват тези двете, генерал-полковник няма. Четиризвездният е генерал (и толкова).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пагони

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              е добре де
                              Това вярно ли е ?
                              Или това - леитенант.

                              Разминават ми се бройките -.
                              Не споря ако през моя пасивен военен живот (уво 8 8 , не съм има вземане даване с армията и нещата са се получили с бонус +1 "звезда" (айде ромбче, да не се втеляваме)
                              Най-вероятно чиновете и пагоните са приравнени към НАТО-вските.Гледам някакви чинове "редник 1-ви клас", "ефрейтор 2-ри клас" и т.н....все неща за които за пръв път чувам.
                              Може би трябва да уточниш кои пагони те интересуват-от времената на ВД или настоящите.
                              ПП.Горното важи и за подразделенията.Често се чудя(основно защото ме мързи да търся) какво ще рече "батальонна бойна група" или "модул" и към какво(известно нам) се приравняват.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пагони

                                Живота беше лесен едно време .
                                Сега все имаш едно на ум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X