Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини в роботиката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новини в роботиката

    Не ни остава май много


    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Новини в роботиката

    Гугъл успя да изкупи почти всички по-напреднали фирми за роботи в щатите, включително и тази. Но засега има проблем, който не може да се преодолее-машината има много подвижни части и малък ресурс. То е проблем на всички, опитващи се да копират в машина механиката на човешкото тяло. Един ден може и да стане, но засега май техниката не е напреднала до там- няма достатъчно добри материали, за да се правят роботи с голям ресурс.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Новини в роботиката

      Като се пръкне ИИ - въпроса бързо ще се разреши. Въпроса не е дали, а кога.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Новини в роботиката

        И да се пръкне-автономна работа на батерии час или два е нищо. Изкуственият интелект, колкото и да напредне като софтуер, хардуерно ще продължава да изисква стационарна машина. Така, че...можем да сме спокойни поне за близките няколко десетилетия.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Новини в роботиката

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ..Така, че...можем да сме спокойни поне за близките няколко десетилетия.
          Това от клиповете преди 10год. нямаше човек, който да каже че ще е възможно.
          Нейде след 20год. го виждам "рубикона"
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Новини в роботиката

            Сефте.

            Работата за идиоти ще намалее, работата за по-компетентни и грамотни хора ще нарастне, ще имаме излишък от първите и не по-малко проблемен недостиг от вторите.

            Коментар


            • #7
              От: Новини в роботиката

              Опити за пълна роботизация на разни процеси се правят от мнооого години и опитът до тук показва, че не винаги излиза сметката. Понякога се оказва, че си по-конкурентен, плащайки заплати на идиоти, вместо да инвестираш огромна сума в роботи и след това в поддръжката им. Та...и по тая точка нещата зависят от твърде много променливи.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Новини в роботиката



                Разбира се за мразещите електрониката - винаги има изход
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Новини в роботиката

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Сефте.

                  Работата за идиоти ще намалее, работата за по-компетентни и грамотни хора ще нарастне, ще имаме излишък от първите и не по-малко проблемен недостиг от вторите.
                  И тия които са от компетентните - ще продължават да създават блага за "другите " .
                  Един вид комунизъм ?
                  Както е казал Володя - "..Пълна електрификация + съветска власт..."
                  Знаеш какво следва .
                  Гадна дума - всички не искате да я произнесете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новини в роботиката

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    И да се пръкне-автономна работа на батерии час или два е нищо. Изкуственият интелект, колкото и да напредне като софтуер, хардуерно ще продължава да изисква стационарна машина. Така, че...можем да сме спокойни поне за близките няколко десетилетия.
                    Ние в момента без сегашните софтуер и хардуер на компютрите сме за никъде, какво остава след десетина-двадесет години. Като станат част от ИИ, не ми се мисли. Дотогава и готварските печки ще се включват през домашната компютърна система. Ако изобщо има готварски печки. Може да правят компания на пишещите машини и индигото, които сякаш вчера още бяха по бюрата ни.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новини в роботиката

                      Те печките това и сега го могат.Но то не е роботика, а еднопосочно управление. Виж...като дойде време да питаш печката за нещо от кръстословицата и тя вземе да отговори...е тогава вече ще е станало страшно.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X