Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

    Моите съболезнования

    Много нередности и неизправни машини има по тези автобусни превози, явно контрола се претупва, че доста инциденти станаха напоследък

    Според мен намери добър адвокат и се консултирай с него, така ще си по-наясно от къде трябва да се тръгне и какви документи ще са нужни.
    Вероятно ще има и някакъв общ/колективен иск срещу фирмата превозвач, но според мен първо да се потърси адвокат. Със сигурност нещата ще се проточат, ще се чакат експертизи, заключения, дано фирмата не е на някой от "държавната мафия" че ще носят вода от къде ли не, само и само да се забатачат нещата
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #17
      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
      ...
      Липсата на нужната организация от тяхна страна/включително и изборът им на най-ненадеждната и рискова превозваческа фирмичка със непригодни и стари коли/ е ОСНОВНАТА ПРЕДПОСТАВКА ЗА ДА СЕ СЛУЧИ ТОВА!!!
      Моите съболезнования за загубата!

      По въпроса за вината на организатора ми се струва, че много трудно ще докажеш такава по линията "избор на превозвач", защото най-вероятно "най-ненадеждната и рискова превозваческа фирмичка с непригодни коли" си има лиценз и каквото още се изисква по закон, и организаторът ще се позове на това обстоятелство в защита на избора си.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

        Добре, но не транспортната фирма организира и кара тези хора да отиват на 250км от домовете си!
        Организаторите носят отговорност за членовете си в Съюза на слепите, които са пратили там, след масирано и настойчиво увещаване!!Има многократни обаждания през последната седмица на телефона на майка ми от шафката на съюза на слепите за Перник!Едвали всяка фирмичка с лиценз може да кара слепи инвалиди с непригодени за целта коли и персонал нали!
        Много лесно е да е виновен - загиналият водач!!
        ...но е крайно неприемливо за мен.
        Ще се наложи явно да търся и адвокати на по-следващо ниво, които да съдят съдебното решени /държавата/ в Страсбург, ако се опитат да си измият ръцете с водача.
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #19
          От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

          Мойте съболезнования!Светла памет на свидната ти жертва!С институции трудна работа!Частно дело срещу фирмата превозвач след доказване на техническата изправност на автобуса,но не с комисия ,по друг начин!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

            Приеми и моите съболезнования колега.
            Ужасно.
            Не знам, всички карат като обезумели.
            Не знам какво трябва да се направи за да спре това нещо.
            А най-странното е че зад граница всеки кара нормално.
            Съжалявам, още веднъж.....
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #21
              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

              Благодаря Ви за състраданието ПРИЯТЕЛИ!
              Съвестта ми не ми дава мира да потъна в скръбтта си и да ги оставя всички тези ..замесени в тази трагедия!!!
              Ако не ги караха като жертвени агнета с такива стари катафалки на такива екскурзии/ оправдани като обучения/, с цел оправдаване на значителни средства по Евро програми, моята майка щеше да е жива и здрава!Такава каквато беше, преди тези да я повикат да ходи без право на отказ, защото членува там и ползва дребни благинки..
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #22
                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                ...Едвали всяка фирмичка с лиценз може да кара слепи инвалиди с непригодени за целта коли и персонал нали!...
                .
                Доколкото известно от медиите, причина за инцидента е не непригодност на автобуса за превоз на такива пътници, а предприето неправилно изпреварване ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                  Съболезнования за загубата!
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                    Печен, приеми и моите съболезнования.

                    И аз също като доста колеги те призовавам към хладен разум. От опит знам, че скръбта води до гняв, а той до заслепяване, и човек в такива моменти е готов да върши...... даречем непремислени неща.

                    Ако фирмата превозвач има лиценз, има всичко което се изисква от закона, шофьора не е бил преуморен, или някакво друго нарушение-няма да постигнеш нищо с ровене в тази посока.
                    Не съм чувал да има специални изисквания за возене на незрящи хора. За хора с двигателни увреждания има, но за незрящи?
                    Също така не смятам, че организацията която е организирала екскурзията има вина за инцидента. Може да са наели най-евтината оферта, но кой не би постъпил така? Постави се на тяхно място. Никой не би си сложил такъв грях, или поне таралеж в гащите, ако даже е подозирал, че може да стане такъв инцидент.

                    Та пак те призовавам-овладей гнева си, тук не става въпрос за нещо повече от пътен инцидент, колкото и в скръбта си да се мъчиш да търсиш виновници.
                    Както по-горе казаха-най-вероятно единствения виновен е шофьора на буса, а той вече си е платил пред Бог.

                    И с това, че най-малко си пуснал тази тема тук показва, че скърбиш за майка си, и не си я забравил. Но нищо повече не можеш да направиш.
                    То може де, но нито ще е правилно, нито справедливо възмездно.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      Само че, ОРГАНИЗАТОРЪТ е Съюзът на Слепите! Те са много по-отговорни от момчето карало бусчето.
                      Липсата на нужната организация от тяхна страна/включително и изборът им на най-ненадеждната и рискова превозваческа фирмичка със непригодни и стари коли/ е ОСНОВНАТА ПРЕДПОСТАВКА ЗА ДА СЕ СЛУЧИ ТОВА!!!
                      При положение, че съществува лицензионен режим за фирмите за превоз, организаторът е длъжен да избере лицензирана фирма и дотам. И по закон, и практически, се допуска че ако на някого му е позволено да извършва дадена дейност, той спазва някакви стандарти за безопасност. Специални изисквания за превоз на незрящи хора, доколкото знам, няма. И добре че няма, че иначе още по-труден ще им стане животът.

                      Да се твърди че има някакъв дълбок умисъл в организирането на пътуването по начин, предпоставящ катастрофата, е малко фриволно. За катастрофа по презумпция е виновен шофьорът, освен ако не се докаже неизправност за която не е знаел и за която отговаря някой друг.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                        п.п. ако продължим веригата от отговорности - фактът че държавата лицензира шофьорите пък освобождава фирмите-превозвачи от задължението да се грижат за тяхната компетентност - грижа на КАТ е да му вземе книжката ако не струва като шофьор.

                        Може да се търси някакво компрометиране в тази схема, но този въпрос е мъдро да се остави на застрахователите - те имат и интереса, и адвокатите да се разровят в тези неща.


                        А за да имат застрахователите интерес, трябва да им се вземат всички възможни пари.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                          Колега, и от мен съболезнования и ти пожелавам бързо да преодолееш шока. Животът продължава все пак и се концентрирай с мисълта за живите. Всъщност Кольо а и другите преди мен са написали много мъдри неща. Адвокатите са ясни, готови и строени чак до Страсбург, на тях това им е работата, а ти се гласиш да се бориш с вятърни мелници години и години. Организаторът ако е наред с документацията не можеш да го пипнеш, така че не бързай да говориш публично. За превозвача към момента също нищо не е излязло, така че и за там не може да се говори. Изключил ли си например вероятността, загубата ти да е причинена от неадекватна лекарска намеса? Племенницата ти го е подсказала. По разни програми и проекти знаеш ли колко народ /вкл. деца-ученици/ има ежедневно по пътища и самолети? Имам бегъл поглед по организации на ученически екскурзии и там доста от нещата са предварително обезпечени, да не казвам всичко почти. И после, пази Боже - ако се обърне колата, пътища много. Буквално както е казал народът. Чували сте за разни катастрофи, почва едно прехвърляне насам натам и накрая - каквото кажат вещите лица.
                          Последно редактирано от jordanov sv; 23-11-17, 13:15.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                            Съболезнования. Чети внимателно Гагич какво пише.


                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Мойте съболезнования!Светла памет на свидната ти жертва!С институции трудна работа!Частно дело срещу фирмата превозвач след доказване на техническата изправност на автобуса,но не с комисия ,по друг начин!
                            Това е ужасяващо лош съвет!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Има застрахователи, бре, колеги. За какво, мислите, служат те и защо прибират пари по задължителни застраховки?
                              Застрахователите ще си платят дължимото по застраховката, за това спор няма, ама човека търси виновния за злополуката. Ама се опитва да го търси там където го няма. Възрастта на автобуса ли, организатора ли, фирмата превозвач ли са виновни, че шофьора е предприел такава маневра или, че е решил да не спазва правилата за движение???
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                                "Кольо" ти го е написал много добре горе и всъщност нямам какво толкова да добавя. Не му е сега времето на всичко това, дето ти е в главата. Просто когато дойде време застрахователят да изплаща обезщетението, ще трябва да оставиш емоциите и да направиш най-изгодната сделка. В момента това може да ти изглежда безкрайно цинично, но това са фактите- в някакъв момент ще стигнеш до този етап и трябва да си готов за него. Но до тогава има още време. Използвай го за себе си, за близките си, подредете живота си според това, че единия измежду вас вече го няма.
                                После парите, после застрахователите, после дела, споразумения и каквото трябва.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X