Обява

Свий
Няма добавени обяви.

40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 2018)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

    RedbullTV ще имат ежедневни репортажи от рали "Дакар"
    https://www.redbull.tv/live/AP-1TPGK...11/dakar-rally

    Един от отборите които ще следя са братята Тим и Том Коронел с кола на Jefferies, е не са Роби Гордън но ще е интересно
    Последно редактирано от bellew; 06-01-18, 15:16.

    Коментар


    • #47
      От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

      Ядец, в сайтът лайф не върви...
      -за имащите фейс: https://www.facebook.com/dakar/videos/1687175078008459/

      Коментар


      • #48
        От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

        Интервю с Дмитрий Сотников, копирано от сайта kamaz.ru:

        Серебряный призёр «Дакара-2017» Дмитрий Сотников рассказал об особенностях автомобиля КАМАЗ, на котором поборется за победу на «Дакаре-2018», стартующем 6 января в Перу.

        Автомобиль Сотникова отличается от остальных трёх гоночных грузовиков, на которых выступят экипажи «КАМАЗ-мастер». Дмитрий будет единственным гонщиком команды, который поедет на грузовике с новым 13-литровым рядным двигателем, разработанным «КАМАЗ-мастером» под регламент 2019 года. Несмотря на то, что автомобиль хорошо зарекомендовал себя на ралли «Шёлковый путь» в июле этого года, к новой технике пилот относится с осторожностью.

        «Конечно, главное отличие - двигатель меньшего объёма. 13-литровый рядный мотор, а не V-образный. Под этот силовой агрегат пришлось строить новую машину. Шасси в чем-то похоже на предыдущее, но немного поменялась развесовка, расположение кабины, двигатель несколько иначе установлен, изменилась компоновка охладителя наддувочного воздуха. Внешне чуть-чуть заметно, что машина другая», - рассказывает пилот.


        «Машина отличается от остальных по характеру управления и нужно адаптироваться, - делится Дмитрий Сотников впечатлениями от вождения. - Не сказать, что новая машина мне нравится больше предыдущей. Просто она едет по-другому и может ехать очень быстро, а это самый главный показатель. В любом случае, это наше будущее, нам всем придётся перейти на этот мотор».


        Вопрос о том, кому из пилотов доверить управление гоночного автомобиля с новым двигателем на «Дакаре-2018», обсуждался в команде открыто, но конечное решение было за руководителем «КАМАЗ-мастера» Владимиром Чагиным. «Один из решающих факторов заключался в том, что мой штурман Руслан Ахмадеев - инженер по подготовке двигателей, как раз непосредственно участвующий в разработке нового мотора и как никто другой знающий новую модификацию, - считает Сотников. - Я тоже учился по специальности «Двигатели внутреннего сгорания». Поэтому нам выпала эта роль - испытание, настройка, доводка, адаптация двигателя в новой машине».


        Ещё победа на «Шёлковом пути-2017» объективно показала, что машина с новым 13-литровым двигателем конкурентоспособна. Именно на грузовике с таким мотором Дмитрий Сотников занял вершину пьедестала. Тогда команде важно было понять, стоит ли рассчитывать на этот автомобиль на «Дакаре-2018». Исход летней гонки дал право считать, что новинка может бороться. Между тем, после этой победы было проделано много работы. «Почти сразу после «Шёлкового пути» у нас были тесты, - рассказывает Сотников. - Мы меняли турбины, было много вариантов, решений, которые мы искали до последнего. Это немного другая машина по сравнению с «Шёлковым путём», в том числе стоит другой мотор - абсолютно новый, перенастроенный».


        «Любой результат, который поможет команде выиграть «Дакар» я буду считать успешным. Я буду работать на победу «КАМАЗа» и делать все от меня зависящее, - сказал пилот в интервью AUTOSPORT.com.ru. - Наша задача - проехать гонку на новой машине. Очень важно, чтобы программа испытаний прошла без сбоев и нам бы повезло, и с хорошим результатом на финише. Я уверен, будет очень интересно, хотя пока непонятно, как поведёт себя новый мотор в условиях боливийского высокогорья. Но мы будем надеяться на лучшее и работать на результат».

        Коментар


        • #49
          От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

          Върви си, ама оше не са стартирали. След час...

          Коментар


          • #50
            От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

            ....eхаа представят Мини в момента!

            Коментар


            • #51
              От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

              Първи инцидент по време на лиазона J. Droessiger #104 (KTM) отпада след катастрофа с автомобил
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:etap1_incident.1.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5777443Натиснете снимката за да я уголемите

Име:etap1_incident.2.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5777444


              И едно интересно видео от Martin Prokop #311 (Ford) в което обяснява как е счупил скоростна кутия преди техническата проверка и са имали две безсънни нощи още преди началото на ралито

              Коментар


              • #52
                От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                Ето и първия репорт. Нищо кой знае какво за 31-километров етап - Ал Атия, Съндърленд, Касале и Лопрайс поведоха хорото:



                Дакар 2018 стартира с къс подгряващ етап http://auto.offnews.bg/news/Motospor...deo_30267.html

                И малко кадрота:







                Още снимки: http://auto.offnews.bg/image/%D0%A0%...F-1_19467.html

                Коментар


                • #53
                  От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                  Инцидента от етап 1 със Joaquim Rodrigues #22 (HERO MOTOSPORTS)

                  Състезанието приклюва за него
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stage1_Joaquim_Rodrigues_hosp.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5777463

                  Коментар


                  • #54
                    От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                    Bryce Menzies #310 (MINI) е аут след катастрофа.
                    Нещо, което аз лично очаквах, но не толкова рано - още в етап 2.
                    https://www.facebook.com/PeruOffRoad...6061612409339/
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stage2_bryce_crash.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5777473

                    Tim и Tom Coronel с проблеми - Jefferies-a прегрява (етап 1)
                    Последно редактирано от bellew; 07-01-18, 17:24.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                      Вероятно е закантил странично и се е омесил като франзела. По-интересното е защо? Забелязах в коментарите , че инцидента се случва на 257км. това е в края на етапа. Другите интересни неща които ми направиха впечатление сега /тъй като от Мини бяха се опазили от папараци/ е, че карат с по един амортисьор на колело вероятно за да редуцират до краен предел теглото / за разлика от Пежо / и " тръбичките " в задния край на конструкцията също са доста тънкостенни пак предполагам по същата причина. Моя коментар е : прегрели амортисьори и загуба на тракция. Всички останали поражения са в следствие прекаленото олекотяване.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stage2_bryce_crash.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5777473
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Вероятно е закантил странично и се е омесил като франзела. По-интересното е защо? Забелязах в коментарите , че инцидента се случва на 257км. това е в края на етапа. Другите интересни неща които ми направиха впечатление сега /тъй като от Мини бяха се опазили от папараци/ е, че карат с по един амортисьор на колело вероятно за да редуцират до краен предел теглото / за разлика от Пежо / и " тръбичките " в задния край на конструкцията също са доста тънкостенни пак предполагам по същата причина. Моя коментар е : прегрели амортисьори и загуба на тракция. Всички останали поражения са в следствие прекаленото олекотяване.
                        [ATTACH=CONFIG]943393[/ATTACH]
                        Мензийс се е треснал с 4х4 Минито на Гарафулич. От там бумтара...

                        Пардон, грешка. Ал Раджи и Гарсфулич са се ударили. Мензийс се е кантиеал на дупка...

                        Коментар


                        • #57
                          От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                          Не е дупка , а бабуна сега я видях на едно любителско видео. Но, това не променя моята теза.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                            Много отпаднали и то още в началото...
                            .... а немеца Droessiger как се е блъснал и е отпаднал... в кола която се е движела по пътната мрежа ли? Нещо не ми се връзват нещата? На снимката излиза така! Ама така ли е?

                            Коментар


                            • #59
                              От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                              Ето и какво що от етап 2: http://auto.offnews.bg/news/Motospor...tml#ad-image-0


                              Коментар


                              • #60
                                От: 40-ТО ЮБИЛЕЙНО РАЛИ "ДАКАР": ПЕРУ. БОЛИВИЯ, АРЖЕНТИНА (DAKAR 201

                                507 Мардеев се е обърнал.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51e27fbe130e7a56d4b6363489124477.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5777520

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X