Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вчера:
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210704_193248.jpg Прегледи:0 Размер:39.6 КБ ID:6753558
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210704_193655.jpg Прегледи:0 Размер:34.4 КБ ID:6753559
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210704_194023.jpg Прегледи:0 Размер:36.0 КБ ID:6753560
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210704_194307.jpg Прегледи:0 Размер:34.4 КБ ID:6753561

    Разлики във времето за спадане на налягането също няма. Таман се е "разработил"

    ...и понеже си промени леко работата в междинни режими (което беше и повода да тествам дюзи и да меря компресия) - оказа се че при налягане 150 бара едната дюза има с 20% по-малко обратна нафта от останалите. Иначе всичките като разпръскване и налягане на отваряне изглеждат перфектно (поне откъм налягането на предвпръскване всичките са 183-185 бара - другото нямам как да го тествам). Всичките дюзи са еднакво посинели - около 2 мм от върха им, назад са си бели.

    При това положение се чудя дали изобщо да повтарям "колоноскопията", да не взема да си вкарам поредната муха в кухата глава. Макар че не виждам какво би-могло да изскочи.

    За разлика от всеядността на 2.7, тоя мотор отчетливо различава калпава нафта - бръмчи повече и на студено понякога има леко пушене. Иначе върви уж еднакво. Обикновена нафта от EKO-то на Борис III в посока Перник, в Княжево. Отиват в черния списък.

    ПП: Като коригирам за надморска височина/атмосферно налягане, излиза 31 бара. Ще взема най-накрая да я мерна тая компресия някой път на морето. И това е след престой около час-час и половина, тоест не до там горещ двигател.

    И маслото след 5000км още е прозрачно - двигателя е като аптека отвътре. Преди седмица сменях радиатор - една "хубава" сутрин заварих локвичка под мотора. Беше избил някъде отгоре, на снадката между пластмаса и алуминий. Авно му е дошло времето. С матерни мръснословия и надежда да е той, набавих нов NRF (алтернативата беше Nissens, но подочух няколко пъти за проблеми с тях, а от климатичния на NRF съм доволен) и го смених. За щастие се оказа той - много газ изяде мотора за тия 10-ина дни след смяната. Антифриза беше в състояние неразличимо от нов.

    Явно е време тотално да го отсвиря и само да сипвам квото трябва и педала максимално близо до метала (той и без друго рядко е далеч от това си положение).

    ППП: Блазни ме само да му стъкмя един 3 инчов кюнец - при яко раздаване на всичката газ и обороти, отчетливо фъщи от ауспуха, което според мен идва да каже че му е малък.
    Последно редактирано от sparkybg; 05-07-21, 12:21.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Няма какво да смятам - пробвай това с компресора и двата маркуча - аз отдавна съм, не по повод смятане на кюнци, а по повод няколко инструмента дето кльопат яко количество въздух.

      Че на различни коли се отразява различно не споря. Че ефекта може да е малък - пак така. Доказан с мерене ефект на конкретния мотор е понижена температура на изходящите газове.

      А фактите са каквито са - двигателя диша по-лесно, и на теория, и на практика. За мен фучащ ауспух значи тесен ауспух. При катализатор, EGR и заводски компютър, не помня да е фучал. Сега фучи. А не изпуска от никъде.

    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Колко мм ти е заводската изпускателна система?

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Мисля че 60. Или 65. Само с едно гърне и катализатор, който в момента е кух.

  • Твоя камион е с доста по-бавнооборотен двигател и надали турбото му е на 1.2 бара, та нищо чудно газовете да са му и по-малко, ако не съизмерими. Фучи - факт. Мапнат е и е без катализатор. Фучи при 3000+ оборота с много газ.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • При двигател с турбо кюнеца е на принципа колкото повече, толкова повече.Обърнете внимание на сирокото на Хеед91, турбината засмуква директно, а "ауспуха" е около 50 см в дължилна и не знам колко в диаметър, но котка може да се разходи вътре А колата е правена от доста грамотни хора.
      Само не прави грешката да си напазруваш китайски даунпайп, цената му е по-ниска от това да ти изрежат фланците и да си го завариш сам, но както винаги си има причина за ниската цена.

      Коментар


      • Е, новото Терано на Спарки, вече е бившето Терано на Спарки. Милион безаварийни на новия собственик!

        Хубаво беше да си бръмча 16 години с теранота, но всичко хубаво си има край. Знам че нещо в мен ще трепва винаги като видя някое.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Ще трепва, няма как - баси и дарака толкова да го къткам, а да си не взема свясен джип 🤣😂🤣...........☕

        • slatanic
          slatanic коментира
          Редактиране на коментар
          Деди търка ръце с доволен поглед....след закупуването на гранда....🤣😂🤣...........☕

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          До тук има 3 окупации на гаража за по 3-4 дни, в които освен да ми угажда на автохипохондриите почти нищо не може да свърши, та не знам колко търка ръце.

          Като контрапукнт максималната окупация от тераното е едно двудневно сменяне на двигател, и толкоз.

      • Значи е резонна и смяната на заглавието!
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X