Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento -offroad

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento -offroad

    Здравейте,

    искам да попитам става ли Киа Соренто 2.5 CRDI с ръчни скорости за offroad. Честно кзано такова разискване не срещнах. Само да уточня нямам предвид много тежък терен, но все пак каране из гора, кал, дълбок сняг.

    По-показатели на пръв поглед не виждам какво и липсва: 4х4, бавни скорости, LSD блокаж на задния мост, рама, побира големи гуми за кал или АТ, тяга 340 Nm. Това което не отких е просвета и захода.
    Дотук погледнато от завода си излиза повече джип и по-малко паркетник.
    Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
    +359 878 201 276

  • #2
    От: Kia Sorento -offroad

    От моята камбанария- става. Успявам да мина през " тежък " терен. В калта предпочитам да съм с колелото. Като дойде сняг- докъдето мога с Кичка, оттам нататък пеш. Въпросът е къде е твоят предел.
    Поздрави!
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sorento -offroad

      Става,но зависи колко е прежалена и кой ще я кара.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sorento -offroad

        За прежаленото е много вярно. Срещал съм Голф Синхро, тръгнал да търси приятел със закъсала джипка. По дърварски път!
        Марин Райковски

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sorento -offroad

          https://www.drive2.ru/r/kia/1261831/
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sorento -offroad

            Като гледам дават и максимално гуми по спецификация 245/70/16като такъв размер имат BF Goodrich AT. Дали според вас биха закачали някъде заради грайфера ако се поставят на заводското окачване без никакви доработки?

            Също така някой има ли идея заводски какви са ъглите на атака преден, заден и междуосов? За просвета намерих на едно място 203см. но незнам дали отговаря на реалността.

            Относно прежалването това е ясно. Имам Дъстерче с което влизам по гората ама засега бягам от клоните че все пак още няма и 1 година и ми е малко жал... Ползвам го за морските семейни почивки и зимните условия. Понеже обичаме с жената и децата да ходим на пикници по горите уикендите, се оглеждам в едно Соренто което да осъвмести асфалт и планина. Както казах по-горе няма да е тежък offroad, но и няма да е просто по черни пътища, а ми се ще да катеря полянки и "просеки". Соренто на 10'тина години вече пооодрано тук там ще му прежаля спокойно външния вид.

            Преди имах Терано дълга база с подобрено окачване, лифтнато и АТ гуми, за гората беше супер ама докато стигна до желаната гора беше малко по неудобно, а и тогава бяхме само 3ма. Сега сме 4ма и ми се иска нещо по конфортно и съвременно, но и да върши работа извън пътя.

            В неделя ще гледам една машинка и ако се харесаме ще се хваля.
            Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
            +359 878 201 276

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sorento -offroad

              Сигурно искаш да кажеш 203 ММ(милиметра).
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sorento -offroad

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Сигурно искаш да кажеш 203 ММ(милиметра).
                Хахаха ДА определено инак ще минавам през дръвчетата отгоре през да драскам боята
                Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                +359 878 201 276

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sorento -offroad

                  Става идеално. Аз имах такъв и макар и да не съм го мъчил, един два пъти минах по едни бая кофти горски пътя.
                  Задължително трябва да се повдигне, защото предницата е много мека и потъва. Иначе си е корава машинка. Управлението на раздатката е малко скапано, но е същото като всички по -нови подобни автомобили.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sorento -offroad

                    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                    ...Управлението на раздатката е малко скапано, но е същото като всички по -нови подобни автомобили.
                    Рашъните са съчинили разни чудесии и за там, но не знам на каква цифра би стигнала една поръчка до България.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sorento -offroad

                      Утре на обяд ще гледам едно Сореното на което съм се спрял. Джипа е с ръчни скорости 2006г. точно преди фейслифта, дизел. Основно какво да прегледам имам напредстава. Чудя се относно дали е с LSD като изключим "метода с крика" дали има друг признак да разбера има ли, някакво обозначение? Ако знае някой за някоя специфична подробност за Соренто на която да обърна специално внимание може да сподели.

                      Пък дано утре кача снимки да се похваля
                      Последно редактирано от mermenkov; 25-11-17, 13:12.
                      Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                      +359 878 201 276

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kia Sorento -offroad

                        И според мене става,поне не изглежда мека ,като Сантасето и някои други.Не е нужно да е 31ци,32ки или 33ки.Направи си два комплекта гуми ,единия с по тежък протектор и си карай смело,височка е.И е верно това за проходимоста и главата,колко те слуша и дали преценява ситуациите правилно.Все пак без заравяне на диференциалите няма да минеш,да знаеш!Успех и да не забравиш да се похвалиш,като вземеш нещо.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kia Sorento -offroad

                          И двете които гледах днес не стават. Първо гледах едно Соренто от първи собственик купувано в БГ. Добър двигател, ходова част, няма ръжди никъде, но в окаян вид и отвън и отвътре жулено навсякъде, кита спукал на места, вътре салона да те е гнус да седнеш... както и да е. Втората лачена ама замаскирана. На места боядисали където с каквото може да скрият ръждички, отдолу загнила по рамата (това го очаквах все пак внос от Австрия) ама си личеше че продавача се чуди как да замазва погледи но не уцели купувач.
                          Е търсенето засега продължава
                          Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                          +359 878 201 276

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sorento -offroad

                            Моята съм повдигнал с подложки, гуми General Grabber AT2 265/70/16. Подкалниците преместих малко навътре. Отпред и отзад е достатъчно проходима - не ти трябва преправяне. Ако е дизел, намери фейслифтовия мотор със 170 к.с. Аз лично препоръчвам 3.5 /3.3 (ЛСД е задължително за тези). ЛСД е Eaton Posi-Limited SD и е вероятно да не можеш да го провериш на крик - не се държи като популярните ЛСД-та. Вписано е във VIN-а - прочети го с онлайн декодер преди да купиш автомобила. Ако търсиш след 2005-та, раздатката ще е TOD на Borg-Warner. Може да се е разтеглила галовата верига - установява се като купиш колата и покараш 100км с и 100км без TCCS бушона . Сменя се, не бой се (~700лв.)

                            Поздрави и успех!
                            Камен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kia Sorento -offroad

                              Има две хубави според мен машини 2.5: 170, АТ. Едната е в Сливен, другата в Карлово. За Сливенската със сигурност е КИА Пловдив. Има една във Варна на цена 12500- може да си спестиш не само ходенето, но и обаждането. Успех!

                              п.п. Сега прегледах, Сливенската я няма. Карловската седи на 13300
                              Последно редактирано от Mil68; 27-11-17, 18:20. Причина: п.п
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X