Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

    По идея на колегата PAVLE, реших, че няма да е лошо да поосъвременим темата му за хроничните болки след 10 година, тъй като все повече колеги забелязвам започват да се сдобиват с 2-ра и 3-та генерация, т.е. развиваме се . Чудех се как е по-добре дали да са две отделни теми или една обща .. ако админите решат, че трябва да са отделни, моля да ги разделят, но мисля, и така не е грешно. Моля колегите да публикуват за проблеми, които наистина са забелязали като хронични, а не единични случаи, за да може да сме по-полезни на бъдещите собственици, а и на настоящите. Надявам се темата да е полезна също толкова колкото предходната и да е в помощ на съфорумците.
    Последно редактирано от golfy; 22-11-17, 11:31.
    Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
    TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

  • #2
    От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

    Такаа, чаках я тая тема добие цвят и мирис! "Чест" е за мен да съм пръв.
    Милите те, ЦР-В 2ра генерация, страдат, както повечето вече знаете, от износване на разпределителните валове, продукт от злоупотреба с неточни масла(непрепоръчани от производителя). Ръководени къде от "недоимък", андрешковщина или от жигуломосквичената параноя, че колкото повече километра е бръмчал мАторЯ, толкова по гъсто масло трЕбЕ да се сипе, това - заедно с ненавременното му смяна, води до запушването на на така и така тесни маслени магистрали, които от своя страна не доставят необлодимото за омазване на валовете.
    Второто което мисля вече е епидемия, е така наречения детонационен датчик. Тук вече проблема, не съм го овладял в детайли, но съм правил опити да го отстраня. Описал съм го червения форум. Все още чакам някой който се справил с грешка номер 325, да сподели как го е направил.
    И накрая си пожелавам, а и на вас, това да е най бедната тема в форума!
    Последно редактирано от zmiata29; 26-11-17, 10:22.
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • #3
      От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

      Благодаря ти за включването .. все от някъде трябва да се почне. Относно KNOCK SENSOR-а .. четох темата в червения, чудех се дали някой от колегите които са го сменяли са опитали с употребяван оригинален, защото до колкото разбирам с китайските нещо не се получава май .. пак се явява същата грешка, та ми беше любопитно дали с "истински" ще я даде пак.
      Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
      TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

      Коментар


      • #4
        От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

        Голфи,гоуем си подстрекател,метна темата и пишете,а ти напиши поне две три неща дето си забелязал де,А-а-а-а ма я?Шегувам се!
        Глей ся,аз кво знам.Втора генерация на ЦРВ се простира грубо казано от 2002 до 2006 година.За моделите от 2002 до 2004 почти няма автомобил на който компресора на климатика да е гръмнал-90% от случаите.Менте компресор около 600лв.нов и смяна.За първи цилиндър на разпределителния вал вече сте го казали,но това е до 2004 година-моделите 2005-2006 този проблем е изчистен,както и проблема с гърмащия компресор на климатика,така,че който дири да купува да взема 2-ра генерация 2005-2006г.Така пак след 10 години експлоатация от 2002-2006 нема такава на която да не са отказали машинките за централното на някоя от вратите .Втора употреба машинка около 60 кинта.Друго друго не се сещам в момента или пък не искам А!!!Ти да видиш!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

          Съгласен Павка .. пред очите ми е 2 ген на съседа 2003 бензин-газ. Купи я с неработещ климатик - смени компресора за 500 лв, но и до сега все има некви ядове с него - не зацепвал, не работел, не праел студено, шум некъв имало и те така .. добре че му е в гаранция още та до миналата седмица редовно си посещаваше сервиза за едно или друго свързано с тоя компресор. 2 от машинките на централното също не му отключваха - купи нови човека и сега се радва, че вече всичко му е на 6 /за сега/ Радвам се, че при мен на III - ката, за 1.5 година нямам никакви ядове освен някои от дежурните за дизеловия мотор - смених маховика и комплект съединител преди 1 месец, че изведнъж започна да се мени отделянето на съединителя и почна да трака, та се наложи .. А освен това смених и демпферна шайба на коляновия вал - при дизела на III - ката / предполагам и на II ген./ се налагало по-често да се сменя от на бензина /почти не се налага/ ми обясниха, но не знам дали това се води хронична болка.
          Последно редактирано от golfy; 01-12-17, 13:57.
          Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
          TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

          Коментар


          • #6
            От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

            Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
            .
            .......За моделите от 2002 до 2004 почти няма автомобил на който компресора на климатика да е гръмнал-90% от случаите.........
            .......За първи цилиндър на разпределителния вал вече сте го казали,но това е до 2004 година........
            .......Така пак след 10 години експлоатация от 2002-2006 нема такава на която да не са отказали машинките за централното на някоя от вратите .......
            Стига бе Павле, на фона на произведените коли, какво са няколко компресора?
            Мисля че проблема на разпределителния вал, не беше за първи цилиндър а за четвърти , но там играе роля дали е на газ и какво масло се използва.
            Относно машинките, еми и това не може да се нарече хронично, макар да има от време на време някой изпищял.

            Ако се пише за хронични болки, то проблема трябва да се среща в почти всички коли или поне при половината , иначе са си нормални неща които се скапват с течение времето.

            Един хроничен проблем, който се наблюдава в почти всички коли, са дефектните пиропатрони на Ербеците , но си има сервизна акция за безплатна подмяна. Само трябва да проверите и да си запишете час за подмяна.

            Също не знам дали, демпферния маховик и ангренажните вериги при дизеловия вариант, може да се причислят като хронични, защото навсякъде ги водят като консуматив, но е факт че след определен пробег идва време и трябва да се сменяват.

            Има и още едно нещо за което се сещам и е срещано в почти всички коли - разчекнати задни колела /-\ , като за този наклон не е предвиден реглаж, а смяна на почти всички тампони и щангата отзад, или побългаряване с направа на раздвижна щанга.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

              На мойта/бившата/3-та генерация още като я купих забелязах,че се вадят уплътненията на вратите,вътрешните по купето,еми почнаха при всяко отваряне и затваряне на вратите или слизане аз да намествам уплътнения,а-а-а-а това ме вбесяваше.Седалката моята е по ниска от на първа генерация вдигната дори на мах,по ниска ми е като цяло на пътя имам чувството че карам ван,а не сув.Старта от хмясто и предавките сякаш са по дълги и майтапа на страна,на първа не може да се изстрелва така рязко както първа генерация.Кееф голям обаче е 6-тат предавка,еле за мене на дълго,но се чувствах във ван.Бендзин,еми гори си къде 8,5-9 извън града до 140 км.в час.Резервната гума,еми на кофти място е ако си малко в кал,не можах да свикна със задната врата на багажника,ели като вали дъжд и я отворя постоянно ми пълнеше вратът с вода и ми изсулваше сняг.Гадноо.Да-а-а и мойта се разклечи отзад,не мога да я натоваря както първата генерация.Сменят се амортисьорите и тампон на бомбето и се оправя,/Има и още едно нещо за което се сещам и е срещано в почти всички коли - разчекнати задни колела /-\ , като за този наклон не е предвиден реглаж, а смяна на почти всички тампони и щангата отзад,/не е нужно смяна на всички тампони по задния мост.Като цяло доволно,но само по хасвалт,хубав хасвалт,не понася дупките колкото първа генерация.За има няма две години два пъти сменях шарнири и накрайници.Добре,че е бензинка и е по лека отпред,идея си нямам за дизела.Хвърлих се,че е Хонда,че е по нова -но-о-ооо!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                УУфф,най важното забравих за 3-та генерация-гори масло нова стара ,няма значение,а колко по остарява толкова повече.Свинята гореше по 0,5 л.на 600 -700км като я карах с над 140км/ч.да знаете!!!Ако я галите до 120 не го пипа,но от смяна до смяна лапа пак един литър да кажем15000-20000 изминати км.си лапа литър,ако се гали,има ли ръчка си горииииии!За сравнение любимката ми 1-ва генерация не пипа от смяна до смяна 10000км.Карал съм я от София до Пловдив със 160км/ч тъкмо го бях сменил и не го пипна.На камерите намалях до 140км/ч.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                  Мога да потвърдя само - ''задната врата на багажника,ели като вали дъжд и я отворя постоянно ми пълнеше вратът с вода'',
                  другите констатации са доста преувеличени /за разхода на масло;за уплътненията на вратите/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                    За мен слаби места са, съединителя на компресора на климатика; прахоуловителите на амортисьорите; пластмасите в интериора. Тези неща сдават за много по малко от 10 години.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                      Не знам за пластмасите на европейските но това американско дзвере 2.4 бензин,125 кв.170 коня Японска сглобка няма проблем с пласмасите,а двуваловия двигател,няма нищо общо с едновалката 2.0 бензин 150 коня въпреки,че разликата в конете не е голяма-5 човека и багаж и върви като самолет по вакарелския баир,въобще не се замисля за 160 км.ч.Разтоварен мотор 2400 оборота на 140км.ч.Засега съм доволен.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                        Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                        Не знам за пластмасите на европейските но това американско дзвере 2.4 бензин,125 кв.170 коня Японска сглобка няма проблем с пласмасите,а двуваловия двигател,няма нищо общо с едновалката 2.0 бензин 150 коня въпреки,че разликата в конете не е голяма-5 човека и багаж и върви като самолет по вакарелския баир,въобще не се замисля за 160 км.ч.Разтоварен мотор 2400 оборота на 140км.ч.Засега съм доволен.
                        Предполагам пишеш за новата придобивка.
                        CR-V 2.0i RVSi 147PS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                          Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                          Предполагам пишеш за новата придобивка.
                          Да!да,дадада-ааа!Кеф!Пожелавам го на всеки!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                            Не съм те изпреварил ,само малко,амии впечатления,с една дума Хонда,с три думи "нищо.....общо.......с 2.0".Идеален мотор бензин за автоматик,автоматика иска големи бензинови мотори,е друго щеше да е 3.5 ама не можах да изтрая.Много е стегната,няма уплътнения да се вадят,а и като че ли е малко по голяма и висока от европейските,може така да ми се струва защото е и бяла перла цвят и най-важното за първи път домашния прокурор каза - Да!Това ми харесва,вземамия.Ейй да знаеш това спестява много.Смених и само едни свещи и масла и вече 600 км.Газзз,Газзз-Сравнително икономична е.Първите двеста километра постоянно я засичах пълно резервоара да прелива-записвам км. и тръгвам спирам на съща бензиностанция пак до горе да прелива-17км градско из София +120км до Пловдив-средна скорост 127 км.ч.Повечето време я карах на 125 по темпомат и тук там по 140 км.ч да изпреваря някои тир или колона с 5 човека и багаж-138км.напълни 11,55 литра,ами много добре.Доволен съм.Този двигател носи на газ,но за сега няма да и слагам.Навръщане 140 темпомат,тук там 170-180км.ч. общо от първото засичане изминал 267км.със 20км.градско из София 287- събра 28,9 литра занчи 10 на 100 еми много добре.Друго,друго по тежка е 2.0-1670кг.по талон-много по мазно се движи по пътя.Макар,че са с еднакви въртящи моменти с 2.0 тази има по добър демараш във всяко отнощение от 2.0.Друго какво да кажа за 3-та генерация 2.4 бензин,170 коня,амиии Хонда-Силата на мечтите.
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хронични болки на CR-V II и CR-V III след 10 години служба

                              Ами не знам дали това ще да е правилната тема, ама ... Айде честито ... мнооого да те слуша и да се водите на много хубави места - планини, реки, гори и поля
                              И много хиляди безаварийни !!!
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X