Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходи при покупка на "нов" автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходи при покупка на "нов" автомобил

    Здравейте колеги, предстои ми покупка на автомобил и искам да разбера какви ще са ми разходите по тази дейности. Причината за този въпрос е , че при продажбата на Маверика излезе една оценка на автомобила, която не ми беше известна. Изваждането на финикийски знаци от моя страна са: 1за нотариални такси, 2за данък ,3 КАТ номера и талон, 4 Гражданска отговорност
    Има ли нещо друго , което е влязло в сила и се налага плащане веднага преди и след сключване на сделката. Благодаря предварително

  • #2
    От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

    Ако колата е нов внос има и ЕКО такса и ГТП в КАТ. Ако е внос от Швейцария има мито (ако продавача не го е платил).

    Коментар


    • #3
      От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

      Подсещам, че ако си ''сам'' в КАТ за нови номера може да се окаже спънка и липсата на комплект (пожарогасител,аптечка,св.жилетка). На място се ''търгуват'' за около 50лв.

      Коментар


      • #4
        От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

        Хи, колата е регистрирана в бг и за предпазните средства ще го запомня.

        Коментар


        • #5
          От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

          Нещо, което трябва да се плаща веднага след покупката на автомобил? Ами сметката за почерпката се плаща по точно това време. Аз от тате знам, не я ли полееш, блокира мотора... До сега мотор не ми е блокирал, и още се носят разни истории/компромати...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Нещо, което трябва да се плаща веднага след покупката на автомобил? Ами сметката за почерпката се плаща по точно това време. Аз от тате знам, не я ли полееш, блокира мотора... До сега мотор не ми е блокирал, и още се носят разни истории/компромати...

            Коментар


            • #7
              От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              Здравейте колеги, предстои ми покупка на автомобил и искам да разбера какви ще са ми разходите по тази дейности. Причината за този въпрос е , че при продажбата на Маверика излезе една оценка на автомобила, която не ми беше известна. Изваждането на финикийски знаци от моя страна са: 1за нотариални такси, 2за данък ,3 КАТ номера и талон, 4 Гражданска отговорност
              Има ли нещо друго , което е влязло в сила и се налага плащане веднага преди и след сключване на сделката. Благодаря предварително
              Въпросната оценка е за една такса/данък в община, мисля, че 2% която понякога се плаща в банка, понякога от нотариуса. Обикновено се пише някаква малка сума - 300-400лв.. Това е формална оценка, нищо общо с реалното.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Въпросната оценка е за една такса/данък в община, мисля, че 2% която понякога се плаща в банка, понякога от нотариуса. Обикновено се пише някаква малка сума - 300-400лв.. Това е формална оценка, нищо общо с реалното.
                Данъкът е местен данък, който се плаща по сметка на Общината пи постоянния адрес на страната за чиято сметка са таксите по прехвърлянето и е в размер от 0.5 до 3% върху цената по Договора. Всяка община си определя размера на местния данък. За София е 2.5%. Плаща се или от Нотариуса, или от някоя от страните, като после 1 екз. остава при Нотариуса, а един при страната. Твоят екземпляр ще ти трябва за пред КАТ, така че е дибре ти да си платиш местния данък и да оставиш един екз. от платежното на Нотариуса, а не да го чакаш той да ти го плаща и да ходиш втори път при него (обикновено на другия работен ден), за да си вземеш твоя екземпляр

                Коментар


                • #9
                  От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                  Оценката се нарича Удостоверение за застрахователна стойност и е аналога на Данъчната оценка при МПС-а, но не се издава от държавата, а от всеки един застраховател /брокер/агент по т.н. Таблица или каквото там беше на Шваке. Обикновено се взема възможно най-ниската оценка и същата се пише в Договора, за да се спести от нотариалните и държавни такси.
                  Лошо няма, ама ако тръгнеш да разваляш Договора и да си търсиш реално платените пари, става малко кофти, защото в Договора си се разписал, че цената е ниска. Но пък и не съм виждал някой да разваля Договор за продажба на МПС, за разлика от Нотариални актове за имоти, но пък и там интереса и цифрите са други...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                    Здравейте, питам , защото не знам и преди месец при продажбата излезе и това да се плати. Аз не знаех , купувача и той така и се гледахме странно. Затова искам да питам, че ми предстои покупка и да няма изненада в последния момент.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                      Темата пореден особен майтап ли е?
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Темата пореден особен майтап ли е?
                        Здравейте, не е шега темата. Нещата в нашата страна се променят и обикновено не е в полза за хората.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Нещо, което трябва да се плаща веднага след покупката на автомобил? Ами сметката за почерпката се плаща по точно това време. Аз от тате знам, не я ли полееш, блокира мотора... До сега мотор не ми е блокирал, и още се носят разни истории/компромати...
                          Eeee , не само това . Требе и да го отърка чужда булка ...ъъъъ ...автомОбила де .

                          ПС. И аз немам блокирал мотор . А изтърбушени седалки имам . Особено на джипката .

                          Опс ! То ставАло въпрос само за платени операциЙ тука !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                            Ами понеже съм пресен, точно същото го правих преди седмица.

                            Платих 14лв с таксата на банката, данък за автомобила към нашата община.
                            50лв за оценката и договора за продажбата
                            43 (или нещо такова беше) таксата на нотариуса.

                            В КАТ трябва да се смени регистрацията до две седмици, там всичко което платих беше 33 и нещо си за номерата. Гражданска, преглед, винетка и т.н. беше изрядно.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разходи при покупка на "нов" автомобил

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              Ами понеже съм пресен, точно същото го правих преди седмица.

                              Платих 14лв с таксата на банката, данък за автомобила към нашата община.
                              50лв за оценката и договора за продажбата
                              43 (или нещо такова беше) таксата на нотариуса.

                              В КАТ трябва да се смени регистрацията до две седмици, там всичко което платих беше 33 и нещо си за номерата. Гражданска, преглед, винетка и т.н. беше изрядно.
                              Колега, трябваше и да кажеш каква е била цената по Договора ти , защото и нотариалните такси, и местният данък към Общината се изчисляват върху цената:-) Двете суми не са твърди...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X