Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

    Здравейте, колеги! Днес се регистрирах във форума и се надявам, че тук е правилното място на което да задам въпрос на който никъде и от никой не намирам точен и конкретен отговор(само непотвърдени предположения)
    Купих си преди 2месеца Киа Соренто 2.4 139кс бензин, изкефих се колко добре върви, колко тих и спокоен мотор има, че извадих и "късмет"- беше обслужена напълно-сменени масла, агренажни ремъци, ролки и пр.
    Покарах го 2000км и реших да го „наградя" с една хубава газова уредба(той пък взе че тръгна още по добре)... Дотук с "приказката"....
    Започнах да чувам странен шум в двигателя(стържещ леко, но достатъчно притеснителен). Закарах я на познат "доктор", който ми каза, че може да е дребно нещо, но може да се окаже и много сериозен проблем, който ще се разбере само когато се отвори двигателя. Ами...отворихме го и проблема се оказа, че Киа-та ми е "родила" и сега има нужда от нов двигател. (един пръст разтояние между коляновия вал и (каквото там се казва блок или глава... не съм специалист) а в картера каша, стружки и квото се сети човек...
    Не намирам никъде читав двигател от Киа, но ми казаха, че ставал редовия мотор 2.4 140кс от Мицубиши.
    Точно това е непотвърдената с факти информация- става ли наистина, всичко ли съвпада, от кое Мицубиши?! Хипотетично всеки казва "Да", но не познава човек който да е 100% сигурен, нито пък го е правил. Не ми се купува двигател, който после ще се окаже че за 2 зъба или 5мм. някъде си не става и да започна да продавам после пък двигател....
    Моля, ако някой от Вас е запознат и компетентен да ми отговори. Ще Ви бъда безкрайно благодарен за всеки отговор, но нека е конкретен не предположение(предположения вече чух достатъчно от "компетентни разбирачи", които обаче... „поне така мислят и са чували"...
    Благодаря!

  • #2
    От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

    По принцип оригиналния мотор е на Мицубиши 2000 и 2400 G4/ JS (Санта Фе 144к.с.) например/, но последните букви са модификацията. Този тип мотори се монтират на Хюндай Санта Фе, Туксон, Соната ,Траджет и още много Кии . Та виж си номера на мотора ще започне с G4xx и си намери такъв

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

      Много благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

        Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
        ................ и още много Кии .....
        Чак пък много! В справочниците няма нито един друг модел на Киа с тоя код на ДВГ.
        Пак в справочниците, само на Санта Фе 1 ДВГ има същия код като на Соренто - G4JS. Което пак не е гаранция, че като блок и глава всичко е 1:1.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

          Андро имах предвид типа на двигателя, а не модификацията JS.
          Та виж си номера на мотора ще започне с G4xx и си намери такъв
          XX се търси

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

            Колега, дръж ни в течение как се развиват нещата при теб.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

              Колега доколкото четох на Great Wall моторите са 4G,поинтересувай се.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за двигател на Киа Соренто 2.4 139кс. 2003г. бензин

                дръж ни в течение до каква информация стигна и какво се случва с твоята Киа

                Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X