Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предница на Болгар ТК80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предница на Болгар ТК80

    Искам да попитам по-опитните колеги,тази греда от предницата чугунена ли е или стоманена,понеже ми се налага да заваря пукнатина на неособено отговорно място по нея и искам да знам какво горе-долу ме очаква.Преполагам,че е чугунена поради сложността на отливката,но все още не съм я свалил от трактора за да я проверя.
    http://bolgaragro.bg/956-large_defau...mut-bolgar.jpg
    Ако от снимката не си личи ясно това е гредата на която се набива люлеещата ос и радиаторите.

  • #2
    От: Предница на Болгар ТК80

    Чугун и това нещо не струва скъпо ново. Аз съм менил, два пъти на моя стар и с голяма радост бивш болгар. Вземи си едно ново и не се занимавай с заварки и глупости.

    Коментар


    • #3
      От: Предница на Болгар ТК80

      Понеже пукнатината е съвсем малка под тампона на радиатора,мисля да пробвам да я заваря с подгряване и електроди за неръждавейка(като знам че това е в разрез със здравия разум).Ако се пукне след изстиването директно отивам за нова греда,мисля че беше нещо от рода на 300лв.Ум не ми го побира как се е пукнало това нещо,но като гледам пукнатината и колко мръсотия е събрала не е никак пресна.

      Коментар


      • #4
        От: Предница на Болгар ТК80

        Хммм. а проблем ли е да пробиеш няколко дупки,и да я снадиш със плочка с подходящи размери?
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #5
          От: Предница на Болгар ТК80

          Недей с "прости" електроди за неръждавейка.
          Ако нямаш подходящи за чугун - обади ми се 0889 522 036 - Асен
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Предница на Болгар ТК80

            Много благодаря на колегата,Асен за консултацията.Когато съм готов с ремонта ще споделя снимките,независимо дали е успешен или е станало по-голямо кепазе.
            @ KingofROAD
            Проблем е понеже детайла е доста релефен и е пукнато точно на едно от оребренията,самата пукнатина е дълга 2-3см поне видимата и част.

            Коментар


            • #7
              От: Предница на Болгар ТК80

              Още един път искам да благодаря на колегата Асен(aig) за консултацията и избора на електроди,аз мислех да работя с 308L за неръждавейка,но явно съм бил доста далече от целта.По негов съвет взех електроди ENiFe специално за чугун и нещата се случиха.Не съм подгявал особено много детайла,беше оставен върху печката,което ще рече около 200-300 градуса(печката е доста бясна),не съм го и заравял за да го отгрея,понеже просто нямах възможност,оставих го плътно залепен до печката да изстине заедно с нея.По време на заваряването добавения материал не се пукна нито веднъж,докато го проковавах ми направи впечатление че е страшно мек и ковък и се сплавява чудесно с отливката,която не е особено качествена.Заварките не станаха особено красиви,като вината за това не е в електрода,но след изстиването на детайла и шлайфането не открих нито една пукнатина.Началната пукнатина дето уж беше 2-3см след скосяването глътна 20 електрода оказа се че се е самоограничила в един отвор на гредата и за това не съм разпробивал ограничаващ отвор.На снимките шевовете не са проковани,понеже ги напластявах върху вече изграден слой от електрода и мисля че нямаше смисъл да ги нащърбвам,след шлайфане гредата доби малко по-добър вид.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366404-big.jpg
Прегледи:1
Размер:531.0 КБ
ID:5773766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366403-big.jpg
Прегледи:1
Размер:552.3 КБ
ID:5773767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366413-big.jpg
Прегледи:1
Размер:550.3 КБ
ID:5773768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366412-big.jpg
Прегледи:1
Размер:523.2 КБ
ID:5773769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366419-big.jpg
Прегледи:1
Размер:543.3 КБ
ID:5773770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366420-big.jpg
Прегледи:1
Размер:520.4 КБ
ID:5773771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366440-big.jpg
Прегледи:1
Размер:599.9 КБ
ID:5773772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366436-big.jpg
Прегледи:1
Размер:349.6 КБ
ID:5773773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038366433-big.jpg
Прегледи:1
Размер:472.7 КБ
ID:5773774

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X