Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

    Здравейте,

    Вече 4-та година карам въпросната джипка набор 88 без никакви сериозни проблеми, но напоследък почнаха да се обаждат разни неща, най-фрапантното от които е появата на тропане в моторния отсег (2L-T е) . Ей така от нищото един ден подкарах джипката и първончално усетих лека загуба на мощност на моменти, а впоследствие започна и някакво тропане, което е в ритъм с оборотите. Интересното е, че спира на моменти, като се опитах да хвана някаква последователност, но не успях - произволно е. Спира за минута-две и пак се появява, като бих казал, че тропането си е силно. От момента на поява са изминати не повече от 20 км, основно разкарване до различни майстори, но на повечето не им се занимава, защото вероятно ще трябва да се отваря. И понеже аз нямам личен майстор, защото както казах досега не се е развалял или каквото и да е имало съм го оправял сам, искам да попитам към кого мога да се обърна, защото това е извън компетенцията ми? В София съм, на центъра (Раковска) и естествено би било добре да е някъде наоколо, но ми е ясно, че ще е трудно.

    Благодаря!

  • #2
    От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

    Може и дюза да чука, та не изключвайте и тази вероятност.

    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

      Разпределитен вал, много вероятно.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

        Дюзите са ОК, проверихме ги.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

          Е сега боб ли ще хвърляме?
          Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

            Мда за това ми се искаше да препоръчате някой форумджия, който ще може да погледне на място

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

              Превърта биелен лагер.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

                Това ми прилича на един случай с изпаднало легло на клапана,дано не съм прав ама знае ли човек.
                ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

                  И аз се кълнях,че ми тропа нещо от двигатения отсек, а се оказа тампон на скоростната кутия, та трябва си внимателен оглед.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Превърта биелен лагер.
                    Доста вероятно,може и да не превърта все още и дано не е,но е охлабил и почуква.На свален картер може да се види.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с TLC 70 - тропане в двигателя

                      Тропане, или отчетливо чукане? Ако е второто много е вероятно да е от вода в нафтата, което ще е най-малкият дявол!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X