Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отиде си Наим Сюлейманоглу

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Никъде никой не спомена колко олимпийско злато донесе на България, докато беше Наум Шаламанов...
    Всъщност, ако трябва да сме пунктоални, той като "Наум Шаламанов" никакво злато не е донесъл за никого. България има своя двукратен световен, незнам колкократен европейски и какъв ли не още шампион и рекордьор - Наим Сюлейманов.
    Да го прости бог ("и нашият, и неговият" са един и същ).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

      Сутринта гледах репортаж в който участваше неговата първа учителка която каза че били толкова бедни и му издействала безплатно да се храни в стола на училището.

      Също със смесени чувства,бог да го прости ,само човека.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Всъщност, ако трябва да сме пунктоални..

        ..Да го прости бог ("и нашият, и неговият" са един и същ).
        Ако трябва да сме пунктУални, си прав, и аз се съгласих, веднага, след като прочетох.
        А за това кой Бог чий е, вероятно поста ще е изтрит.
        Последно редактирано от Veni1; 19-11-17, 18:49.

        Коментар


        • #19
          От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

          Лека му пръст!
          Не му се наложи да твори като застраховател в България.

          Коментар


          • #20
            От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            А за това кой Бог чий е, вероятно поста ще е изтрит.
            Един и същ е - става въпрос. Доколкото чий е, мой - например - не е.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

              Отиде си един голям спортист! Можем да се гордеем, че е закърмен със спорта точно в България! Можем да му благодарим за медалите и славата, която донесе за България!
              Поклон пред паметта му!
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • #22
                От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                Лека му пръст на най-големия щангист за всички времена! Тегли майната на комунистите и не позволи да го използват...
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                  Лека му...
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                    Оставете боговете, тук говорим за човека. Ако и да го боготвореше цяла Турция в златните му години.

                    Когато той емигрира (лошите думички за емигрантите като бегълци и невъзвращенци не са уместни в днешно време) получих първото прозрение, че не абсолютно всичко което ни говореха в училище за Турция и изобщо за гнилия капитализъм е абсолютно вярно. Което беше странно защото другите неща които ни говореха в училище и които можех някак да проверя, бяха абсолютно верни. А на чисто научната скептичност ме бяха възпитали от по-рано. Че произволни хора можеха да дрънкат произволни глупости ми беше известно, но тук ми се компрометира училището.

                    Възродителния процес някак бях възприел като едно от нещата, от които просто не разбирам. Смяната на имената ми се струваше колосално и ненужно неудобство - и за турците, и за администрацията, и за всички останали. Но възрастните около мен не дискутираха и не критикуваха това (за разлика от други обществени процеси) и изобщо неглижираха темата. От религия тогава по най-естествен начин си нямах понятие, както и от другите аспекти на възродителния процес. С етнически турци в този период нямах никакви контакти, за разлика от по-рано когато имах много и хич не правех разлика между тях и нас.

                    Когато после Турция плати за него се озадачих още повече - че Турция участва в сделка "пари срещу човек" някак можех да допусна, тогава нямах представа дали там робството още съществува и дали той не се е оказал в подобен статут. Обаче другата страна по сделката беше българската държава. И сделката се случи. Което намекваше едва ли не че той и преди сделката е бил с такъв статут. Това пък не се връзваше с други неща.

                    Когато след това новините за успехите на този човек със щангите продължиха, реших че и да е допуснал грешка с решението си, в негов личен план тя не е била фатална.

                    Отне ми години да разгадая до приемлива за мен яснота какво се е случило с него. Но пък покрай това ми станаха ясни толкова други неща, че на Наим Сюлейманоглу мога да съм персонално благодарен. Въпреки че не го познавам лично и че съм дълбоко безразличен и даже леко пренебрежителен към спорта от всякакъв вид.

                    п.п. и е бил прав да се махне. Тук щеше да го играе кокошката със златните яйца, в някой момент да получи някоя травма и да го скрият някъде като треньор, а после евентуално да стане мутра. И да не е знаел всичко това - уцелил е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                      Наим Сюлейманов (от Сюлейман I, но с -ов, че у нас иначе не може) е етнически турчин. Емигрира след като в "родината му" решават, че трябва да го възродят и му сменят името на Наим Шаламанов. В Турция си сменя името на Сюлейманоглу, т.е. Сюлейман Ага. Та баш на майка си не е теглил нищо и трябва да се чете повечко преди да се размишлява върху разни решения на хора, които не познаваме, касаещи собствения им живот.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                        Както казах - смесени чувства...
                        От една страна - да, като спортист показа, на какво е способен...
                        От друга страна - явно НИКОГА не се е чувствал Българин...
                        Така, че за мен си остана предател...
                        Дали преименуването е било причината да стане такъв? Изпитвам големи съмнения, според това, което се споделя за него.
                        Предполагам, че политическото въздействие на 'добронамерената ни съседка' е било решаващо, а преименуването е било оправданието.
                        И си го използваха докрай - че и Ердоган се 'облажи'...

                        Така, че нека почива в мир.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...
                          Така, че за мен си остана предател.
                          И все пак: кого е предал?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                            Да, навярно родоотстъпник е по-правилният израз, макар, че и предател също навярно е правилен израз...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                              И кой род е отстъпил? Шаламанов!...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отиде си Наим Сюлейманоглу

                                Да се върнем на въпроса: кого е предал?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X