Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на външните дръжки на вратите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на външните дръжки на вратите

    Здравейте, отскоро съм преводолен собственик на Фронтера, но я взех със счупени дръжки на задните врати и е време да ги сменя. Купих нови, започнах да свалям корите, но все пак да питам - махнах винта в дръжката за отваряне и пластмасовата лайсна около нея, както извадих дръжката за затваряне като развих двата винта в нея. Като ги оставим настрана, кората би трябвало да се държи само на щипки, нали така? Дреболия е, но все пак да се презастраховам и да питам, вместо да почна да повдигам с отвертка и да спраскам кората от глупост Благодаря предварително.

  • #2
    От: Смяна на външните дръжки на вратите

    има винтове във дръжките и на долния джоб
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на външните дръжки на вратите

      Привет megraby,
      При модела с 5 врати (ДБ 97г.) на задни врати имам три винта. Два са в един джоб, където си пъхаш пръстите, когато затваряш вратата отвътре, и един под лоста с който я отваряш (от вътре). Ако си е ел. стъкла, кората, след като развиеш болтовете, демонтираш пластмасовата основата под отключващото лостче, освободиш от щипките, разедини и куплонга за управление на стъклото.
      Би ли споделил на каква цена намери дръжката. НА пролет лично си счупих едната. Отремонтирах я, но ако се наложи отново да отварям вратата, си мисля за нова.
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на външните дръжки на вратите

        Благодаря за бързите отговори. Piterd, поръчах ги от ebay, от някаква полска фирма за 15 евро бройката, но нещо не е както трябва - захващането на дръжката към металното лостче във вратата (бялата джунджурия от снимката) е различно и няма как да се обърне без чупене и залепяне може би, а и сякаш самата дръжка не влиза толкова навътре във вратата. Изобщо не може да се хване със старите болтове, трябват по-дълги.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mDaxyNI.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5772693

        Коментар


        • #5
          Привет megraby,
          Задръж, не чупи нищо.
          Поумувай за възможен монтаж с това положение на белия пластмасов осигурителен клипс. На снимки в ръководство, го виждам монтиран точно от тази страна. От три снимки, на две е показан както полския, а на една както е при теб. Явно има варианти и за това стария клипс е сцепен,
          Иначе опитай да го извадиш на топло. Ако все пак го счупиш, опитай да използваш от стария. И най накрая, с малко свредло, под подходяща видия с плоска основа под главата, пробиваш накриво, щото като подложиш шайба и я завиеш, да удържа, счупената част към основата.
          От мен толкоз. Нататък приятно ти майсторене.
          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на външните дръжки на вратите

            Пиши адреса на фирмата, защото тези дръжки са слабо място на джипките и бързо се чупят, а резервни няма откъде.
            Аз моите съм ги направил със пробиване със свредло и болтче 3 мм и вече няколко години не са мръднали, а ги счупих
            и двете задни.
            Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на външните дръжки на вратите

              Това е аресът на фирмата - https://www.e-goldcar.eu/. Гледам, че имат дръжки по 10 евро, като тези които аз купих (15 с доставката явно) и някави по 25 евро, които поне визуално са 1:1 с оригиналните.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X