Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум от диференциала но не обичайния.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум от диференциала но не обичайния.

    Отдавна се каня да пусна темата.Става въпрос за шум от диференциала/поне така мисля/ появяващ се при определени условия.
    Става дума за проскърцване за около секунда и усещане че колата се спъва за момент.
    Условията за поява са движение продължително време със скорост над 120 кил.Първия път когато се появи беше преди около 4 години ,на връщане от морето при движение по Хемус.След появяване на шума спирах поне три пъти на отбивки да пипам за прегрял лагер, друсах колата да чуя скърцане -но нищо подобно.Намалих скоростта до 100 кил. и шума изчезна. Изминах близо 10 километра с тази скорост и отново увеличих до 120-130.Нямаше проблем.
    Отдадох шума на жегата и старо масло в диференциала.Смених маслото но проблема си остана.И така всяка година при пътуване до морето.След поява на шума, намаляване на скоростта известно време и шума изчезва.И това винаги при по-продължително движение с скорост 120-130.При пътуване до София -от тунела на Витиня -до София при движение със същата постоянна скорост проблеми няма.
    Мисля си дали проблема не идва от прегряване на маслото в диференциала и моментно блокиране на същия.Проскърцването е за около секунда и усещането за спъване за същото време.
    Някой има ли подобен проблем или поне да е чувал за такъв
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Шум от диференциала но не обичайния.

    Явно съм уникат.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • #3
      От: Шум от диференциала но не обичайния.

      махни кардана и ще разбереш от дифа ли е проблеме .

      Коментар


      • #4
        От: Шум от диференциала но не обичайния.

        Едва ли има смисъл да се повтарят едни и същи неща, но предполагам си с еднакви гуми, налягането е еднакво и износването им също ?
        Мисълта ми е че маслото няма какво да го кара да прегрее, ако тези неща са както трябва и не карат диференциала да работи !!!
        Нали при разлика в оборотите на колелата, карат флуида да заработи, т.е. фрикционните дискове да създадат триене и да зацепят отзад. (не знам дали правилно се изразявам и пиша )

        А и някъде четох, че при над 120км/ч помпата няма как да заработи, тъй като се предполага, че такива "ниско прелитащи" обекти се движат по твърда настилка с достатъчно сцепление

        А маслото като го сменяхте, всичкото ли си беше или количеството беше намаляло? Понеже ако прегрява, би трябвало да изхвърли от него през нещо си, такива са ми спомените?
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Шум от диференциала но не обичайния.

          Гумите са еднакви.Сложил съм ги комплект.За износване не съм ги мерил.Не съм ги въртял откакто съм ги сложил -около 15 хил.
          Маслото като го смених даже беше в повече ,че като отвих горната пробка потече малко.
          Проблема се явяваше и преди да сложа новите гуми и масло.
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • #6
            От: Шум от диференциала но не обичайния.

            Хм ... вижте кардан, карета ... да не би нещо от тях да се чува ?!?! Знам ли
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Шум от диференциала но не обичайния.

              Не знам на място дали ще се хване някакъв шум.Това се случва при по продължително движение с висока скорост.Вчера пътувах до София и след Витиня до София-движение със скорост 120-130 нямаше шум. Но разстоянието е по-късо.
              Скоро ще я карам на сервиз за диагностика на ходова част, че се вслушвам в някакво слабо бучене напоследък.Звучи ми като лагер засега.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • #8
                От: Шум от диференциала но не обичайния.

                Ами може и някой лагер да е тръгнал и при по-продължителна работа да вземе да се обажда.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Шум от диференциала но не обичайния.

                  Аз залагам на кардана. При мен имаше подобна ситуация. Предното каре блокираше и при определена скорост колата започваше да вибрира. Свали кардана и огледай каретата. Поне не е нещо сложно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум от диференциала но не обичайния.

                    Честно казано и да го сваля ,не знам какво да гледам.Ще отида на канал да прегледам визуално и за луфтове при въртене с ръка.
                    Разглобяването засега ще почака.Мерси за мненията.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум от диференциала но не обичайния.

                      Аз имах подобен проблем, оказаха се пресъхнали карета.След смазване се оправи
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум от диференциала но не обичайния.

                        Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                        Аз имах подобен проблем, оказаха се пресъхнали карета.След смазване се оправи
                        Каретата на кардана или на полуосите.И на кардана как го смазваш.Не е ли капсулован ?
                        Може въпроса де е тъп.Не съм поглеждал.
                        CR-V 2.0i RVSi 147PS

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X