Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

    Здравейте, предстой ми смяна на гумите и се колебая между тези двете. Размера ще е 31/10.5/15 всеки който има някакво виждане върху която и да е от двете моля за мнение. Джипа е Опел Фронтера А ползвам го най вече за лов и риболов интересува ме как се държът на сняг и на асфалт понеже при тежка зима може да го карам вместо леката ми кола.

  • #2
    От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

    Goodyear-а, еднозначно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

      Карам с Дуратрак - зимата е повече от добре. Има и маркировка за зимна употреба.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

        Дуратрака е АТ гума докато Кумо-то си е чисто кална !

        Коментар


        • #5
          От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

          Дуратрак, но с голяяяяямо едно на ум. Още повече, че Фронтито си е камионче със задно предаване. Това, че има щампована снежинка на гумата, не пречи из вътрешнокварталните улици джипката да се държи като крава на лед. Когато си хортувах с братушките в началото на миналата зима(втора за моя комплект Дуратрак), те хорово ме попитаха дали съм добре, след като съм тръгнал с тия АТ-та през зимата.

          П.П. Размерът на моите е точно същия - 31х10.5х15. За нов сняг и за снега из полето стават еднозначно.
          Последно редактирано от коко келеша; 16-11-17, 14:25.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Дуратрака е АТ гума докато Кумо-то си е чисто кална !
            Да така ги дават, но прочетох мнения че не е като типично калните гуми.

            Коментар


            • #7
              От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

              Търкал съм ги и двете от нови и честно, не се сещам за плюс на кумхото пред дуратрака, на никаква настилка и условия!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #8
                От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Дуратрак, но с голяяяяямо едно на ум. Още повече, че Фронтито си е камионче със задно предаване. Това, че има щампована снежинка на гумата, не пречи из вътрешнокварталните улици джипката да се държи като крава на лед. Когато си хортувах с братушките в началото на миналата зима(втора за моя комплект Дуратрак), те хорово ме попитаха дали съм добре, след като съм тръгнал с тия АТ-та през зимата.
                Братушките трябваше да им дам да покарат с Барум Бравурис, изкарах една зима с тях. На равен паркинг с навит волан на задно няма тръгване. Бяха с M+S маркировка. Ма не съм се пребил. Учил съм се на Лада с приключила Вида отзад и две различни летни отпред. А при нас си повалява зимата.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                  Ясно знчи почти е решено в полза на дуратрак. Колебаех се най вече поради това че доста клипчета в YouTube на руснаци карат с кумхо а и го има в дианата, но ...... Знаете ли къде мога да си намеря тази гума в нета намифам на едно място с поръчка пп куриер. Някъде из Пловдив примерно?

                  Коментар


                  • #10
                    От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                    Пак се допитвам до вас понеже никъде не мога да намеря дуратрак. Званях на две три места където я предлагат и ми казват че нямало да я има тази гума скоро в моя размер 31/10.5/15. Та можете ли да ми предложете нещо което ще се държи като дуратрака. Искам нещо което да не е типично кално да става и за снежец в градски условия ее естествено с компромис все пак не е зимна гума. Ще се радвам да ми помогнете в избора, че не са малко парите за тези гуми и не ми се стреля в нищото при положение че не съм карал нито с един чифт от предлаганите оффроуд гуми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                      Лично бих опитал Cooper Discoverer STT PRO POR. По-тежки са и по-кални от дуратрака.

                      Ако искаш по-скоро в другата посока (към по-асфалтово демек) - нещо като BFG T/A KO2, макар че лично аз тия гуми не ги тача твърде.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                        Cooper-a има само по един ламел на блок. Не изглеждат много "снежни"

                        Коментар


                        • #13
                          От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Лично бих опитал Cooper Discoverer STT PRO POR. По-тежки са и по-кални от дуратрака.

                          Ако искаш по-скоро в другата посока (към по-асфалтово демек) - нещо като BFG T/A KO2, макар че лично аз тия гуми не ги тача твърде.
                          Като цяло мненията за тази гума бф не са от най - добрите и малко бягам за сега от тях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                            Ако не можеш да намериш Дуратрак(което силно препоръчвам) можеш да си позволиш да сложиш и Yokohama Geolandar AT/S G012. Пробван вариант са и се държат много добре на сняг и мокър асфалт. За кал стават умерено.

                            Коментар


                            • #15
                              От: GOODYEAR WRANGLER DURATRAC vs Kumho road venchers 71

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Cooper-a има само по един ламел на блок. Не изглеждат много "снежни"
                              Cooper-а категорично е по-кална гума от дуратрака.

                              ...от друга страна, дуратрака изглежда доста "по-снежна" от Interco Trxus M/T, обаче аз съм ги карал и двете и мога да кажа че съществена разлика по отношение на каране по асфлт няма. Interco-то изкаха повече тежести, бяха малко по-шумни и по-доби на кал, но извън калта си бяха съвсем сравними.

                              Да, и двете имат повече нарези от Cooper-а, само че има доста голяма разлика в това какви точно са нарезите - на вранглера и на купъра са от край до край, на интеркото са по средата на плочките.

                              Cooper-а е и по-тежък, което говори за по-агресивна насоченост.

                              Абе няма пълно щастие.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X