Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

    Честита придобивка.
    Много безаварийни километри.
    Със здраве да се возите.
    Винаги ми е било интересно след толкова години с Тераното какъв ще бъде следващият ти избор за автомобил 4х4.
    Мислех, че ще се огледаш в някоя TOYOTA, но определено ме изненада.
    Предполагам има някакъв скрит замисъл ;-)
    Иначе добре са го наснимали в автопродавницата - силикона по шибедаха го нямаше в обявата ;-)

    Поздрави.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #32
      От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

      Нещото, което бих купил е 120-ка, обаче:
      - 3 пъти по-скъпа (дизела, бензина 4 пъти)
      - Проблема с прословутите дюзи, който може да доведе почти до още едно терано разход, и не е сигурно че ще се реши.
      - Като изключим ZD30 мотора, останалото в тераното го познавам, намерил съм си максимално евтините читави решения на всевъзможни проблеми, ако се случат такива. Ако не бяха тръгналите тук-там ръжди (които по нечии чужди критерии вероятно са никакъв проблем, но аз просто нямам време да се разправям и с това), вероятно изобщо нямаше да мисля за придобиване на друго терано.
      - Дори мотора да се окаже тотал щета, ще съм вътре най-много с 2 бона - за толкова може да се намери читав мотор 2.7, който абсолютно безгрижно си намира мястото в новото купе.

      Та, няма замисъл. Просто въпросното ми беше под носа и щеше да е грехота да не го огледам. Шума на стария мотор много повече ми допада, впрочем. Но пък върви, пущината. Карал съм през годините за проба няколко пъти трилитрово, ама беше последно преди 4-5 години и лятото, загряло. Огледах и запалих вчера още едно в друга автокъща - и то си бръмчеше като моето, та явно просто съм позабравил.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

        Това вярно ли е 2006-та? Изглежда супер. Има джанти и гуми. И няма ръжда.

        Иначе карах на Димов автомата, вярно че върви супер.

        А твоето старото Терано, нали беше чипнато. Това повече ли върви?

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

          Сто процента ще върви повече.Ти кара 2,7 цата,ела някой път да покараш 3,0 автомат да усетиш разликата
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #35
            От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

            Ц, сивото карах. Още беше с транзитните номера

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Ц, сивото карах. Още беше с транзитните номера
              Хм.......явно аз се бъркам нещо.Значи си опитал най-доброто при Тераното
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #37
                От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Това вярно ли е 2006-та? Изглежда супер. Има джанти и гуми. И няма ръжда.
                Ноември 2004-та. Джанти има (май са паджерови, със сигурност са по-изнесени от оригиналните теранови), гуми има само задни, ама в оригинален размер. Ще отидат на друго возило.
                Последно редактирано от sparkybg; 18-11-17, 19:21.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                  Честито и безаварийно каране.Какво стана със старото ти Терано?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                    Нищо. Докато приведа това в удовлетворяващ ме вид ще продължа да си карам старото.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      На студено нормата за луфта е 0.3 - 0.4мм. Правилно помниш. Поне добре че се регулират на студено. Ама то при такава конструкция на мотора би било някаква абсолютна лудост да ги дават на горещо.
                      Вчера заредих с борьол малкия шлайф днес го пускам да си зашлайфа масата и е готов . То малък малък работните ходове са му 600 на 250 мм . Та пуловете мога да ти ги направя колкото искаш .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        - нямам гараж, в който мога да го свърша сега.
                        .....а няма, кажи си че те мързи поне колкото мен(кафе)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          .....а няма, кажи си че те мързи поне колкото мен(кафе)
                          Май това не може да се свърши за един ден, или поне аз не мога. А като знам като дойда при теб че все нещо се закучва и от работа за 2 часа става 2 дена, вече ми става чогляво да ти се весвам пред очите.

                          Виж каретата на кардана са тотал щета, та за това може да дойда. Таман да изпълниме процедурата против уроки с пирона.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                            Честито!
                            Ще изолираш ли EGR-a.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                              Да не отварям нова тема, едно въпросче към Спарки или някой друг който е по-наясно.

                              На Острова ми изпадна едно много изгодно 3.0 л Терано обаче 2002 г. Четох, че май бяха с по-дефектния мотор, който по-късно е подобрен малко. На какво би било добре да обърна внимание при огледа на самия двигател? Или работата е на късмет
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                                Повече е на късмет. Може би някакъв ориентир е равномерната работа на празен ход, без пушеци след първите 4-5 секунди. При паленето може и да изпуши, ама това може да е от свещи примерно. Моето малко се зачудва при паленето на студено и изкарва облаче отзад. След загряване пали от четвърт без никакво пушене.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X