Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

    Честито Спарки!
    Най-доброто място. в което едно Терано може да попадне е твоите ръце.
    Но-о-о. без много и подробни картинки не се брои - ти го знаеш.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #17
      От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

      Навъртях му 30-ина километра. На първо четене всичко изглежда добре, но определено поне подгревните свещи са за смяна. След загряване и паленето и шума на двигателя нямат нищо общо с тия при докато е студен. Пушеци няма, излизащото от ауспуха мирише нормално.

      Малко трудно му свиквам на въртящия момент в ниското, комбиниран с по-различно настроения съединител. Тая гад върти гуми на 1500 оборота, и то без да съм го искал. Вярно че случих на плюещо време, съответно хлъзгавеж, ама факта си е факт, въпреки че задните гуми са почти нови нови BFG A/T-та (DOT 0617 ако помня добре).

      Шибидаха е добре омазан и тотално залепен със силикон отгоре, ама това ще си стои така до напролет поне. Вътре освен таблото с приборите нищо друго не свети, ама това е лесно.

      Смених му дебиломера, и май тръгна още. Тепърва ше го очовечвам. Само дано мотора е в добро състояние. Компресията скоро ще я знам - новите свещи пътуват насам и ще изпозлвам смяната им да я мерна.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

        Ми що ще му сменяш тези пулове тогава?При мен и на студен и на топъл паленето в работата на двигателя разлика почти не намирам.Е ясно е,че на студен е една идея по твърд в работата си.Каква трябва да е миризмата от ауспуха,нямам никакви пушеци ама миризмата си е гадничка като от ауспуха на рейс.Интересна ми е работата на турбото.Аз съм автомат,когато набирам турбото качва по буста, постепенно с леко свистящ звук до 1-1,2 При по рязко натискане на газта на същата предавка стрелката пада почти до нула и пак тръгва да качва вече с по друг звук от двигателя макс. до 0,5 и сменя скороста.Ако по време на първото надуване така да го кажа ако отпусна рязко газта се чува леко звук като от разтоварване на турбината
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #19
          От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

          След 2004-та турбото се държи различно, поне според австралийците. Та по тоя показател ще е малко трудно да ги сравняваме.

          ПП: С пуловете се регулира хлабината на клапаните. Това ако иска реглаж де. Тепърва ще го меря. Ще премеря и разпределителния вал. Това, заедно с компресията ще ми даде някакво далечно приближение на реалните километри на мотора. Защото не вярвам да е на 110000, колкото пише на таблото. Дисковете, ако са орогиналните, наистина изглеждат на толкова, ама няма как да знам дали са оригиналните, пък и е субективно и зависи от налкадките. Съединителя е най-верния ориентир, ако не е сменян, ама пък няма как да се види - терановия съединител поне на 2.7, издържа между 250000 и 350000км при нормално каране.

          За газовете - еми така трябва да миришат. Ако има проблем миришат различно.

          ППП: Турбото не съм го чул, но и още свиквам с шума на двигателя. Това че не съм го чул смятам че е по-скоро добре. Като цяло звучи по-камионесто от 2.7-цата. Мисля си че е нормално е за дизел с директно впръскване спрямо предкамерен такъв.

          ПППП: То аз ще отворя нова тема де, ама да си знаете - номоера на датчика на дебитомера Bosh е F 00C 2G2 061. Аналогичния Pierburg, с който го смених, е 7.22701.08 или .04 (еквивалентни са - на кожуха на моя пише 04, на кутията 08 ).
          Последно редактирано от sparkybg; 16-11-17, 20:23.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

            Честита г придобивка с минимални ядове!Що ше се ровиш в пулове ,ако не цъкат на топъл!Ако е тих топъл ,не барай,ако пипа масло и тръгнеш за гумички тогава!Съвет!Карай и се кефИ!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

              Честито Спарки! Със здраве. Пусни някое фото. ;-)

              Коментар


              • #22
                От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Честита г придобивка с минимални ядове!Що ше се ровиш в пулове ,ако не цъкат на топъл!Ако е тих топъл ,не барай,ако пипа масло и тръгнеш за гумички тогава!Съвет!Карай и се кефИ!
                Ще ги пипам евентуално като премеря дали имат нужда от пипане. Поради специфики мотора разглобяването е сравнително голямо за да се сменят дори подгревни свещи, а като се разглоби (свещи със сигурност ще сменям) е лесно да се проверят и пуловете. Цъкането е субективна оценка за всеки мотор. Тоя цъка по-малко от стария ми даже с регулирани клапани. Тепърва ще му свиквам на шумовете.

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Честито Спарки! Със здраве. Пусни някое фото. ;-)
                Благодаря за пожеланията.

                Мои снимки още нямам, ама ето от един от сайтовете:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_2.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5772633
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_3.jpg
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:5772634
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_4.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5772635
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_6.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5772636
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_10.jpg
Прегледи:2
Размер:104.6 КБ
ID:5772637
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_11.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5772638
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_12.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5772639

                Не е като да си няма кусури, ама ще ги оправим. Най-важния ми критерий беше да няма ръжди. Е има миниатюрни такива на 1-2 места, но лесно поправими.

                Първо започвам с мотора и интериора, после ще човъркам останалото.
                Последно редактирано от sparkybg; 17-11-17, 18:11.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                  Лебедка ще му сложиш ли
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Лебедка ще му сложиш ли
                    Надали.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                      Честито.Пак късо а?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                        Честито и безаварийно.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                          Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                          Честито.Пак късо а?
                          Съвсем умишлено.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ........... Поради специфики мотора разглобяването е сравнително голямо за да се сменят дори подгревни свещи ......
                            Не си видял хубаво, свещите се сменят лесно, може би по лесно от на стария ДВГ.
                            С пуловете и аз мисля, че няма да има нужда да се занимаваш - там допуска е мн. голям - мисля 0.1мм.
                            Виж веригата е малко "велосипедна", но и тя не е трудна за смяна.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                              Веригата според продавача е сменена. Няколко пъти ми го натърти. Ама аз ще изконтролирам де. Ама вероятно напролет - нямам гараж, в който мога да го свърша сега.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пулове за клапани Patrol/Terrano ZD30. Откъде да се снабдя?

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Не си видял хубаво, свещите се сменят лесно, може би по лесно от на стария ДВГ.
                                С пуловете и аз мисля, че няма да има нужда да се занимаваш - там допуска е мн. голям - мисля 0.1мм.
                                Виж веригата е малко "велосипедна", но и тя не е трудна за смяна.
                                На студено нормата за луфта е 0.3 - 0.4мм. Правилно помниш. Поне добре че се регулират на студено. Ама то при такава конструкция на мотора би било някаква абсолютна лудост да ги дават на горещо.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X