Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    На мен ми се виждат съвсем нормални нещата. Ако се случват на загрял двигател де.
    Поздрави!
    Запитването произлезе от това че от сервиза за турбо заявиха че стария ми турбокомпресор е счупен поради не достатъчно мазане, но така и нито един от сервизите които попитах не ми казаха колко трябва да е налягането на ниски обороти , според някои от тях не трябва да е под 1,5-2 бар на ниски обороти.
    Много четох но никъде нищо конкретно. Снощи попаднах на това клипче , тук се съмнявам да има голямо налягане. До колкото ми отговориха в един сервиз е че на стенда турбоните се тестват на 3 бара на маслото, но това и аз го имам на колата в 2000-2500 об.
    Попаднах и на мнение на долега от друг форум. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maslo.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5772611
    Но ето и две три клипчета които противоречат с написаното: , и едно с ниско налягане

    На практика освен тук никои не споделя какво означава не мазане на турбо и как се диагностицира. ( какво налягане и обем трябва да премине през него за единица време.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

      Не-мазане на турбо се диагностицира като се отвори турбото и се видят лагерите му. По друг начин не.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

        Да Ясене прав си аз купих моята турбина от фабрика за рециклирана в Германия , изпратих им моята и те ми казаха че причината за повредата е (In your turbocharger, the rotor was broken. It was due to the weak lubrication due to low oil pressure.) Това е и причината да започна да търся проблем в налягането на маслото. Сега намерих границите на сработване на датчика за ниско налягане на маслото. Сработването му е на 0,3 бар , от тук следва ли че според инженерите на Киа всяко налягане на 0,3 бар е нормално за мотора и турбокомпресора. Попаднах и на тема в друг форум за рестриктори с ф-около 1мм предполагам ,че ако сложа такъв ще вдигна налягането с още някоя десета.


        Последно редактирано от CarTest™; 18-11-17, 08:40.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

          Първоначално публикуван от rosenmvr
          Хора пиша за 8-ми път мнение и не се публикува къде греша?
          Грешиш че не четеш какво пише на екрана след като пуснеш съобщение. Пише че се преглежда от модератор.

          И понеже няма непрекъснато дежурен модератор стават такива неща.

          От утре ще си на свободен режим и съобщенията ти ще излизат веднага.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

            Иначе за налягането - това че сега налягането е добре не значи че е било добре като си кихнал турбината. Смотано масло, задръстен филтър - всичко е възможно.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

              Първоначално публикуван от rosenmvr Преглед на мнение
              ............ но така и нито един от сервизите които попитах не ми казаха колко трябва да е налягането на ниски обороти ...........
              Не са ти казали щото не го пише в справочниците. Пише за сродния D4FA - 0.8бар/700об. 0.5 на мен лично не ми харесва, още повече, че това 0.8 по тех. данни е минимум, при много екстремни условия. Сега не са такива екстремни условия и такова налягане е още повече подозрително.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                Преди време познат ми изпрати от провинцията турбина за някакво Ауди, която трябваше да занеса за рециклиране в един сервиз. Турбината го беше оставила на пътя, разбирай счупила се. Когато я получих от сервиза отремонтирана, ми казаха, че се е счупила от лошо мазане, поради което при монтиране трябва да се проверят маслените магистрали. Казаха, че при изстиване лошото масло се коксува и отлага в магистралите. Конкретно за модела препоръчаха смяна на на маркуч, който подвежда маслото. По-късно моят познат сподели, че действително е сменил въпросния маркуч, понеже поради отлагания сечението му от 20 мм е станало 5 мм. Нали се сещаш, че при намалено сечение количеството преминало масло е много по-малко, въпреки същото, а дори и по-голямо налягане.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                  Това на което попаднах днес е рестриктор на турбини гарет. Реално тук в този документ Гарет заявяват че техните турбини трябва да работят само с рестриктор. https://www.turbobygarrett.com/turbo...oil_restrictor , което би променило нещата с налягането на маслената магистрала преди турбото. В момента моят турбокомпресор няма такъв. Предполагам че ако намаля сечението от 5 мм на 1мм ще се повиши и общото налягане на маслената система щото няма да има толкова голямо оттичане към картера. Какво мислите вие. Аз също първо се насочих към лагери , помпа или цедка ,но след като отворих картер и видях колко е чист заедно с цедката , прецених , че колата е поддържана въпреки че е италианка. Днес смених маслото повторно и сложих добавка за вискозитет , но нямаше промяна в налягането което по моя преценка говори за не износен мотор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                    На бензиновия сийд го карам с 5w40 на Castrol,на 100к е и ако ти върши работа,ела и мери каквото ти трябва

                    пп Толкова ли е трудно да напишете кой от къде е
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      На бензиновия сийд го карам с 5w40 на Castrol,на 100к е и ако ти върши работа,ела и мери каквото ти трябва

                      пп Толкова ли е трудно да напишете кой от къде е
                      Идеята е прекрасна но ми трябва дизелов сийд. От София съм.
                      Последно редактирано от rosenmvr; 18-11-17, 05:27.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                        Има достатъчно "рестриктори" по системата, включително и на турбината - плъзгащия лагер.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                          Честито и безаварийно.Колата е била на многостотин К км, имала е добавка, ти си я махнал със смяната на маслото и турбината се е окотила. А и колко да изкара една турбина? Гарет15 се слагат и на много по- мощни двигатели. Виж колко трябва да е налягането на този двигател върху оригиналния си му датчик, премери твоето и ако е в норми не се занимавай с никакви глупости. Не слагай добавки, а добри масла и филтри и карай.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Виж колко трябва да е налягането на този двигател върху оригиналния си му датчик, премери твоето и ако е в норми не се занимавай с никакви глупости. Не слагай добавки, а добри масла и филтри и карай.
                            Ако правилно съм те разбрал по каталог масления датчик на филтъра сработва на 0,3 бара аз меря 0,5-0,8 бар на турбото , което е без рестриктор и се предполага , че има оттичане непосредствено след манометъра. Не можах да премеря налягане на датчика , защото е с мярка на резба 1/8х28h а манометъра е 10х1.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с налягането на маслото KIA CEED 1.6 CRDI

                              Е какво да ти напишат от Германия?! Трябва нещо да кажат какво са видели, а защо се е случило са си техни предположения. Лошо мазане, се получава и по други причини - примерно неподходящо масло. Отделно, и с подходящо масло, ако я караш на уволнение и я гасиш веднага, маслото в лагерите се опича и се получават отлагания в лагерите. От там нататък се влошава мазането, нарушава се хлабината в лагерите и се стига до блокиране, а често и до скъсване вала на турбината.

                              Според мен стойностите, които имаш са нормални. Отделно, че плюс минус някакви десети може да са грешка на уреда с който мериш. Освен това, налягането на маслото се вдига много по-бързо от натоварването на турбото. Много по-съществено е, да имаш достатъчно налягане и дебит, когато турбината работи със 150К об/мин, отколкото да се притесняваш за две-три десети разлика при обороти на празен ход, когато турбината е с минималните си обороти. Още повече, че едните режими са доста по-продължителни и при по-тежки условия.
                              Слагай читаво масло, изчаквай поне минута-две преди да я изгасиш, ако си карал с големи натоварвания непосредствено преди това. И въпреки това помни, че в голяма част от съвременните дизели турбото е консуматив(даже и в много от дъртите дизели не изкарва колкото ресурса на мотора).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X