Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

    Здравейте. Карам Терано 2. Т. Д. 96г. И имам проблем с горенето. На асфалтов път. 13л. Разход. В гората, до 20.нормално ли е?

  • #2
    От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

    В гората всичко е нормално.

    На асфалтов път множко му идва ама пак зависи.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

      Моето на асфалтов път харчи от 0 до към 15/100. Какъвто въпроса такъв и отговора.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

        Моето на асфалт, градско харчи от 9,5 лятото до 11,5 зимата с много спокойно каране.

        Коментар


        • #5
          От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

          С такова каране ще го задръстиш със сажди и нагари.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            С такова каране ще го задръстиш със сажди и нагари.
            ....... т. е. да разбирам, че ще е добре да понатоварвам двигателя 2,7 от време на време, че и аз съм доста спокоен шофьор? Терена, където ходя на лов, също не предполага, кой знае какво издуване на двигателя, а и все още няма сериозна кал по къра.

            Коментар


            • #7
              От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

              Разхода е както винаги според зависи. Дълга база гори с около 0.5 повече от къса-разликата е около 200 кг. По спомени моето терано гореше 12 градско във Варна с капачки не с хъбове. След смяна с хъбове падна с около 0.5 литра. Извънградско при спазване на огранченията и без климатик независимо колко натоварен около 7.5 , с климатик 8-8.5. Разхода им зависи много и от дебитомера който на тоя модел дава фира-не върви както трябва и гори малко повече. Моята след чиптунинг на 155 коня и падна разхода с допълнително 0.5л. Като цяло бях доволен от камиончето. Извън пътя разхода е мноого различен, като си спомня как се бях наврял в гората, сам, без телефон ... трябваше ми час и половина да се измъкна и съм доволен , че успях. Разхода ми беше последната грижа...

              Коментар


              • #8
                От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

                Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                ....... т. е. да разбирам, че ще е добре да понатоварвам двигателя 2,7 от време на време, че и аз съм доста спокоен шофьор? Терена, където ходя на лов, също не предполага, кой знае какво издуване на двигателя, а и все още няма сериозна кал по къра.
                Това важи за всеки мотор, не само за тоя конкретно. Моя когато и да съм отворил - свети. Ама никак не се притеснявам да го натискам. В гората няма как да го натовариш така, но на магистрала си го понастъпвай от време на време.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на гориво. Терано 2. 96г 2.7тд. Жив

                  Старото ми (къса база '99, без климатик и с автоматичните хъбове), по статистика, за 51хил км е дало среден разход от 9,46. Зиме качваше с ололо 0,7. Градско гореше нещо около 10. Извън града е според карането. С умерено юркане по магистралата пак е около 10-11. Със спокойно дзен-будистко каране по междуселски път в чужбина (разбирай до разрешените 80-90 км/ч) - 7 и нещо... В гората - не се мери
                  Като минах от изтърканите Dueller-и на Duratrac, разходът скочи с около 0.5.
                  "Новото", което е дълга база '02 + климатик + капачки на предния мост и го търкалям от пролетта, за 18 хил. км е дало среден разход от 9.4, като не е успяло да качи над 10.5. Меренето е пълно-пълно, като се пълни на РомПетрол или Газпром. Е, да, то гората само я е помирисвало и тук-таме му се е случило да мине по някой черен, но все пак път. Гумите са му toyo open country AT, които са си доста по-асвалтови от дуратрака.
                  На старото, отклонението между пробега по километраж и GPS беше около 1%. Новото още не съм го мерил.
                  Въпреки, че и двете ги ползвам за евридейки, съвсем чисто градско с големи задръствания, гледам да не си причинявам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X