Обява

Свий
Няма добавени обяви.

спортидж 2000 128кс. трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • спортидж 2000 128кс. трудно пали

    Здравейте. Имам следният проблем,спортидж 2000к 128кс.трудно пали на бензин студена.Сменил съм всичко,чистих дюзите бензинова помпа.на газта има опция като дадеш на контакт и вкл.на газ като изчакаш малко обръща на бензин и като започнеш да палиш включва газта. само в този случай пали. а само на бензин припалва и угасва и така 4-5 пъти.Дали да сменя и температурният датчик на термостата?като запали работи добре,при рязко подаване на газ се замисля малко.на газ няма забележки.помагайте че я кара жената и .......

  • #2
    От: спортидж 2000 128кс. трудно пали

    А топла, след престой от 15-тина минути пали ли?

    Аз имах пикаеща бензинова дюза. Всъщност дюзата не затваряше добре и цилиндъра се пълнеше с бензин. Съответно на бензин работеше доста зле. На газ също, докато не спрях бензиновата помпа. Тогава работата на газ се оправи и работеше перфектно. Чистих дюзите уж при препоръчани майстори, но не се оправиха нещата. Накрая смених дюзата и всичко заспа. При това положение свещта на съответния цилиндър винаги беше черна. А когато разглобявах входящите колектори за да свалям дюзите ... по повърхността на колекторите на трите работещи цилиндъра имаше лек мазен налеп, докато тази на неработещия цилиндър, беше абсолютно чиста (измита от бензина).

    Провери дали не е пробил регулатора на налягането на бензиновата рейка. Свали му маркучето на вакуума, дето отива към колектора. Ако е сухо, няма проблем. Ако има бензин в него, значи е за смяна.

    Имал съм проблеми с работата на бензин и от недобре затварящи газови дюзи. Пропускат по малко газчица. Така вечер, като оставя колата, колекторът се пълни с газ, съответно паленето но студено е трудно, защото се смесват и двете горива. По-интересното е, че на газ почти нямаше проблеми. Явно са изпускали съмсем леко и им е трябвало време за да напълнят колектора. Усетих минимално подобряване в работата на газ, чак когато ги смених. Този проблем го хванах, като една вечер затворих кранчето на газовата бутилка и оставих колата да угасне сама на газ, за да не остане налягане в тръбите. На другата сутрин запали перфекто на бензин. Смених газовите дюзи и паленето на бензин се оправи.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: спортидж 2000 128кс. трудно пали

      Малко късно отговарям но..... пак чистих дюзите този път малко по смело. Сега пали от 1-ви ят път но държи високи обороти,като подадеш малко газ се оправят и не съм сигурен дали е от тях.от дросела бяха вдигнати оборотите, от болтчето на газта.може да е смучело въздух при паленето.за сега е добре.

      Коментар


      • #4
        От: спортидж 2000 128кс. трудно пали

        Първоначално публикуван от gogovt Преглед на мнение
        Малко късно отговарям но..... пак чистих дюзите този път малко по смело. Сега пали от 1-ви ят път но държи високи обороти,като подадеш малко газ се оправят и не съм сигурен дали е от тях.от дросела бяха вдигнати оборотите, от болтчето на газта.може да е смучело въздух при паленето.за сега е добре.
        От болчето на дросела играе само за оборотите на газ ако си с обикновена газова. За момента ги вдигаш или смъкваш, но след като изгасиш двигателя компютъра се наглася за настройка на TPS като за 0 градуса отворен.
        Kia Sortage wagon 2000 128 h p

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X