Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка - робот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачка - робот

    Интересуваме има ли практически смисъл от такъв продукт и също конкретно мнения за Xiaomi Roborock Robot Vacuum Cleaner 2nd Generation ?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Прахосмукачка - робот

    Смисъл има! Огромен! Ползвам май една от най-скъпите - iRobot Roomba 980. Почнахме да чистим 2-3 пъти по-рядко след като я взех. Чисти, обикаля, събира почти всичко. Добре е, че е с гумени валяци - изключително лесно се чистят от косми (от познати знам, че тия с 'косматите' валаци са кошмарни за чистене). Женският косъм е сериозно предизвикателство иначе. Минава от всякъде и събира всичко със смислен размер. Не вдига прахоляк според сензорите за прах - хепа филтъра явно си върши работа.

    Минуси - трябва да понаредиш къщата за да може да чисти. Неща като кабели по земята я спъват много сериозно. Оплита се и остава там. На практика в нас трябваше да махна/оправя 2 разклонителя. Единият е под шкаф с телевизори и други работи - там го залепих с двойно лепящо и наредих кабелите зад него. Другият минус е, че си търсиш чехлите/подложките пред банята из цялата къща. Хваща ги и ги 'завлича'.

    За последните 3 седмици съм бърсал веднъж прах само. Жената и детето обаче не са тук иначе щеше да се бърше праха всяка седмица. Прахосмукачката (ръчната) я ползвам основно да изчистя контейнера на Пенка (така я кръстих).

    Коментар


    • #3
      От: Прахосмукачка - робот

      Имах iRobot Roomba 7- серия (тогава тя бе една от най-скъпите).... Полза има, обаче според мен това изделие бе АДСКИ НАДЦЕНЕНО....
      Разглобявал съм го до болтче - като китайско Лего е (то си е и китайско де )...
      Съответно се износиха четките на двигателчетата и до там - пластмасово, лепено, капсуловано...
      Затова сега обмислям вариант с аналогично 'куча марка', което да не е толкова надценено, пък съм убеден, че ще върши същата работа
      Недостатък ако имаш животно - понякога се случва домашния любимец да изпусне някоя течност(може и по-гъста) или храна ... Е тогава прахосмукачката го размазва из цялата къща
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Прахосмукачка - робот

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Имах iRobot Roomba 7- серия (тогава тя бе една от най-скъпите).... Полза има, обаче според мен това изделие бе АДСКИ НАДЦЕНЕНО....
        Разглобявал съм го до болтче - като китайско Лего е (то си е и китайско де )...
        Съответно се износиха четките на двигателчетата и до там - пластмасово, лепено, капсуловано...
        Затова сега обмислям вариант с аналогично 'куча марка', което да не е толкова надценено, пък съм убеден, че ще върши същата работа
        Недостатък ако имаш животно - понякога се случва домашния любимец да изпусне някоя течност(може и по-гъста) или храна ... Е тогава прахосмукачката го размазва из цялата къща
        И на кой китаец се пада Вашия избор?

        Аз отдавна съм пред дилема за избор на прахосмучещ робот, но не знам къде е разумния компромис м/у цена и качество.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Прахосмукачка - робот

          Ако парите не са проблем-заслужава си.Иначе батериите заминават за 1 година,четките също,филтри и т.н. Става за ежедневно чистене,но един път в седмицата си трябва истинска прахосмукачка.Бръмчат доволно,така че е удачно да се пуска като ви няма Имал съм румба преди няколко години,мисля като имам излишни средства пак да налазя някой нов модел.

          Коментар


          • #6
            От: Прахосмукачка - робот

            Наблюденията ми от един апартамент, който се ползва за airbnb и се чисти с Xiaomi-то, е че върши супер работа. На максимална мощност е шумно, но нали идеята е да чисти като ви няма. Следиш къде е минал и можеш после да провериш / почистиш, там където не е успял да се навре. Чисти от 4 месеца постоянно.

            Коментар


            • #7
              От: Прахосмукачка - робот

              Xiaomi-то дето съм постнал има 3 год. гаранция и е на модулен принцип - разваля се някой модул; и ти го пращат и то безплатно!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Прахосмукачка - робот

                и един мармот завива шоколада ...ко беше там

                Коментар


                • #9
                  От: Прахосмукачка - робот

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  И на кой китаец се пада Вашия избор?

                  Аз отдавна съм пред дилема за избор на прахосмучещ робот, но не знам къде е разумния компромис м/у цена и качество.
                  Затова следя темата - все още съм пред дилема за следващия робот... Това, че няма да е iRobot е сигурно
                  При мен ще върши работа и само 'мокър' робот, но това Xiаomi наистина изглежда интересно - безчеткови електродвигатели, 'парцал', миещ се филтър...
                  На iRobota ме дразнеше четките (дори и на гумените се навиваха косми в краищата).. Батерията издържа няколко години, но след като я смених се оказа, че единия електродвигател явно се износи, защото спря да се върти... Поведение като при износени четки или колектор - врътнеш ли го - тръгва за малко, и след това - пак спира...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прахосмукачка - робот

                    Откъде може да се закупи Xiaomi-то и на каква цена? Отдавна обмисляме една такава машинка. В Xiaomi се кръстя с две ръце - телефоните им са много сполучливи.

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прахосмукачка - робот

                      Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                      и един мармот завива шоколада ...ко беше там
                      Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                      Откъде може да се закупи Xiaomi-то и на каква цена? Отдавна обмисляме една такава машинка. В Xiaomi се кръстя с две ръце - телефоните им са много сполучливи.

                      Поздрави!
                      Отговарям и на двамата - аз си харесах един търговец в aliexpress (шипва от Европа и няма мита), който продава само Xiaomi, та той дава въпросната гаранция - има над 5000 отзива, като 99.8% са положителни. Има 2 модела - миналогодишният на цена около 280 евра и новият около 450. Разликити не са много големи. Главното предимство на новият модел е малко по-голямата смукателна мощност, и филтърът, който може да се използва многократно...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прахосмукачка - робот

                        Ако имаш котка или куче този робот ще си стои в ъгъла след първите няколко проби.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прахосмукачка - робот

                          Не съм съгласен, че ако имаш котка или куче ще стои в ъгъла... Докато имахме само котки проблеми нямаше (ако не се смята нуждата от МНОГО РЕДОВНО почистване на валяците и филтъра )...
                          Когато се появи и кучето, тогава прахосмукачката се пускаше под контрол (не когато ни няма) заради многото детски играчки по пода (някои от които - поразръфани ), или споменатите вече 'отпадъци'... Да, отдавна няма 'отпадъци' от кучето, но играчките си ги търси и разнася редовно, та затова остана 'контрола' при пускането на прахосмукачката... За съжаление както споменах iRobotа умре геройски
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прахосмукачка - робот

                            Праха по пода е последното което ме притеснява.
                            Това няма как да го накараш да почисти кухнята, телевизора или банята. Както и масата, столовете или канапетата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прахосмукачка - робот

                              Е,то и сФирки няма да може,ама не му е това предназначението все пак ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X