Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

    всичко си е както трябва явно,но...защо са такива маркучите на турбото???

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

      здравейте,днес тераното се прибра от разходка и имах време да го попрегледам вакуумите.С изключение на дългия маркуч на турбото всичко е като по сервизното ръководство,но пак има нещо ненормално....разбирам го по поведението на автоматика.При набиране от място има един шум който се чува от централната конзола и скоростите и шума е като на лопчене на някаква течност,все едно някой прелива вода това преди смяната на маслото на двигателя го нямаше,другото е,че когато преместя лоста на позиция 2 ми изрежда 3 скорости и стигам до 80 км/ч,така беше и преди,когато ми се беше измъкнал маркуча на интеркулера т.е когато двигателя няма нужната мощност,именно това ме кара да си мисля,че има още нещо за правене.Утре ще търся някъде да направя диагностика

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

        Имат някакъв блокаж на хидротрансформатора,който се усеща като понижаваща предавка.Затова при трите ми Теранота,въпреки че са с по четири скорости напред,го има усещането че са 5.Това понижаване да го нареча се усеща и при натиснато копче на лоста,тоест хем е до трета,но като го поизпържиш все едно сменя и оборотите падат.На 1 и 2 не съм го пробвал,но от написаното от теб предполагам че и там го има.
        Относно клокоченето,съм 100%сигурен че маншона на лоста на раздатката ти е тотално скъсан и звукът,който идва от генерация,трансмисия и шосе,ти се струва като такова.
        Успех
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

          Искам да попитам от къде мога да закупя маншон за лоста за раздатката,понеже и моят е закъсан.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

            patrolfan Варна е човекът.Пиши му или му се обади.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

              така да споделя работата от днес,свалих интеркулера и огледах маркуча на егр и е здрав,обаче другия,който е от ваккум помпата беше скъсан....смених го и тераното се събуди в ниските обороти и спря да пуши черно при потегляне,обаче сега пък при набиране над 140 е мн бавно (не смятам да го карам така,правя го само за пробите,преди вдигаше 160 спокойно).Другото което забялязах,е теч от гарнитурата на всмукателния колектор,плочката с четирите болта,където се вкарва гуменото съединение на интеркулера,ще поръчам гарнитура и ще я сменя,дано вдигне някое конче Маншона на лоста за 4x4 наистина го няма,шумът от лопчене на течност го има при форсиране на място и си мисля,възможно ли е да има въздух в системата (примерно в радиаторчето на парното) защото и без това парното е малко слабо.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

                Провери ли дали няма надуване в системата,няма как този въздух,ако го има да не е избягал досега.Гарнитурата на колекторите си е играчка ама тъкмо ще ги почистиш от наслоенията и ще си вземе въздух
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

                  Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                  ...Другото което забялязах,е теч от гарнитурата на всмукателния колектор,плочката с четирите болта,където се вкарва гуменото съединение на интеркулера,ще поръчам гарнитура и ще я сменя...
                  Таме НЕ Е гарнитура, а е О-пръстен. В темата "Някои факти за предното окачване....." съм я написал и каква е като размер. Работа за 10 минути и 2 кинта и НИКАКВА играчка не е, а пълна скука. Гарнитурата между двигателя и всмукателния колектор е малко по-голяма заигравка, ама и тя е за има-няма 2 часа работа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

                    здравейте,днес докато се рових из двигателя в търсене на цедката на гнп-то открих още два разкачени маркуча,но този път едва ли са от моя майстор
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photofacefun_com_1511542088.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5773297
                    намират се от страната на горивния филтър и бяха пуснати долу,опитах се да ги проследя и видях,че идват от скоростната кутия,единия е от задната част на кутията,а другия не го открих...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photofacefun_com_1511542125.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5773298
                    за какво са тези маркучи и към какво трябва да са свързани? Благодаря предварително

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с мощността на Терано 2.7 tdi автоматик

                      Вентилацията на скоростната кутия, раздатката и предния диф. Съвсем нарочно са така още от завода.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X