Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Окомбайних се

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аааа, по тази схема е изпълнен и стария вариант на вариатора на нивата. Но това не е обтегач.
    Напротив,вариятора стои на вилка със канали и от там опъваш,а цялата джаджа е направена като люлка.При изместване се движи средната част на вариятора и имаш бързи-бавни.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #77
      От: Окомбайних се

      Ще ти направя снимки , за да се ориентираш. Само че не зная дали този топуз може да се възпроизведе , доста тежи. Само Пламен може да го издяла. Иначе за нов - трудна работа. А вариаторните ремъци са два. За моята дължина го купих тази година за 200лв.

      Коментар


      • #78
        От: Окомбайних се

        Не се хаби да снимаш, решил съм вече-няма да се занимавам с инжинерингова дейност, а ще ползвам това което са измислили немските конструктори.
        Въпреки, че на някои места имат доста идиотски решения. Ако такива решения баха на руска машина-щяхме да ги псуваме на "майка ви пияна, какво сте измислили?.."
        Ама щом е Клаас-трябва да е супер, и не му обръщаме внимание.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          От: Окомбайних се

          Само да се похваля, че вчера закачах хедера, и раздвижих машината напред-назад.
          Съединителя работи перфектно, скоростите влизат все едно, че в кутията няма зъбчатки, даже на кола със синхронизирани скорости влизат по-трудно. Тук превключването става само с леко усилие, отначало се чудех дали е включило на скорост...
          Спирачките също работят перфектно, нарочно веднъж спрях по-рязко-за проба, и ако имаше хедер отпред да тежи-можеше да направи поклон...
          Абе засега стягането върви, макар и по-бавно отколкото ми се иска, ама така е-машината е на село, а аз съм в града, а и ходя на работа, та само през съботонеделите, или ако е хубаво времето-и преди/след работа.
          Но до жътва има време де, не се притеснявам.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Окомбайних се

            Интересно е сменянето на скоростите при работни обороти на машината / около 2000об/мин/ на двигател и загряло масло. Иначе на малки обороти всичко е ОК.

            Коментар


            • #81
              От: Окомбайних се

              Здравей, колега имах преди години такъв комбaйн само че Claas Protector, на вършачка същия, мотора беше перкинс 4 цилиндров. Искам да ти дам съвет къде да прегледаш, доколко се сещам. Вариатора на барабана с двата успоредни ремъка, там шайбите са с 3 шпилки, често се късат, като скъса двата ремъка не работят в синхрон, единия се прехапва и се къса бързо особено на бяла жътва, като си на големи обороти, та прегледай ги. Камбаната с ремъчната шайба, вътре лагерите, хващаш шайбата и гледаш за хлабини, също я завърти наляво надясно, ако има свободен ход е от гуменя съединител. Лоста за контрата като жънеш го фиксирай хубаво, ако не е заключен добре, като жънеш и в един момент влезе слама или зеленилка контрата пада и ако не я усетиш, класовете излизат цели. Със спирачките по нежно работи, че съм късал полуоска.
              Ако има нещо пиши да коментираме.

              Коментар


              • #82
                От: Окомбайних се

                Благодаря за съветите.
                Не съм стигнал още до ремъците, карам от хедера към сечката.
                Но двата ремъка за барабана определено са износени много различно, може би ще е от тези шпилки.
                Не знам на кое казваш камбана, още не съм разглобявал толкова много, не знам къде е, и за какво служи гумения съединител, но след като имам някакви насоки-ще гледам да се ориентирам.

                Абе намерих си играчка точно по моя вкус. Само да имаше повече свободно време, и някой да плаща сметките за частите...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #83
                  От: Окомбайних се

                  Камбаната е корпуса на главното предаване дето се куплира към двигателя, вътре е гумения демпфер/съединител, свързва маховика на мотора с вала дето върти ремъчната шайба, той представлява като гумено каре за кардан само че по-голямо.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Окомбайних се

                    Ахаааа, разбрах.
                    И дотам ще стигна, но най-вероятно напролет.
                    Ама и аз съм един... Камбаната на двигателя си е старо понятие, аз също го ползвам често.
                    Ама като се филмира човек-започва да се шашка...
                    Благодаря, ще го проверя когато му дойде реда.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Окомбайних се

                      Кольо, твоя така може ли
                      https://www.facebook.com/siscriveAbr...7303526487102/
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Окомбайних се

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Кольо, твоя така може ли
                        https://www.facebook.com/siscriveAbr...7303526487102/
                        Не му трябва беля на главата . Ще го подгонят хилядите кучелюбителски организации че експлоатира труда на горкото хайванче НОИ ще му тресне някой акт че не му внася осигуровки
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Окомбайних се

                          Може бе, то щом плуга е регулиран както си трябва, и като едните гуми са в браздата-доста често съм пускал кормилото и трактора си върви съвсем право.
                          Ама си иска добра регулировка на плуга де, иначе тръгва в ораното.

                          Само се чудя защо когато трактора стигна до края на браздата и клипа свърши.
                          Сигурно кучето е калпава орач, та се налага някой да му помага със завоите и ръчките на хидравликата.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Окомбайних се

                            Ще ми искат те 550 лева за ремък...
                            Айде бе, не на бай Ганя тия.

                            След като навсякъде си мислят, че щом си земеделец, и вземаш субсидии(тези субсидии са главния елемент на завистта българска през последните години)-значи си червив с пари, и правят цени, та се оливат.

                            Ама не знаят, че аз съм скаран с даването на пари залудо, та след малко мислене, повечко правене, и с 13 лева за уайзен и 2,40 за болтове сложих обтегач на ходовия ремък.
                            Ей го на в действие:



                            Не може да познаете от какви части е направена ролката
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Окомбайних се

                              Ако обтяжната ролка е трапецовидна,няма ли да е по-добре?
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #90
                                От: Окомбайних се

                                Може и да е по-добре(ама надали), но няма да струва 13 лева...
                                ТАзи ролка е престърган барабан от спирачка на УАЗ, на неговата си главина, с неговите си лагери, върху цапфа от преден мост.
                                Цапфата е престъргана от зад за да ляга на цяла повърхност, а стойката е от уайзен 80 мм, с канал за се движи цапфата в него. Цапфата се захваща с два болта М10. Малко слаби идват та се охлабва, но вече съм измислил и другата конструкция, въпрос на пипане и два часа работа.

                                Ето как изглеждаше онзи ден във вид като за проба:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180331_172608 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5785150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180331_172624 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:196.1 КБ
ID:5785151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180331_172646 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5785152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180331_172712 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:268.9 КБ
ID:5785153
                                Вече е с нови гайки на барабана и с капачка на лагерите.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X