Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Окомбайних се

    При вас и в Добруджа може и 700 кг от декар да вадите ама при нас е планинско и повече от 350 - 400 никога не е давала земята .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Окомбайних се

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Вчера с брата ядфохме един голям, ама накрая сложихме новия ремък.
      Малко по-къс идва, опъва се доста, но работи почти като оригинален. Е, трябва му още малко за да достигна най-бавните обороти, ама каквото-такова. А и то най-бавните няма да ми трябват, очертава се да жъна на първа, с долу-горе най-бързите обороти на вариатора. А и всички ремъци малко по малко се разтягат през експлоатацията, та този като се отпусне-ще дойде точно на размер.
      През годините когато е измислена тази машина добивите са били по 300-350 кг/дка, а сега са двойно и отгоре. Та втора предавка е мислена като работна, но според онези количества зърно и маса които преминават през вършачката. При сегашните количества-за да работи добре и без загуби постъпателната скорост трябва да е доста ниска. Демек-първа, с полвин или почти пълен вариатор.

      Абе като дойде жътвата ще си покаже.
      Евала за ентусиазма. Моите адмирации. Като видях снимката със завереното желязо,боядисано, тръпки ме побиха
      Аз не съм привърженик на такъв тип изпълнения, още повече на НЕ руска машина. Комбайна е доволно сложна машина,еднин малък завод на колела, за да се правят такива изпълнения.
      Дано устиска жътвата/тите.

      Коментар


      • От: Окомбайних се

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Аз не съм привърженик на такъв тип изпълнения,
        По принцип и аз не съм привърженик. Една машина работи най-добре когато си е в заводското изпълнение-така както е замислена от конструкторите.

        Обаче надали конструкторите през 60-те години са предполагали, че тази машина ще попадне в ръцете на "жив дявол"...
        Та дявола е направил много такива изпълнения, повечето от които са работили. И това ще работи, ако няма друг начин, но все пак е по-добре да е заводски. Не,ч е сега е точно в заводския вариант де, ремъка е доста опънат, ама то ремъците носят на опъване, по-лошо за тях е като са хлабави.

        Жътвата ще покаже.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Окомбайних се

          Е това е "лошото",че ще излезе проблем,чак когато влзене в блока. Уцелиш ли на по-влажна година, стават чудеса
          Какво друго има да се оправя по машината?

          Коментар


          • От: Окомбайних се

            Трябва да сменя ремъците на барабана(те са два, нямам си идея защо), един друг ремък който предава момент от двигателя към първичната шайба на вариатора на хода, ремък на вариатора на мотовилото, има някакво претракване от системата с двайсе хиляди шайби, пружини, обтегачи, но там ще разглобявам като взема ремъците. Наредени са 7-8 ремъка един зад друг, и за да се смени някой от вътрешните-пада голямо разглобяване.
            Писах някъде по-напред в темата, но пак-досега съм работил главно с руска(съветска де) земеделска техника, и познавам нивата доста добре. Очаквах немската машина да е по-добре измислена и по-лесна за работа и ремонт, ама се натъквам на доста странни технически решения, а някои системи са направо все едно съм ги мислил у нас, под сайванта...

            На този фон започвам да уважавам нивичките. Доста по-лесни са за ремонт, а работата с тях е също толкова трудна или приятна колкото и с тази машина. Все пак са от една епоха.
            Не съм се качвал на съвременен руски комбайн, но имайки предвид опита с тази стара баба-си мисля, че не би трябвало да има голяма разлика с аналозитеот западни производители.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Окомбайних се

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Не съм се качвал на съвременен руски комбайн, но имайки предвид опита с тази стара баба-си мисля, че не би трябвало да има голяма разлика с аналозитеот западни производители.
              Недей,абсолютни нужници са.Основата е ДОН и оня педерастки ремък дето врътка огрухвателя за доовършаването при малко зелена маса се пали и пада,после цирка е пълен с нови номера.Не се научиха тези тъпаци,че недоовършаната маса трябва да влезе в барабана за повторно овършаване(като на всички комбайни),инак като кабина има фасон.Но всички пластмасови детайли се разпадат понеже са от Русия,и инсталацията е пълна с номера...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Окомбайних се

                Ха,още едно желязо в ръцете на наш Кольо!Честито и моите съболезнования.Дай Боже да си здрав,Коле,да се търкалят железата и да не се чупи много по време на кампания!
                Имам питанка:Да се надявам ли ,че ще дойдеш да ми ожънеш?Работа за един ден-90дка.бяла жътва.Ако те мързи много,имам нужните права и опит да управлявам такава машина-аз ще жъна,пък теб ще те пратим на сянка.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • От: Окомбайних се

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  Ха,още едно желязо в ръцете на наш Кольо!Честито и моите съболезнования.Дай Боже да си здрав,Коле,да се търкалят железата и да не се чупи много по време на кампания!
                  Имам питанка:Да се надявам ли ,че ще дойдеш да ми ожънеш?Работа за един ден-90дка.бяла жътва.Ако те мързи много,имам нужните права и опит да управлявам такава машина-аз ще жъна,пък теб ще те пратим на сянка.

                  Някой май е чел Марк Твен ............................
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Окомбайних се

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Някой май е чел Марк Твен ............................
                    не че се фукам,но преди 7години продадох комбайна,трактора и цялата техника и сега работя само моите нивички.Та наистина имам знанията и уменията да карам KLAAS.Моят беше уникален-със сламопреса и цели два метра хедер.След това му направих адаптер за царевица,за слънчоглед и доста подобрения.И мога да се похваля,че може би съм един от малкото производители,които са жънали просо с добив 618кг/дка!!!Просо!
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • От: Окомбайних се

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      не че се фукам......
                      Ами какво, да не е умряла циганката дето те хвали?
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • От: Окомбайних се

                        Коле, намерих ти донор, на изхода на Кърджали към Момчилград има един зарязан Клас, изглежда бая ръждив, но цял. Ако някой колега от тоя край провери, може и да се сдобиеш с бая части
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Окомбайних се

                          Има и един ръждясал Claas до Сливо Поле, ако е такава работата.

                          Коментар


                          • От: Окомбайних се

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            не че се фукам,но преди 7години продадох комбайна,трактора и цялата техника и сега работя само моите нивички.Та наистина имам знанията и уменията да карам KLAAS.Моят беше уникален-със сламопреса и цели два метра хедер.След това му направих адаптер за царевица,за слънчоглед и доста подобрения.И мога да се похваля,че може би съм един от малкото производители,които са жънали просо с добив 618кг/дка!!!Просо!
                            Написах само за сравнение и въобще не съм поставял под съмнение способностите .........................
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Окомбайних се

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              има един зарязан Клас,
                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Има и един ръждясал Claas до Сливо Поле
                              Не знам колко модела са произвеждали Клаас, но сигурно са над 50. за да мога да взема части-трябва конкретния клаас да е точно като моя. И пак не се знае дали ще станат. При западните машини ако се вземе част от червена кола, и се пробва на бяла, макар и от същата марка, модел и модификация-не става.

                              А и ръждиви комбайни валяло, но не ми трябват. Такъв си имам.

                              Все пак благодаря за предложенията.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Окомбайних се

                                Такааа...
                                Днес подкарах верантията. Работи сравнително добре, всъщност перфектно като за годините си. Е, иска ми се да е по-добро, ама по-добрите струват х10. Тази си е достатъчно добра като за 45 гогишна машина.

                                Само дето новите ремъци които въртят барабана се оказаха боклуци. Продавача ме убеждаваше, че били добри, но накрая се шпотвърди правилото, че хубаво и евтино(даже и на средна цена) няма.
                                След бункер и половина(не повече от час работа) и двата ремъка се разпаднаха на конци и парчета гума. Сложих старите, дето са разтеглени и отънели, единия също се предаде, но той си беше пътник. Но с другия успях да работя, докато не заваля, и дотам.
                                Сега търся да купя два ремъка за барабана, по възможност оригинални, за claas.

                                Кажете откъде си купувате качествени ремъци.
                                Че в нета ми излизат само разни дребни фирми дето им нямам вяра.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X