Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Окомбайних се

    Добра идея,но е въпрос на време ремъка да се "изпизди" от опъвачката и да хлътне напреки във вариятора(това като види зор,на някое спускане или баир).Направи обтяжката с трапецовиден профил или в краен случай с две периферии против сакатлъци.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #92
      От: Окомбайних се

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Добра идея,но е въпрос на време ремъка да се "изпизди" от опъвачката и да хлътне напреки във вариятора(това като види зор,на някое спускане или баир).Направи обтяжката с трапецовиден профил или в краен случай с две периферии против сакатлъци.
      Нали и аз това имах на предвид,ама няма да струва 13лв. беше отговорът.
      А бе това е,Кольо!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #93
        От: Окомбайних се

        Коле,измести я тази опъвачка да обира луфта на ремъка от горе за да я разтовариш.Във момента е под напън и няма да я бъде дълго,тя и затова ти охлабва болтовете.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #94
          От: Окомбайних се

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Коле,измести я тази опъвачка да обира луфта на ремъка от горе за да я разтовариш.Във момента е под напън и няма да я бъде дълго,тя и затова ти охлабва болтовете.
          Това не го разбрах.
          Къде отгоре? На горния клон на ремъка ли?
          Или да опъва ремъка в другата посока?
          Не ми се иска да го огъвам обратно, че това е сигурен начин за начупване на ремъците.
          А за другия клон може да се помисли, ама си трябва преправяне.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #95
            От: Окомбайних се

            Няма да го огъваш на обратно бре,просто я измести на горният клон на ремъка да му обира луфта.Ремъка тегли от долу и целият напън в момента го обира обтяжката.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #96
              От: Окомбайних се

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Няма да го огъваш на обратно бре,просто я измести на горният клон на ремъка да му обира луфта.Ремъка тегли от долу и целият напън в момента го обира обтяжката.
              Точно.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #97
                От: Окомбайних се

                Да бе, усетих се, ама късно.
                А тази грешка не мога да си я простя. Как може да съм толкова заблеян не знам...
                Знам, че на натоварената част на верига или ремък не се слага обтегач, ама както си знам-така и го направих точно както не трябва.

                Ама тази вечер като се чесах по празната кратуна и малко мерих и смятах стигнах до извода, че един ремък дето ми го предлагаха за нормални пари, но уж по-малък от номиналния размер би трябвало да стане.
                Утре ще го взема, и ако стане-язък за правенето на обтегач.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #98
                  От: Окомбайних се

                  Споко - като дойде спускане натоварената част минава от другата страна.

                  Или той тоя ремък не участва в задвижването на колелата?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Окомбайних се

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Или той тоя ремък не участва в задвижването на колелата?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Окомбайних се

                      Не е смешно, не знам къде в комбайна е големият вариатор - дали определя скоростта на движение или отношението между движение напред и движение на машинарията вътре.

                      Коментар


                      • От: Окомбайних се

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не е смешно, не знам къде в комбайна е големият вариатор - дали определя скоростта на движение или отношението между движение напред и движение на машинарията вътре.
                        Това нещо е общо-взето луда работа.Конкретният ремък се мандахерца от вариятор и плаващ такъв като със тази варияция се контролира хода на машината.Просто избираш каква скорост ти трябва според масата която "гълта" много прецизно,това е стара система работеща безотказно.Новите са със хидромотори и ако стане гаф викаш сервизните да се справят...

                        P.S.Машината си има и скоростна кутия(повечето са със три предавки и задна),първо си избираш предавка която контролираш през вариятора(обикновенно втора),ако е мнго бързо,сваляш надолу и обратното.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Окомбайних се

                          Пак не ми стана ясно ама нейсе. Като ида на гости на Колчо ще ми показва.

                          Коментар


                          • От: Окомбайних се

                            според мен този ремък е само за барабана ...а не е т.н "походен ремък" (той трябва да е двойно по - широк) и ако не се лъжа е от ляво на комбайна

                            Коментар


                            • От: Окомбайних се

                              Тцъ, това е ходова ремък.Включваш примерно на първа и чрез плаваща шайба определяш скоростта в някакви граници.А управлението става чрез един хидроразпределител, на днешния джойстик дядо му, който също контролира височината на хедера и перковия механизъм.А дали ще е вдясно или в ляво на машината, зависи от кефа на конструктора.

                              Коментар


                              • От: Окомбайних се

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Пак не ми стана ясно ама нейсе. Като ида на гости на Колчо ще ми показва.
                                С цел да не идваш на гости(знаеш защо) да обясня по-разбираемо.

                                Значи схемата е такава:
                                Момента от двигателя се предава на първичната шайба на вариатора. Тази дето е по-отзад на машината, на клипа дето съм пуснал е тази дето е снимана към края на клипа. Тя се явява задвижваща, или водеща според руската терминология. През ремъка се задвижва предната шайба, тази с пружината, още в началото на клипа. Tази шайба е задвижвана, или водима според руснаците.
                                Ако направим аналогия с обикновена кола-тази втората шайба се явява маховика на двигателя. След нея следва съединител, скоростна кутия, бордови редуктори, полуоски, и т.н. схемата е елементарна.
                                Скоростната кутия е с три предни и една задна предавка.
                                А се налага използването на вариатор защото поради конструкцията на машината се налага двигателя да работи постоянно на максимални обороти(нужно е за да работи правилно вършачката), и няма как постъпателната скорост да се регулира с подаването на газ. А се налага да се променя скоростта на движение-най-вече според състоянието на посева. Ръчката за скоростта на комбайна се явява най използваната от всички ръчки.
                                Та от скоростната кутия грубо се избира предавка(първа или втора, третата е само за транспорт), и с вариатора се наглася фино и безстепенно точно каквато скорост ти трябва.

                                За сведение-в моята машина има три вариатора, има и с повече.
                                Единия вариатор го обсъдихме, другия е за оборотите на вършачния барабан. Те също трябва да се регулират-в зависимост от културата която се жъне. Но това се регулира веднъж, после ако трябва се донастройва, и не се пипа повече докато се работи. Но все пак си трябва система с която да може да се регулират оборотите на барабана.
                                Третия вариатор е за регулиране на оборотите на мотовилото. Това е перката отпред която се вижда да се върти на клиповете с комбайни в екшън.

                                И трите механизма си искат възможност за промяна на оборотите при постоянни обороти на двигателя, та затова се слага вариатор. Както Пламен каза-стара, проста и надеждно работеща система. Преди 10-15 години всички производители преминаха на хидравлично задвижване, но напоследък пак започват да се връщат на ремъчния вариатор. Явно има защо.

                                П.П. За гостито се бъзикам ей. Ама ти си знаеш де.
                                Абе само ми ела...
                                Последно редактирано от Кольо; 05-04-18, 21:09.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X