Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Окомбайних се

    Разтеглен е Пламка.
    Мерих го, показва над 4000. Това с рулетката де, но колкото и да е неточно-разликата е сериозна.
    Другите разтеглени ремъци са тези за привода на барабана. Там с малко по-малко-нещо като 80 мм, но и те са по-дълги. Като намаля оборотите и ремъците започват да подскачат. Е, има си и страничното износване и при двата ида ремъци, но има и разтегляне. Хем са си оригинални. На тях си пише с гореща щампа Original Klaas, има и каталожния номер, всичко е както си трябва, обаче е по-дълъг.
    Вече имам оферти за разни ремъци, но ще потърся още малко. Че единия много скъп-с отстъпката за сервиза е 430 лева, а другия е пък съмнително евтин-малко над 200. То хубаво, ама да не ме остави насред жътвата...

    Откъде си купувате ремъци вие?

    И още един въпрос.
    Някой може ли да изнамери из нета ръководство за експлоатация за тази машина?
    Ако има и за ремонт... За Доминатор има, ама за баща му-нцъ. Имам каталог на частите, него си го свалих. Писах съобщение до поляците които са качили каталога, чакам да видя дали изобщо ще ме отразят.
    То първо писах до "Рапид КБ", ама нали сме на балканите-щом няма да имат келепир от мен-направо ме отсвириха.
    Ако не изнамеря ръководство-ще пиша и до Клаас в Германия. Има разни книжки в ебау, но едно, че са с нескромни цени, друго, че с доставката ще станат още по нескромни, а и са на немски. Ако са на компютъра-няма проблем, гугъл преводача помага да разбера за какво става въпрос. Но от книга да щракам буква по буква немските оплетени и накръстосани думи-тегава работа, та съвсем не ми харесва варианта хартиена книга на немски, от ебау.
    То не, че няма да се справя и с проба-грешка, но си е друго да имаш заводската информация. Регулировки на контрата, вятър, сита, ала-бала, добре е да има откъде да прочетеш.

    Та, ако някой може да помогне...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Окомбайних се

      Наборе - наборе-е...
      И хич повече да не си се писал пролетарий! Кулак - народен враг, си ти!
      Хаирлия да е.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Окомбайних се

        ГолЕм мерак ти беше.

        Честит !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Окомбайних се

          ''но се оказа,че собственика на кабела не искал да се занимава с нас, разправиите му били повече, та щял да си го оправи сам'' Не,оптиката е била разпъната без разрешение,та си е сметнал +-
          Имам подобен Клаас Меркур/пак купен от Ямболско/ удоволствието да приведеш такава машина в работен режим е неописуем.Моята е 52 годишна,но не й пречи да е в перфектно техническо състояние.

          Коментар


          • #20
            От: Окомбайних се

            Те нещичко по въпроса на pdf. http://www.claas.de/blueprint/servle...nator-data.pdf

            Да, пише Сенатор, ама твоя бил фейслифта на Сенатора(след някоя година им сменят имената с дребни изменения по техниката. От тук - https://wikivisually.com/wiki/Claas_Mercator )

            Между другото, мотора Мерцедес ли е?(примерно OM352).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Окомбайних се

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А за какво е тая кофпомпа отгоре?
              Най-вече да доливаш вОда на мотора като тръгне да прегрява.
              Инак тези машини се следят "зорко"от противопожарните власти,които изискват два 6 литрови прахови пожарогасителя,две кофти-помпи работещи(или два водни пожарагасителя по 8 литра),надлежно заверени за годината.Също две тупалки,две дворни метли и лопати(крива и права),и азбестово одеало(нищо,че е канцерогенно).Без тия неща,не можеш да влезеш във жътва(минаваш един вид преглед със инструктаж и заплащане),е можеш но ако те пипнат глобите започват със четирицифренно число.

              P.S.Навремето лепяха стикери по стъклата,всяка година със различен цвят,и дебнеха от далеко със бинокли.Но явно са им скъпи и от две години правят само протокол описващ машините допуснати за жътвената кампания(включва извозващи машини,противопожарна и трактор с плуг).
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Окомбайних се

                Да ти е хаирлия, Колчо!
                Само да ти кажа: не го побългарявай много - все пак толкова много години си е работил по оргиналния начин
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #23
                  От: Окомбайних се

                  Ха честито!От скромния ми опит с Клаас съм установил следното.Тая дяволска машина си иска само оригинални части.Не, че не кара и с направи си сам,ама на по-важните места туряй оригиналдъ.Не подценявай гнилите ламарини, показват се шнековете, докато се усетиш.С такава машина съм брал толкова ядове, колкото с никоя друга, побелях на 20 години от нея.Дано моята да е била калпава де.Питай,ако имаш въпроси, отдавна беше, ама може да съм пипал точно там и да помогна.А с нивата какво стана? Поздрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Окомбайних се

                    Честито, Коле! Знам че ще заработи! Толкова по-нелогични неща си подкарвал.....
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      От: Окомбайних се

                      Честито Кольо ! Голяма заигравка си си купил.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Окомбайних се

                        Честито Коле.
                        С пари и труд не можем да ти помогнем дето се казва , ама с една благословия "Да ти е лека работата" от сърце.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Окомбайних се

                          Честито Коле .Много безаварийни декари да ожънеш.
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Окомбайних се

                            Честито Коле, дано изкара повече от колкото Франко е затрил.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Окомбайних се

                              Честито и безаварийно.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Окомбайних се

                                Я, Колю се окомбАйнил Честито, Коле, и с кеф да му илЯдиш парите!
                                Може да го пуснеш и на некое траЯлче след време

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X