Обява

Свий
Няма добавени обяви.

студена долна половина на радиатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: студена долна половина на радиатора

    Правилно си мислиш. Тази "шайба" затваря малкият кръг когато термостата отвори големия, демек, с/у "шайбата" трябва да има дупка.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: студена долна половина на радиатора

      Срещу "шайбата" ,но сега за по-правилно ще го нарека клапан няма отвор,но има отвор в страничната повърхност на леглото /ако така може да се нарече/ в което влиза клапана с диаметър 28мм.

      Коментар


      • #18
        От: студена долна половина на радиатора

        Колеги в крайна сметка се оказа скапан НОВ струващ тридесет и няколко си лева теромостат заменен с един от 13лв.Сега всичко си работи включително и големия кръг.Загрява си има парно,стрелката стои на 3мм. преди вертикално положение където разположен знака за температурата.Може да закрием темата.Благодаря на взелите отношение.

        Коментар


        • #19
          От: студена долна половина на радиатора

          Първоначално публикуван от VIAMARE Преглед на мнение
          Колеги в крайна сметка се оказа скапан НОВ струващ тридесет и няколко си лева теромостат заменен с един от 13лв.Сега всичко си работи включително и големия кръг.Загрява си има парно,стрелката стои на 3мм. преди вертикално положение където разположен знака за температурата.Може да закрием темата.Благодаря на взелите отношение.
          Колега, каква марка беше скапания термостат , защото смених стария термостат с "ТАМА" Японски на 78С и имам същите оплаквания като теб , просто термостата не отваря навреме и стрелката подминава средата , радиатора е студен, само малка част отгоре е горещ.

          Коментар


          • #20
            От: студена долна половина на радиатора

            Аз смених 3 термостата на ТАМА на 78 С , докато 4тия най-после заработи , отново на ТАМА . Има добре описана тема в началото на раздела относно проблеми с охлаждането .

            Коментар


            • #21
              От: студена долна половина на радиатора

              След като го сложих във вода на котлона , започна да отваря когато водата завря, след повторен опит отвори на 80С ( по показанията на куненски термометър) , явно има кофти партида на термостати ТАМА . Утре ще търся друг, но по спомени на 78С имаха само ТАМА.
              Преди 2 месеца съм сменял водна помна и промивах радиатора с натриева основа.

              Коментар


              • #22
                От: студена долна половина на радиатора

                Първоначално публикуван от ivakii Преглед на мнение
                промивах радиатора с натриева основа.
                Какво си целил с тая натриева основа? Общо взето отлаганията из охладителната система се чистят с киселина, не с основа. За разлика от канала в банята.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: студена долна половина на радиатора

                  Целта ми беше , ако е сипвана добавка за спиране на течове да я разгради , а и баща ми преди години промиваше радиатора на ладата по този начин , медта отвътре блесва , но в никакъв случай не трябва да се изполва върху алуминиеви радиатори.

                  Коментар


                  • #24
                    От: студена долна половина на радиатора

                    Здравейте колеги, и аз имам същият проблем с термостат!! Сложих лятото един който е на 78 градуса. До де зимата и парното доста слабо и много бавно загрява колата. Имах чувството ,че е постоянно отворил тъй като грееше и двата кръга. Сега сложих някакъв Calorstat на 84 градуса за 30 лв. Е не ще да отвори големия кръг и стрелката подминава следата. Ментета ли купувам не знам. Ще го свалям и ще го грея да видя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: студена долна половина на радиатора

                      Първоначално публикуван от azalis Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, и аз имам същият проблем с термостат!! Сложих лятото един който е на 78 градуса. До де зимата и парното доста слабо и много бавно загрява колата. Имах чувството ,че е постоянно отворил тъй като грееше и двата кръга. Сега сложих някакъв Calorstat на 84 градуса за 30 лв. Е не ще да отвори големия кръг и стрелката подминава следата. Ментета ли купувам не знам. Ще го свалям и ще го грея да видя.
                      Аз смених 4 термостата на ТАМА докато си дойде на мястото стрелката .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X